2008 GOLF 5 DSG 140 HP tekleme sorunu yardım

alemdagg

Yeni Üye
İsim
Özgür
Merhaba aracım 90 bin km de araç normal hızlanmada herhangi bir sorun yok fakat yokuş çıkarken yada hızlanmak gerektiğinde tekleme yapmaya başlıyor özel servise götürüp bilgisayara bağladıklarında turbo valfi ilgili sorun olduğunu söylediler 2 adet valf değişti elektrikli devir daim pompası değişti buji değişti fakat hala devam etmekte Pazartesi yetkili servise götürecegim formları araştırdığımda benzer olarak ateşleme bobininden kaynaklandığını okudum daha önce basıma böyle bir durum gelen arkadaslardan yardımlarını bekliyorum

Daha önce buna benzer bir sorun yaşamıştım silindir kırılması sorunu varmış bunlarda ondan şüphelenmiştim fakat sorun sadece ateşleme bobininde çıktı . Oraya da bakmanı tavsiye ederim 

Upvote 0
yorumunuz için teşekkürler ilker bey zaten son olarak bi o parça kaldı saolsun kendini bu işten anlıyorum diyen ustalar parça değşimini çok seviyor ama hata düzelmedi diyince yan çiziyorlar model düşük deyip yetkili servisten kaçıp özel servise gidince tekrar yetkli servis yolunu tutmaya kalkıyoruz bu seferde ilk kaçtıgımız tutardan daha çok ödüyoruz bu araç bana ders oldu 2016 model golfüm var daha tık demedi maşallah olurda derse bakım dahi yetkili servis diyorum artık

Upvote 0
Usta kadar tesbit de önemli . Odis yazılım kullanan ustalar sorun çözme konusunda daha başarılı oluyor. Odis nokta atışı yapabiliyor. Vw yazlımı sonuçta diğer üniversal yazılımlara benzemiyor. Tekleme sorunu varken dsg problemli diye düşünmüştüm. Sonuna kadar gideyim dedim. Sonra silindir basınçlarını ölçtük. Sonra ateşleme sorunlarına baktık. 3 nolu bobin hata verdi . Doğrulamak için yer değiştirdik. Orada da hata verdi . Sonra 4 bobin 4 buji aldım sorun kökten çözüldü. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
pazartesi kayseri yetkili servise götürecegim ilk olarak söylediklernizi yaptıracagım diğer formlardaki yorumları okuyunca herkes ateşleme bobini oldugunu söylemiş sizinde benzer problem gelmiş başınıza %90 bobindir diyorum artık ortlama maliyet ne çıkar bilginiz varmı 4 bobin zaten 4 buji değişti :)))

Upvote 0
 Ben yakın zamanda satın aldım seti 500 TL civarıydı  Bosch marka

Upvote 0

Geri
Üst Alt