Kullandığınız en iyi araç şampuanı ,tavsiye edebileceğiniz malzemeler/ekipmanlar

silvershadow dedi:
Bugün aşağıdaki ürünleri aldım yarın ilk defa aracımı yıkamayı planlıyorum.

Meguiars Ultimate Wash Wax Köpüklü Boya Koruyucu Şampuan 40 tl

Meguiars Pure Clarity Cam Temizleme Sıvısı 20 tl

Meguiars Wash Mitt Yıkama Eldiveni 30 tl

Meguiars Water Magnet Mikrofiber Kurulama Bezi 40 tl

Meguiars Supreme Shine Mikrofiber Silme Bezi 20 tl

ürünleri İzmirde 3 sanayide Şengün Boya dan aldım. Fiyatları internetteki rakamlara göre daha uygun.

İzmirde olup da almak isteyen olursa

http://www.sengunboya.com.tr/iletisim.html  linkten ulaşabilir.
Hocam aracınıza boya koruması yaptırdınız mı ?

İzmir de boya koruması yapan kaliteli yer önerebilir misiniz ?

Murat hocama dh den sormuştum fakat o boya korumasını bir tanıdığına yaptırmış.

Daha fazla vakit geçirmeden bende boya koruması yaptırmak istiyorum fakat her yere de güvenilmiyor.
Değerli Hocam;

elbette Ziebart..
Diğer forumda arkadaşım yapmıştı demiştiniz ben mi yanlış hatırlıyorum ?

@Hakan

Değerli Hocam,

Doğrudur bir dost tarafından  HD markalı ürünler kullanılarak yapıldı.

İzmir'de yaptıracak olursanız güvenilir bir yer ararsanız ziebart'ta diyerek önerdiğim de doğrudur.

Ben de meguiars ın sarı cilalı şampuanını kullanıyorum sonax tan aldığım çift taraflı sünger ile beraber... Golf ten daha güzeli temiz bir golfe binmek :)

Benim tecrübelerinizden sormak istediğim: lastikleri ve kauçuk pasparları neyle parlatıyorsunuz? BP den bir ürün almıştım markası bilindik olmayanlardan. Ama  o da parlatırken vıcık vıcık bir görüntüsü var. Damla  damla görünüyor işin açıkçası çok memnun değilim.

silvershadow dedi:
@Hakan

Değerli Hocam,

Doğrudur bir dost tarafından  HD markalı ürünler kullanılarak yapıldı.

İzmir'de yaptıracak olursanız güvenilir bir yer ararsanız ziebart'ta diyerek önerdiğim de doğrudur.
Tamam hocam en kısa zamanda uğrayıp bilgi alacağım kendilerinden. Belirttiğiniz firma sanırım Türkiye çapında bayilikleri olan bir firma.

copyright05 dedi:
Ben de meguiars ın sarı cilalı şampuanını kullanıyorum sonax tan aldığım çift taraflı sünger ile beraber... Golf ten daha güzeli temiz bir golfe binmek :)

Benim tecrübelerinizden sormak istediğim: lastikleri ve kauçuk pasparları neyle parlatıyorsunuz? BP den bir ürün almıştım markası bilindik olmayanlardan. Ama  o da parlatırken vıcık vıcık bir görüntüsü var. Damla  damla görünüyor işin açıkçası çok memnun değilim.
Değerli Onur Hocam;

Aslında geçtiğimiz günlerde aynı sorun benim de dikkatimi çekti.

Bugüne kadar lastikler için herhangi bir parlatıcı, cila kullanmadım.

Fakat Kauçuk paspasları yıkadıktan sonra o ilk günkü ipeksi mat parlaklığına kavuşturan bir ürünün araştırması içerisindeyim.

Toptancıya ziyaretim olacak 3'ünde ve bulduğumda mutlaka paylaşacağım.

copyright05 dedi:

Hocam yıkama yaparken süngerden ziyade "yıkama eldiveni" kullanırsanız daha sağlıklı olur. Süngerdeki gözenekli yapıların da çizikler vs. oluşturabileceğini söyleyenler var. Almış olduğunuz o kaliteli şampuanın yanına "meguiars mikrofiber wash mitt" yakışır doğrusu.

http://www.meguiars.com.tr/shop/index.php?route=product/product&path=315_324&product_id=881

MEG-X3002%20PP1.jpg

Lastikleri parlatmak içinse  "Automix Süper Lastik Parlatıcı" kullanıyorum şu an. Özellikle aldığım bir ürün değil, test amaçlı aldım fakat şimdilik iş görüyor. Tavsiye edebilirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar, İstanbulda faaliyet gösteren fakat internetten satışta türkiyenin her yerine ürünlerini ulaştırabilen ERDEM BOYA var. methini, ilgisini oldukça fazla duydum ve bende memnun kaldım yaptığım alışverişten, kendi sitelerinden kredi kartı ile taksit yapma şansı yok fakat sanal pazar sitesi üzerinden kendi dükkanlarından alınan ürünlerde kredi kartına taksit imkanı mevcut, benim ilk alışverişim uber blue mikrofiber kurulama havlusu ile gerçekleşti. 2 kalite olarak satıyorlar ben 1.kalitede olandan istedim, almayı düşünen arkadaşlar istedikleri kaliteyi belirtirse daha sağlıklı olur. benim 45 tl ye aldım, daha kullanma şansım olmadı aracı yıkamadım fakat deneyimledikten sonra burada paylaşacağım, işte ürün,

copyright05 dedi:
http://www.hepsiburada.com/liste/sonax-multi-sunger/productDetails.aspx?productId=otson428000&categoryId=20035764

Hocam benim kullandığım sünger bu, epey araştırma sonucu almıştım gayet memnunum ama şu kılcal çiziklere kefil olamayacağım....

Lastik parlatıcı da şunu buldum:  http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=otctn20112&categoryId=20035747

Sanırım bunu sipariş edeceğim güzel bişeye benziyor...
O sünger gerçekten güzel. Ama ben bu süngeri kovadaki köpüklü suyu aracın üzerine sıkmak için kullanıyorum, kaportaya sürtmüyorum kesinlikle. Onun için yıkama eldiveni kullanıyorum.

O lastik parlatıcıyı denemiştim, pek tavsiye etmem : :)

bugün temizlik setimin bir kısmını oluşturdum ;D ;D

ortadaki çift taraflı bantı koçtaştan aldım baya sağlam birşeye benziyor bizzat deneyimledim, onu plakayı tutturmak için aldım, sadece onu kullansam yeterli olur mu yoksa silikon ile desteklemek gerekir mi plakayı?

cradlemelih dedi:

ortadaki çift taraflı bantı koçtaştan aldım baya sağlam birşeye benziyor bizzat deneyimledim, onu plakayı tutturmak için aldım, sadece onu kullansam yeterli olur mu yoksa silikon ile desteklemek gerekir mi plakayı?

Melih Hocam;

Plaka montajını yaparken bantları dikey olarak yapıştırmaya...

Yapıştırmadan önce saf alkolle plakanın arka yüzünü ve tamponu silip kurulamayı...

Bunun için kullanılan yapıştırma silikonunu da dikey olarak sürüp yeterince kuruyana kadar güzelce sabitlemeye dikkat ederseniz yeterlidir.

silvershadow dedi:

Melih Hocam;

Plaka montajını yaparken bantları dikey olarak yapıştırmaya...

Yapıştırmadan önce saf alkolle plakanın arka yüzünü ve tamponu silip kurulamayı...

Bunun için kullanılan yapıştırma silikonunu da dikey olarak sürüp yeterince kuruyana kadar güzelce sabitlemeye dikkat ederseniz yeterlidir.
Konuyu o şekilde takip edeceğim Murat hocam,

çok teşekkür ederim bverdiğiniz bilgi için.

@cradlemelih

O sete mutlaka kurulama havlusu ilave edin hocam. Bulabiliyorsanız "Chemical Guys Woolly Mammoth",  bulamazsanız da Uber Blue Drying Towel kurulama havlusu satın almaya çalışın.

Setin içerisindeki "supreme shine microfiber towel" isimli bez bende 3 tane var: Sprey wax sonrası için, cam temizliği için ve iç mekan temizliği için kullanıyorum. Bu bez incedir ve su emiş gücü yukarıda bahsettiğim kurulama havlularından çok çok düşüktür. Aracı yıkadıktan sonra dış yüzeyi kurularken yetersiz kalabilir.

Plaka yapıştırma konusunda ise şu sayfayı okumanızı öneririm:

http://forum.donanimhaber.com/m_77680463/f_//tm.htm#77680463

snoppy dedi:
@cradlemelih

O sete mutlaka kurulama havlusu ilave edin hocam. Bulabiliyorsanız "Chemical Guys Woolly Mammoth",  bulamazsanız da Uber Blue Drying Towel kurulama havlusu satın almaya çalışın.

Setin içerisindeki "supreme shine microfiber towel" isimli bez bende 3 tane var: Sprey wax sonrası için, cam temizliği için ve iç mekan temizliği için kullanıyorum. Bu bez incedir ve su emiş gücü yukarıda bahsettiğim kurulama havlularından çok çok düşüktür. Aracı yıkadıktan sonra dış yüzeyi kurularken yetersiz kalabilir.

Plaka yapıştırma konusunda ise şu sayfayı okumanızı öneririm:

http://forum.donanimhaber.com/m_77680463/f_//tm.htm#77680463
Hocam kurulama havlum var en önce onu tedarik etmiştim zaten, uber blue mikrofiber kurulama havlusu

Geri
Üst Alt