Kullandığınız en iyi araç şampuanı ,tavsiye edebileceğiniz malzemeler/ekipmanlar

Çok teşekkür ederim Orhan abi, sağolasın. @SATURNUS2015

Dün aracıma boya koruma ve ca mfilmi uygulatmak için bostancıya gittim.

öncelikle aracın koltuk, vinil koruma işlemi gerçekleştirildi, daha sonrasında ayrı kapalı bir odada cam film uygulama işlemi yapıldı.

Ön 2 cama 2 numara arka 3 cama 1 numara cam filmi uygulaması yapıldı(arka camların kötü bir görünüm oluşturmaması adına hafif koyu olmasını istemiştim o şekilde oldu), ön ve arka cam film uygulaması;

Ön cam;

Arka cam;

Birlikte görünüm;

Sonrasında araca  boya koruma işlemi gerçekleştirildi, kullanılmış bir araç gibi uzun teferruatlı bir işlem yapılmadı tabiki, çoğunlukla olanı korumaya yönelik işlemler yapıldı.

en son işlem olarak plaka taktırma işlemini beraberce yaptık, silikon kullanmadım tereddüt etttim açıkcası. o yüzaden dikine şekilde sadece çift taraflı bant kullandım sonrasında 2-3 gün kadar çıkarmamak kaydıyla kenarlarından bant ile sağlam bir şekilde sabitlenmesini sağladım.

Dün zamanım kısıtlı olduğu için yaptıramadığım 4 kapı eşiği, bagaj eşiği ve kapı kolları iç kısmını çizilmelerin boyaya zarar  vermesini önlemek amacıyla önümüzdeki günlerde yaptıracağım.

Buda benim bonusum olsun :D :D

@yusuf Yusuf hocam gerçekleştirebiliyorsanız öyle birşeyi yapın derim, güzel duruyor gerçekten :)

hocam hayırlı olsun aracınız

ilk resimde cam filmi arka cama dışardan mı uygulandı ?

bir de ziebarttan hangi paketi tercih ettiniz boya koruma için ?

@cradlemelih

the_dr dedi:

@cradlemelih
:) Ölçü almak içindir o.

Dışarıdan cam filmi olmaz hocam

silvershadow dedi:

@cradlemelih

teşekkürler murat hocam

şimdi melih bey , önlere 2 numara arkalara 1 numara taktırmış. arkalar daha koyu görünüyor.

%65 karartılmış camlar o zaman 1 numaradan daha koyu 1-2 arasıdır sanırım yanılıyor muyum ?

Değerli Hocam;

%65 karartılmış camlar'ın cam filmi olarak karşılığı 1 numaradır.

Fakat yan ön camları da 1 numara yapınca güneş yükseldiğinde neredeyse film yok gibidir.

Ön yan camları 2 numara yapıp.

Arkadaki orijinal renkli camları 1 numara daha koyulaştırdık mı işlem tamamdır.

Dolayısıyla arka  ve arka yan camlara da 1 numara film uygulanarak ön yan camlarla eşitlenir.

@the_dr

@the_dr çok sağolun değerli hocam Murat hocamında dediği gibi ölçü almak için o şekilde dıştan görünüyor,

boya koruma olarak diamond gloss u tercih ettim. Bayi ile iyi ilişkiler kurduğumu söyleyebilirim.

sabah 9:30 dan akşam 16:00'ya kadar sürdü işlemler, bu süre zarfındada her safhayı merakla ve heyecan ile inceleme fırsatı buldum, o yönden nereye ne yapıldığını biliyorum. Özellikle dikkat ettim @silvershadow Murat hocamın dediği gibi camları 3 gün açmamam ve arabayı da en az 3 gün yıkamamam söylendi, garanti belgesinide aldım ve çıktım :)

the_dr dedi:

@cradlemelih

teşekkürler murat hocam

şimdi melih bey , önlere 2 numara arkalara 1 numara taktırmış. arkalar daha koyu görünüyor.

%65 karartılmış camlar o zaman 1 numaradan daha koyu 1-2 arasıdır sanırım yanılıyor muyum ?
@silvershadow Murat hocamın dediği gibi hocam, bende merak ettim sordum ve banada aynısını dediler, daha koyusunu ben istemedim zaten böylelikle tam istediğim gibi oldu.

SATURNUS2015 dedi:
@yusuf Yusuf hocam gerçekleştirebiliyorsanız öyle birşeyi yapın derim, güzel duruyor gerçekten :)
Melih yaktın ortalığı kardeşim. Maşaallah. 41 plaka neden aldın.
Saygıdeğer abim, çok teşekkür ederim değerli düşüncelerin için, abi ikamet Kocaeli/Çayırovada seçimden dolayı değiştiremedim de o yüzden 41 plaka oldu

internet sitelerinde fiyat belirtilmemiş , ben iç koruma istemiyorum . sadece diamon glass ücreti nedir acaba bilginiz var  mı ?

ve cam filmi için ücret ne istediler ?

@cradlemelih

arkadaşlar birşey sorayım. malum golflerin orta konsolu piano black dolu ve iç mekan genel olarak siyah tonlarına sahip. tozlanma problemine karşı nasıl bir yol izliyorsunuz? lcd yüzeylerin tozunu almak için olan tüylü şeylerin araba için küçük olanından falan bulundurmak gerekiyor mu? veya bagajda küçük bir şarjlı el süpürgesi, koltuklar için? :)

maniax dedi:
arkadaşlar birşey sorayım. malum golflerin orta konsolu piano black dolu ve iç mekan genel olarak siyah tonlarına sahip. tozlanma problemine karşı nasıl bir yol izliyorsunuz? lcd yüzeylerin tozunu almak için olan tüylü şeylerin araba için küçük olanından falan bulundurmak gerekiyor mu? veya bagajda küçük bir şarjlı el süpürgesi, koltuklar için? :)
konsol temizliğinde "Meguiars Quik Interior Detailer" ile birlikte "Meguiars Even Coat Microfiber" kullanabilirsiniz. uygulamasını da aşağıdaki videoda gösterildiği gibi yapabilirsiniz:

snoppy dedi:
konsol temizliğinde "Meguiars Quik Interior Detailer" ile birlikte "Meguiars Even Coat Microfiber" kullanabilirsiniz. uygulamasını da aşağıdaki videoda gösterildiği gibi yapabilirsiniz:

bu tabi nemli uygulama ama çok güzelmiş. o ped çok sevimli ve kullanışlı.

Geri
Üst Alt