Kullandığınız en iyi araç şampuanı ,tavsiye edebileceğiniz malzemeler/ekipmanlar

@magic Hocam rica ederim,faydalı olabildiysem ne mutlu.Alacağınız ürünler tamamıyla uygun gönül rahatlığıyla alabilir siniz  :'(

Meg'in uygulama merkezlerinden birini aradım,

standart boya koruma 450 TL imiş, 6 saat sürüyor ve 6 ay koruma sağlıyormuş

seramik koruma 1500 TL imiş, 1,5 gün sürüyor ve 2,5 yıl koruma sağlıyormuş...

kil uygulamasını sordum, yeni araç olduğu için gerekirse yapıyoruz dedi, ziebart'la görüştüğümde de aynısını söylemişlerdi, burada yazılanlardan biliyoruz ki taşıma sırasında yapışan metal tozlarına karşı kil uygulaması araç yeni de olsa yapılmalı, ancak 2 merkezde aynı şeyi söyledi...

bu tür şeyler bence insanların boya koruma işini sorgulamalarına temel oluşturuyor, sorgulamanın başlangıcı zaten parıl parıl parlayan sıfır araca yapılanları gözlerimizin farkedemeyecek olması, su dökünce oluşan baloncuğu zaten 40 TL'lik spreyle de yapabiliyorsunuz...

öğlen özel bir boya koruma atölyesine uğradım yol üstünde, "sonax'ın 3'lü ürünüyle (?) yaparsam 350 TL sabah bırakırsın akşamüstü 5'te alırsın" dedi,

"seramik yaparsam 1500 TL, akşam burda kalması lazım" dedi...

Meg'in uygulama merkezlerinden birini aradım,

standart boya koruma 450 TL imiş, 6 saat sürüyor ve 6 ay koruma sağlıyormuş

seramik koruma 1500 TL imiş, 1,5 gün sürüyor ve 2,5 yıl koruma sağlıyormuş...

kil uygulamasını sordum, yeni araç olduğu için gerekirse yapıyoruz dedi, ziebart'la görüştüğümde de aynısını söylemişlerdi, burada yazılanlardan biliyoruz ki taşıma sırasında yapışan metal tozlarına karşı kil uygulaması araç yeni de olsa yapılmalı, ancak 2 merkezde aynı şeyi söyledi...

bu tür şeyler bence insanların boya koruma işini sorgulamalarına temel oluşturuyor, sorgulamanın başlangıcı zaten parıl parıl parlayan sıfır araca yapılanları gözlerimizin farkedemeyecek olması, su dökünce oluşan baloncuğu zaten 40 TL'lik spreyle de yapabiliyorsunuz...
yeni araçta kil yerine valet pro dragons breath uygulanması daha iyi olur. araç temizliği konusunda çok fazla doğru bilinen yanlışlar var maalesef. meguiars, whiskas gibi pazarlama başarısıdır ve kesinlikle çok daha kaliteli alternatifleri mevcut. arabasına değer veren ve detailing hakkında bilgi almak isteyenler www.detailturkey.net adresinden araştırarak öğrenebilir.

dd0d7af3be474a19790488329f8152c2.jpg

Extra Ürünlerle ekibi sağlamlaştırdım ☺

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

c672a44f3a8ce9b70e4b1255af89d7e5.jpg

Yaza hazırız [emoji4]

@Exe7 Hocam maşallah göz kamaştırıcı bir araç ve set. :)

Yaz için bende yeni bir başlangıç planlıyorum. Golf'ü aldıktan hemen sonra önceki aracımda da kullandığım Meguiars Ultimate Liquid Wax uyguladım su iticiliği ve kalıcılık süresi açısından pek memnun değilim. Mevcut kurulama havlusuda artık eskidi. Yeni araç için yeni set sloganıyla yola çıktım ve şöyle bir ekip düşünüyorum.

Kurulama Havlusu: Chemical Guys Miracle Dryer

Wax: Soft99 (fusso veya kiwami)

Yıkama Şampunı: Gyeon Bathe+

Sprey Wax: Sonax BSD (Brilliant Shine Detailer)

Şuan elimde Sonax'ın kırmızı şişeli speed waxı var memnun değilim ama bütçe açısında BSD'yi bırazcık daha askıya alacağım. 

İlgili hocalarımdan ürünler ve alternatifler hakkında görüş ve önerileri bekliyorum. :)

Şampuan olarak Meguiars denedim, Mothers carnauba denedim, HD wash denedim şu an en son 3D Wash & Wax deneyeceğim bakalım..Cila olarak 3D Carnauba Paste wax var..Ekstra olarak şu Sonax BSD yi deneyeceğim..Gösterge camı,kapı ve göğüsteki siyah şeritlerle piano black yüzeyler içinse Meguiars PlastX var

Güzel set, ben de hayatımda ilk defa araç yıkamak için hortum aldım, golf'e hazırlık...

dün mevcut aracımı yıkadım evden bahçeye hortum sarkıtarak... şimdi yıkama malzemelerinde sıra... :)

Hocam matkap ucundaki tutma aparatı ile birlikte bir adaptör müdür nasıl yaptınız o sistemi?

Samsung Galaxy Note4 ile gönderildi

@Exe7 Hocam maşallah göz kamaştırıcı bir araç ve set. [emoji4]Yaz için bende yeni bir başlangıç planlıyorum. Golf'ü aldıktan hemen sonra önceki aracımda da kullandığım Meguiars Ultimate Liquid Wax uyguladım su iticiliği ve kalıcılık süresi açısından pek memnun değilim. Mevcut kurulama havlusuda artık eskidi. Yeni araç için yeni set sloganıyla yola çıktım ve şöyle bir ekip düşünüyorum.

Kurulama Havlusu: Chemical Guys Miracle Dryer

Wax: Soft99 (fusso veya kiwami)

Yıkama Şampunı: Gyeon Bathe+

Sprey Wax: Sonax BSD (Brilliant Shine Detailer)

Şuan elimde Sonax'ın kırmızı şişeli speed waxı var memnun değilim ama bütçe açısında BSD'yi bırazcık daha askıya alacağım. 

İlgili hocalarımdan ürünler ve alternatifler hakkında görüş ve önerileri bekliyorum. [emoji4]
@MR hocam çok tşk ederim.Golf ü aldıktan sonraki uygulama tercihiniz sırası doğru olmadığı için Meguiars Luquid Wax boya korumadan yeterince iyi bi sonuç alamamışsınız malesef.Sıra şöyle olmalı öncelik Golf ü aldığınızda;Araç Oto şampunı ile yıkayınız.Sonra kurulayınız ve Köpüklü Sprey kullanarak Kil uygulaması yapınız (Araç Sıfır olunca muhakkak nakliyat aşamsında araca yapışan bazı metal parçaları vb Reçinaları temizlemek için)Sonra ise aracı tekrar oto şampuanı ile yıkayıp kuruladuktan sonra Meguiars Polish(Boya korumaaiya zemin hazırlar) uygulası yapıp ardından Meguiars Luquid Wax ı yapmanızı öneririm.SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şampuan olarak Meguiars denedim, Mothers carnauba denedim, HD wash denedim şu an en son 3D Wash & Wax deneyeceğim bakalım..Cila olarak 3D Carnauba Paste wax var..Ekstra olarak şu Sonax BSD yi deneyeceğim..Gösterge camı,kapı ve göğüsteki siyah şeritlerle piano black yüzeyler içinse Meguiars PlastX var
@Patriot Hocam siz de tecrübe sahibisiniz çeşit fazla maşallah ☺ SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Güzel set, ben de hayatımda ilk defa araç yıkamak için hortum aldım, golf'e hazırlık...dün mevcut aracımı yıkadım evden bahçeye hortum sarkıtarak... şimdi yıkama malzemelerinde sıra... [emoji4]
@magic Hocam güzel bi başlangıç yapmışsınız lütfen devamını getirin ☺SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt