Kullandığınız en iyi araç şampuanı ,tavsiye edebileceğiniz malzemeler/ekipmanlar

DrMobile

Üye
İsim
drmobile
Kullandığınız en iyi araç şampuanı ,tavsiye edebileceğiniz malzemeler/ekipmanlar

Malum , perşembe günü testlim alıyorum aracımı , hazırlık yapmak gerek , ne önerirsiniz? Neler alabilirim?

Aslında bu konu acayip geniş bir konu. amatör detaling ciyim . şampuanlar genel olarak 3 ayırıyım cilalı yada katkılı şampuanlar. nötür şampuanlar. ve foam için köpük şampuanlar gyeon marka kullanıyorum. oto fitness de üst kalitedir

Sıfır araç için öncelikli olarak ne tercih etmemi önerirsin? Parlaklığını korusun , lekeleri zarar vermeden çıkarsın

DrMobile dedi:

Malum , perşembe günü testlim alıyorum aracımı , hazırlık yapmak gerek , ne önerirsiniz? Neler alabilirim?
Keşke aracı rahat yıkayacak yerim olsa da bunları dert etsem ben de.

DrMobile dedi:

İşte size alınacak malzemeler listesi:

1. Yıkama eldiveni.

2. Sarı renkte Meguiars şampuanı

3. İki adet Dış kurulama bezi. (45 TL olan )

4. Parlatma bezi (15 TL olan )

5. Küçük boy bir kova.

6. Sünger(Jant ve aracın alt kısmındaki marşpiyer altlarını temizlemek için.)

7. Quik Wax

8. Camlar için güderi veya hav bırakmayan vilenın ya da vb bezlerinden.

9. 1 adet iç kısımdaki tozları almak için fırça ve mikrofiber bez ile piano black kaplamalar için antistatik solüsyondan oluşan LCD seti. İşte bu da benim kullandığım

a5E1vB.jpg

d5b7dQ.jpg

5dVGlA.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli Hocam;

Dün arabayı yıkamaya götürdüğümde arabasını yıkatmaya getirmiş Passat kullanan bir Volkswagen kullanıcısı ile tanıştık.

Kafadan kaça aldın diye sordu elbette...

Yeni B8 kasa aldığını söyledi "Active Info Display" dedikleri, Opsiyon listesinde "TFT ekran" olarak geçen ama Yurdumun eşsiz yaratıcılığına sahip insanları tarafından adının "hayalet Ekran" olarak konduğunu öğrendiğim ekrandan da varmış.

Merak edip araştırdım bugün... Oralarda bizim sıkı Golfçülerin mesajlarını görüp küçük bir şaşkınlık yaşarken Active Info Display'in fiyatını duyunca şaşkınlığım hız kesmeyip ses hızını aştı...

PqMOjv.jpg

: 9000 TL

Ben benimkinin şaşkınlık olduğunu sanan şaşkınlığımın şaşkınlık geçirişine Avrupa ülkelerindeki liste fiyatını görünce şahit oldum...

Eeee elin oğlu 478 Euro verip kullanırken biz onların vergiler dahil 1.400 TL'ye sahip oldukları güzelim yüksek çözünürlüklü ekrana bakabilmek veya  bakarak direksiyonu kavramak için 9000 TL'yi gözden çıkartmak zorundayız.

Neyse sadece ekran değil motor konusunda da daha önce Amarok'ta kullandığı bir motor seçeneği var henüz yurdumuza ithal edilmeyen. İşte O motor.. Mübarek roket motorlarının teknolojisi ve kablo boru çokluğuyla sarmalanmış..

vE4JBO.jpg
94LDj9.jpg

Elin Almanı boş durmuyor tabiii...

TDI evrim geçirip BiTDI halini almış, yani ki Bluemotion'un az biraz güçlüsü 2,0 BiTDI BlueMotion Technology 176 kW  (240 HP) lik 7 ileri DSG'li ve  4-Motion. Güç ünitesi ile yürüyen aksama  Allah ne verdiyse;  eklerken bir şey daha fark ettim..

Bizdeki Durbana çok benzeyen Salvador janta da benzeyen bir kayıp üçüz kardeşi daha ortaya çıktı...

" Dartford "

Xv4EZo.png

Neyse bu ayrıntıları geride bırakıp  Allah ne verdiyse; (ki göreceğiniz üzere çok şey vermiş...)  ekledim... kısmına geri dönersek

ekledim...Taaa ki Ful+Ful+Ful diye yazanların yüzü kızaracak kadar doldurdum taşıyabileceği her donanımı...

Ortaya çıkan fiyat: yaklaşık 70.000 Euro

rQ9JGB.jpg

Burada aynı donanımla kaça mal olur düşünmek dahi istemiyorum beni deliler arasında saymasınlar diye...[sm=icon_smile_screwy.gif]

Neyse konuyu çok dağıttım toparlayayım...

Değerli Hocam çarşıda, pazarda, Mağazalarda microfiber diye sattıkları şeyin aslında 0 numara zımpara olduğunu Wax sonrası parlatma yaptığım ama aslında boydan boya iz bıraktığım bez sayesinde öğrendim.

O gün aldığım kararı uygulayıp  Meguiars'ın bezlerinden aldım hemen...

[simage=2]http://img.donanimhaber.com/upfiles/1686410/aa552119-b52c-4153-9e17-4512bacd6afc.jpg[/simage]

Sonax hiç kullanmadım; kullanmadığım şeyi kötülemek yanlış olur ama ben kullandığım ve memnun kaldığım sarı şampuan, sıvı cila ve bezi size de şiddetle tavsiye ederim.

Uzun lafın kısası... Ben arabamı yıkarken yıkamacıyla sohbetim esnasında Yeni Passatı için tavsiye ettiğimde "verilir mi bir beze o kadar para?" diyen kişiyle, ben yıkama ve kurulamadan sonra daha cila bile yapmadan benim R'sızı görüp  "yahu güzelmiş almak lazım." diyen, emin olun aynı kişiydi.

Orijinalden alıntı:  AvsiyaMerhaba arkadaşlar, arabayı alalı 10 gün oldu malum kış araba çabuk kirleniyor. Renk beyaz. Forumdan takip ettiğim kadarıyla boya hususunda çok takıntılı olanlar genelde aracını kendisi yıkıyor. İçini bende temizleyebilirim ancak dışını yıkamak biraz zor gibi. Iyi bir yıkamacıda köpükle yıkatsak neye dikkat etmek lazım acaba. Ayrıca içini temizlemek için gerekli malzemeler nedir ve bauhause'dan tedarik edebilirmiyim. Daha önceki aracımda hiç böyle şeylere takmazdım saldım çayıra mevlam kayıra misali. Buraya takılıp bir şeyler öğrendikçe bende pipirikli oldum valla. Muhtemelen daha önce çok bahsedilmiştir ama forumda o kadar çok sayfa varki bulmak ne mümkün. Herkese iyi akşamlar.
Değerli Hocam;

Vallahi bu son..

Yahu bir laf ettim adam bir kamyon laf etti çattık belaya..diyeceksiniz belki ama..

Vesile olan sizin sayenizde meraklı olan arkadaşlara detay temizliğinin en dibine kadar detayına inmiş oldum..

Anladığım kadarıyla siz aslında benden bahsediyorsunuz[sm=icon_smile_big.gif]

eğer yanlış anlamadıysam....

Tamam anladık Golf güzel bir şey de...

Şimdi alınca etraftan:

yok "bunun burnu kalkmış..."

yok "görmemişin Golfü olmuş tutmuş park yerini uçuşa yasak daha doğrusu kuşlara yasak bölge ilan etmiş",

yok " bir tek onun arabası var sanki"

tarzında inceden alaylı; inceden dokundurmalı ve rahatsız edici sözlere ben kulağımı tıkayamam, geniş gönüllü kalender falan hiiiç, değilim dalarım üç beşine başım derde girer

ya da en hafififnden yahu kıracağım kalbini şimdi bu konuşanların diyerek uğraşmak istemiyor da olabilirsiniz.

Haklısınız..

Normal olan sizsiniz..

Olmayan benim...

Etrafımda toplanan kalabalığın inceden taciz edici bakışlarına alışalı çok...

Umursamayalı epey..

Dalgaya almaya başlayalı henüz oldu...

Ne sürdün de parladı böyle diye elleriyle kontrol edenler mi ararsın.. ben uzaklaşınca yanına gelip inceleyenler mi arasın... Of of of...

Gani meraklı dolu etrafım..

Talibi çıkan çok olur.

Şöyle değil böyle yıka diyen de..

Size göre yapılması gereken vicdanınızı rahatlatmaksa...

Gelelim sizin yanıtınıza:

Meguiars'tan sarı cilalı şampuan almanızı

İyi bir yıkamacı bulmanızı öneririm.

Önce anlaşın. benim malzememi kullanacaksınız ama benim söylediğimi yapacaksınız diye.

Genelde iç-dış 10-15 liradır.

küçük bir kovada dibine azıcık su koyup çok az şampuanlı köpürtmesini

Basınçlı suyu yakın tutmayacaksınız

Jantlar dahil fırça sürmeyeceksiniz

Eldiven şeklindeki peluşla yıkayacaksınız

Kurulama için yine meguiars'tan mikrofiber bez kullanacaksınız deyin..

Öncelikle birtane almanızı öneririm.(45 ila 15 TL iki çeşidi var.)

Kuruyken kesinlikle bezle silmez, reçine, zift, kuş pisliği görünce temizlerseniz.

Ağaç altı, direk yanı ve telefon kablosu altından uzak yerlere park edin.

iç kısma kesinlikle temizlik için kimyasal sürmeyip kurulamada kullandığınız nemli bezi kullansınlar.

Lastiklere kalan deterjanı süngerle sürerek yıkasın.

Çok kirli veya uzun süre kirli bırakmayın

Yıllarca parıltısına doyamazsınız bakmaya...

Ben bol su ve bol delikli sünger ile yıkadıktan sonra Meguiars'ın sarı şampuanı ile köpüklü yıkıyorum.

Yine bol su ile duruladıktan sonra silikonlu su çekme aparatı ile bastırmadan fazla suyu atıyorum üstünden.

Sonax'ın kırmızı mikrofiber kurulama havlusu ile bastırmadan kuruluyorum kalan suyu.

Sonra camları siliyorum camsil ile iç/dış sonax'ın mikrofiber yeşil bezi ile kuruluyorum.

Başka bir sonax mikrofiber yeşil bezi nemlendirip araç içini siliyorum, piano black yerleri gözlük bezi ile temizliyorum.

Başka bir kova su ile 4 lastiği jantı çok pahalı olmayan bir sünger ile yıkıyorum ve sonra lastik parlatıcı bir ürün ile lastikleri parlatıyorum.

6 aydır nerdeyse her hafta yıkıyorum. sarı şampuanı her zaman kullanmıyorum. Sonuçtan da memnunum benim için yeterli.

cam suyu için önerisi olan var mı ?

http://www.hepsiburada....100&categoryId=20035763

bunu aldım ama denemek için tankın boşalmasını bekliyorum.

Aracın dışını yıkamacıda yıkatsam bile iç temizliği kesinlikle kendim yapmam lazım :)

SATURNUS2015 dedi:
cam suyu için önerisi olan var mı ?

http://www.hepsiburada....100&categoryId=20035763

bunu aldım ama denemek için tankın boşalmasını bekliyorum.
hocam link açılmıyor.

ben bu ürünü kullanıyorum memnunum. alman markası. kış içinde -30 ları kapsıyor. sorun çıkmadı hiç. şu an araçta antifirizli cam suyu var. bitsin yazlık alabilirim.

http://www.hepsiburada.com/guex-30-antifirizli-kislik-cam-suyu-5-litre-germany-115164-p-OTCTN115164

bu da yazlık

http://www.hepsiburada.com/guex-yazlik-cam-suyu-parfumlu-cam-temizleyici-5-litre-benzin-bidonu-donusumlu-11748-p-OTCTN11748

ayrıca bidon benzin bidonu olarak da kullanışlı.
sonax ın 1/100 konsantre cam suyu ufacık birşey 25 ml

http://www.hepsiburada.com/liste/sonax-konsantre-cam-suyu-1-100/productDetails.aspx?productId=otson371100&categoryId=20035763

bir deneyeyim sonuçları paylaşırım

Bugün aşağıdaki ürünleri aldım yarın ilk defa aracımı yıkamayı planlıyorum.

Meguiars Ultimate Wash Wax Köpüklü Boya Koruyucu Şampuan 40 tl

Meguiars Pure Clarity Cam Temizleme Sıvısı 20 tl

Meguiars Wash Mitt Yıkama Eldiveni 30 tl

Meguiars Water Magnet Mikrofiber Kurulama Bezi 40 tl

Meguiars Supreme Shine Mikrofiber Silme Bezi 20 tl

ürünleri İzmirde 3 sanayide Şengün Boya dan aldım. Fiyatları internetteki rakamlara göre daha uygun.

İzmirde olup da almak isteyen olursa

http://www.sengunboya.com.tr/iletisim.html  linkten ulaşabilir.

meguiars ultimate wash wax bugün ilk defa kullandım.

başka ürün tecrübem yok , ama lekeleri çok iyi yumuşattığını  ve parlaklık verdiğini söyleyebilirim.

macman35 dedi:
Bugün aşağıdaki ürünleri aldım yarın ilk defa aracımı yıkamayı planlıyorum.

Meguiars Ultimate Wash Wax Köpüklü Boya Koruyucu Şampuan 40 tl

Meguiars Pure Clarity Cam Temizleme Sıvısı 20 tl

Meguiars Wash Mitt Yıkama Eldiveni 30 tl

Meguiars Water Magnet Mikrofiber Kurulama Bezi 40 tl

Meguiars Supreme Shine Mikrofiber Silme Bezi 20 tl

ürünleri İzmirde 3 sanayide Şengün Boya dan aldım. Fiyatları internetteki rakamlara göre daha uygun.

İzmirde olup da almak isteyen olursa

http://www.sengunboya.com.tr/iletisim.html  linkten ulaşabilir.
Yıkamadan sonra birde wax atarsanız tadından yenmez :)

Geri
Üst Alt