Arac ön camına icerden gelen darbe

Zaytung

Üye
İsim
Zaytung
Arkadaşlar merhaba bugun ben ve cocugum bacanagın arabasına bindik bizim olan biraz hareketli olunca ön koltukta kucagıma oturttum daha sonra 110 120 gibi bir süratle giderken bizim oglan müziğinde vermiş oldugu kaflette hoplamaya başladı kucagımda sonra ne olduysa ön cama cok sert olmamak kaydıyla kafa vurdu sonra cam catladı foto paylaşacagım sizce bu kadarcık darbeyle bu cam catlarmı bu arada araba ford focus 2016 model hatchback anlam veremedim 

E3EB67C2-CA87-4068-B67F-3AADB6F0AF4C.jpeg

Öncelikele çok geçmiş olsun çocukta varmış Allah korumuş bir fikir yürüttüm doğru yanlış bilmem ama rüzgarın dışardan yaptığı basınçla içerden gelen ters darbe etkili olmuş olabilir bazı camların hassas noktaları olabiliyor alarm takarken darbe sensörü denerdik yanımda çok on cam çatlatan oldu ufacık darbelerle ikinci bir ihtimalde ufacık önceden gelen bir taş izine denk gelmiş tesadüfende yürümüş olabilir tekrar geçmiş olsun

Moderatör tarafında düzenlendi:
benimde BMW 1.16 2010 model aracıma benzer şey olmuştu okulda öğrencilerden biri sileceği az bişey kaldırıp bırakmıştı cam çatlamıştı baya şaşırmıştım.

1. sınıf öğrencisi ne kadar kaldırıp bırakabilir boyu bile zor yeter diye .

geçmiş olsun kasko varsa sıkıntı olmaz.

Cok tşk ederim evet kasko var benim şaşırdıgım nokta cok hasas olması bizim olanın canı yansa kesin belli ederdi inanın canı bir yere bırakın kırıldıgının farkında degil oynamaya devam ediyordu sinek ısırıgı gibi bi elini götürdü sonra devam ben cama şaşırdım ama dediğiniz gibi bizim oglan camın hassas yerini bulmuş😂

Ustam benim asıl şaşırdığım ön koltukta çocuğun ne işi var aman dikkat edin kaza anında ciddi yaralanma ve ölümle sonuçlanabilir. Çocuklarımıza küçük yaşta ön koltuğa oturmalarının yasak olduğunu öğretelim ki onlarda çocuklarına öğretsin. Arkadaşların dediği gibi camın iç katmanı dış katmanından daha zayıf. 

@agacmalzeme aynen bide 110 120 km hızlar bahsediliyor o hizlarda oyunlar cama kafa vuracak kadar hemde Allahtan cam patlamamış çok daha citti sonuçlar olabilirdi geçmiş olsun dikkatli olmak lazim...

Haklısınız cevre yoluydu yani oyoban misali ama genede arka koltuk en iyisi yok kendi aracımda arac koltugu var ama bacanagınki olunca arkada rahat durmaz diye kucagıma almıştım sonuc olarak ön cama kafa atmamak gerekiyo sanırım😂👌

Geri
Üst Alt