Bir Midline Plus Yükselişi :)

mutlubey17

Katılımcı Üye

İsim
İsmail
Herkese Merhabalar yaklaşık 2 yıl önce 2013  1.6 Tdı Midline ile aranıza katıldım.Bu forum sayesinde Golf hakkında öğrendiğim çok şey oldu, eminim ki kullanan diğer herkesinde öyle olmuştur. Bir çok midline kullanıcısı gibi bende eksikliğini hissettiğim bir şeyler oldu bunlardan en önemlileri (Dover Jant,Sis,Basic Xenon,Park Sensörü,Bluetooth,Hız Sabitleme,Geri görüş kamerası) bunları yavaş yavaş ekleyerek mutlu bi sona ulaştım bunu diğer forum kullanıcıları ve özellikle de midline kardeşlerimle de paylaşmak istedim.Çanakkale de yaşadığım için orijinal montaj yapabilecek pek imkan yoktu.Önce işe orijinal olmayanlardan başladım.

• Dover Jant : Her yerde bulabilirsiniz..
  • Sis : Parçaları net üstünden alıp bir elektrikçide arka sise bağlayarak kullandım yani orijinal bağlantı değildi.
  • Park Sensörü : Serviste dışta çapak kalan model olduğu için alixpresten orijinal görünümlü olanı alıp onuda burada bağlattım.
  • Bluetooth Ve Geri Görüş Kamerası : 6.5" cihazdan alıp montajını gerçekleştirdim.
Bu yapılanlar işin kolay kısmıydı asıl aksiyon diğer kısımdaydı..
  • Basic Xenon : Kendi kafamda replika u led alıp kullanmak vardı ancak replika u ledler (far + iyi bir xenon balast) ile 3.000 bandını aşıp 4.000 e doğru gidiyordu ve ortada dolanan sorunları vardı (bcm yada gateway çöp olması,silecek motoru yanması,mercek kalitesi sorunu,u ledlerin belirli zaman sonra pır pır yapması) bunun gibi sorunlar vardı ve ben çanakkalede olduğum için bi sorun olursa sürekli farları tamire yollamam gerekicekti bende napacağımı düşünücekken forumda bir baktım [mention=1158]driver_can[/mention] abimin eski mavişinden çıkan farlar satılık.. hemen yazıp iletişime geçtik vs. farların temiz az kullanılmış olması güven verdi ancak farları almakla bitmiyordu geri kalan parçalı naparım diye düşünürken büyük adam [mention=3153]forjust1day[/mention] karşıma çıktı şans eseri parçalar kısa süre içinde bulundu bu süre dediğim nakiti ayarlıyana kadar 1 sene geçti
    [mention=3153]forjust1day[/mention] abim sağolsun vakit tanıdı çoğunu aldık.. Kalan parçalarda da yardımcı oldu ve işi rayına koyduk.
Bu işlemleri yapabilen yerler sınırlı olduğu için arayıp fiyat bilgisi aldım fiyat bilgisinin yanında telefondaki ilgisi dolayısıyla Ender Elektronik tercihim oldu. Randevu vs. ayarlandı.Gidip işlemler gerçekleşti normalde 1 günlük olan işlemler hız sabitleme tuşlarının gecikmesi sebebiyle 2 güne sarktı sağolsunlar konaklama konusunda da yardımcı oldular. Adeta çıraklarıymışım gibi güler yüzlü ve cana yakın davrandılar hepsinden Allah Razı olsun..
Hazır oraya  kadar gitmişken kafamda olan Hız sabitleme ve Ayak Aydınlatmayıda aradan çıkarmak istedim..
  • Hız Sabitleme : Parça konusunda Ender Elektronik yardımcı oldu
  • Ayak Aydınlatma : [mention=9803]zulalyol[/mention]  abimin Konusu denk gelmesi üzerine iletişime geçtik ve sağolsun yardımcı oldu..
Bu geçen 2 günün sonunda mutlu bir şekilde oradan ayrıldım
Montaj aşamasından görseller../monthly_2019_08/IMG_1695.thumb.jpg.efe987c3c4788c81c8fbd00ea257d70a.jpg/monthly_2019_08/IMG_1704.thumb.JPG.eb9507c4e50376e5f486b5721525bf31.JPG/monthly_2019_08/IMG_1703.thumb.JPG.3319aef293bebed2e0ace8a219b44bce.JPG/monthly_2019_08/IMG_1697.thumb.JPG.29d884e6a3604d00ac33e451d374aed9.JPG/monthly_2019_08/IMG_1705.thumb.JPG.56b4f36db6480b8d13ab43467d5ef5be.JPG/monthly_2019_08/IMG_1707.thumb.JPG.bb56d2fca2cc7373d8c2dce23fe7778e.JPG

Montajın ardından Mutlu sonla biten görselleri ekliyorum..

/monthly_2019_08/IMG_1739.thumb.JPG.57d5640b4325507721ca56743db44729.JPG

Tuşların tam takılmamış haliydi montaj ile ilgili bir sorun yok yani

/monthly_2019_08/IMG_1724.thumb.JPG.82793cdfde9afb0c50cabaa033e28a95.JPG/monthly_2019_08/IMG_1711.thumb.JPG.a9ef3edfe1b2d5b4eb26a45dd0c4ba63.JPG

Fotolarda kaput açıktı o yüzden böyle çıkmış montaj da bir sorun yok
Son 1-2 Cümle ile konuyu sonlandırayım bazı abilerim harcayacağın bu para ile direkt satıp değiştirebilirdin vs. gibi cümleler söylüyebilir onlara vereceğim cevap : Bu araç ile ilk kazamı geçirdim, kaza sadece çamuruk değişmesi ile sonuçlandı ufaktı ancak manevi olarak bir bağ sağladı ve bu yüzden satmak istemedim. Bunun yanında 2.el piyasasıyla uğraşmak istemedim boyalı araç satımı zor oluyor diye. Sonuç olarak bu yüzden dolayı böyle bir yol çizdim
Son olarak da özellikle [mention=3153]forjust1day[/mention] abim olmak üzere her konuda konuştuğum diğer abilerimede burdan teşekkürü borç bilirim

İyi Günler Herkese

Edit : 29.02.2020

Konuya önceki yazdıklarımda aslında ender elektroniği karalar gibi gözükmemek için bazı şeyleri dile getirmedim ancak yeni yaptığım değişiklikler ile beraber artık dile getirmek istiyorum öncelikle hiç kimseyi kötülemek değil amacım yaptıkları işler ortada sadece yaşadıklarımı anlatmak istiyorum yorum sizin. Konuyu ilk açtığım sene midline arıcama basic xenon ve cc için ender elektronik ile konuşup randevu vs. Gittim her şey güzeldi ancak cc çalışmadı ama limitleyici çalışıyordu bende kendimce dedimki metin beye tuş bozuk olmasın başka bi tuş deniyelim ama o benim teklifimi kabul etmedi kodlamayla uğraştı vs. Ben bu cc için 2 akşam istanbulda konakladım ama çalışmadı normal media tuşları takıp ayrıldım. Geçen aylarda forumda cc tuş denk gelince bi heves aldım bi umut.Dün tekrar istanbuldaydım bazı montajlar için gitmeden bi endere uğrayım cc için bi konuşayım dedim bana dediği şey “senin aracında direksiyondan cc çalışmıyor boşuna vakit harcamayalım” bende sinyal kolundan istemediğim için ayrıldım ordan[mention]zulalyol [/mention] abime gittim katlanır ayna ve amblem kamera için aynalar kapı modülleriyle beraber alixp. Amblem kamera ise [mention]driver_can [/mention] abimden gelmişti anca kamera bi türlü çalışmadı [mention]zulalyol [/mention] abim sağolsun o soğukta hava kararana kadar uğraştı ve halletti sağolsun montaj kusursuz ve titizdi. Bugünde büyük başkan [mention]forjust1day [/mention] abimle cc için konuştuk hallederiz dedi. Ve şuan aracımda cc yi tuşlardan sorunsuz kullanabiliyorum. Adı geçen geçmeyen herkese tekrardan teşekkür ederim. Benim tecrübelerim bu şekildeydi sadece aktarmak istedim.

Ekli dosyalar

• IMG_1695.jpg
    IMG_1695.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 14
  • IMG_1697.JPG
    IMG_1697.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 12
  • IMG_1703.JPG
    IMG_1703.JPG
    944.4 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_1704.JPG
    IMG_1704.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 12
  • IMG_1705.JPG
    IMG_1705.JPG
    1,022.8 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_1707.JPG
    IMG_1707.JPG
    693.9 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_1739.JPG
    IMG_1739.JPG
    930 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_1711.JPG
    IMG_1711.JPG
    1.7 MB · Görüntüleme: 15
  • IMG_1724.JPG
    IMG_1724.JPG
    1.4 MB · Görüntüleme: 13
Maşallah, iyi günlerde kullanmak nasip olsun. Toplamda ne kadara mal oldu acaba?

Sent from my iPhone using Tapatalk

@Kebapmaster Orijinal olmayan işleri baya önceden yaptığım için fiyatları net veremem ancak (far,hız sabitleme,ayak aydınlatma,sislerin tesisatı) montajı ile 6-7 bandına dayanıyor ancak çıkan parçaları sattığınızda ve 2.el hız sabitleme tuşları ve çervesi denk getirirseniz bu maaliet 1-2 bandında ucuzlar nerdeyse alıcağınız replika far montajına denk gelir :)

Emeğinize sağlık. Bu tarz projeler görmek beni hep heyecanlandırıyor. Bir gün kendimi tutamayıp bir sürü masraf yapacağım diye korkuyorum  :D . Güle güle kullanmanız dileğiyle

Emeğinize sağlık. Bu tarz projeler görmek beni hep heyecanlandırıyor. Bir gün kendimi tutamayıp bir sürü masraf yapacağım diye korkuyorum [emoji3]. Güle güle kullanmanız dileğiyle
Golf retrofit projeler için önü çok açık bir araç tek gereken emek ve maddiyat

Kardeşim güle güle kullan.Pasifiği sattım fakat ruhu forumda senin aracında yaşıyor:)Bayağ emek harcadın maddi ve manevi.Sabrına da hayran kaldım.Nisan ayında almıştın farları aylarca bekledin.Ben bir stopları bagajda bir hafta bekleyemedim taktırmadan.Güle güle kazasız belasız kullan.Bir gün önce Ender Elektronik'te Metin abilerleydim.Karşılaşsak güzel olurdu ama süre bayağ uzardı büyük ihtimal.Gitmişken sürüş modununda tesisat ve kodlamasını yaptırsaydın keşke.

Kardeşim güle güle kullan.Pasifiği sattım fakat ruhu forumda senin aracında yaşıyor:)Bayağ emek harcadın maddi ve manevi.Sabrına da hayran kaldım.Nisan ayında almıştın farları aylarca bekledin.Ben bir stopları bagajda bir hafta bekleyemedim taktırmadan.Güle güle kazasız belasız kullan.Bir gün önce Ender Elektronik'te Metin abilerleydim.Karşılaşsak güzel olurdu ama süre bayağ uzardı büyük ihtimal.Gitmişken sürüş modununda tesisat ve kodlamasını yaptırsaydın keşke.
Maddi olarak daha çok kasmak istemedim kendimi ve ailemi daha üniversite öğrencisiyim sonuçta
Bunun yanında arıcılık ile uğraşıyoruz bal satmam lazım ki sürüş modu da gelsin[emoji23] yok mu bal alan ? Mavişin ruhu bana emanet sıkıntı yok

Maddi olarak daha çok kasmak istemedim kendimi ve ailemi daha üniversite öğrencisiyim sonuçta
Bunun yanında arıcılık ile uğraşıyoruz bal satmam lazım ki sürüş modu da gelsin[emoji23] yok mu bal alan ? Mavişin ruhu bana emanet sıkıntı yok
Zamanla hepsi olur.Zamana yayınca daha zevkli aslında benim gibi herşey bitince bu sefer satayım düşünceleri sarıyor uğraşacak birşey kalmayınca.

Maşallah kazasız belasız. Bir de highline ön panjur ile ön tarafın görüntüsü tam oturmuş olur farların krom çizgisiyle. Çıkma uygun fiyata bulunabilir.

Bugün Ankara doğuşta 

Kampanyalı

MİDLİNE PLUS manuel

Fiyata dahil opsiyonlar

++++ Dijital elektronik klima(baba opsiyon)

++ Işık paketi (far yağmur sensörü kararması dikiz ayna)

Şimdi bu araç 123300 iken 

Bugünlerde 183 e en dip bıraktıkları 

TDI/high/DSG/sunroof araç gerçekten 60 bin +++ parayı helal eder mi??

Bence etmez!!!

Sonuç 

Bu midline plus tam bir F/P Aracı

183 e TDI/high/DSG/sunroof için F/P hesaplaması bana göre error verir

TDI mantıklı farkı,?

Dsg rahatlığının mantıklı farkı?

Highline mantıklı farkı,?

Sunroof mantıklı farkı??

4 ü içinde ucu açık helal olmayan farklar isteniyor bence??

Özellikle ...........için!!!

IMG_20190824_131026.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mutlubey17 hayırlı olsun çok şık olmuş güle güle kullan.Forumda ticari amaçlı olmayıp  destek amaçlı satılık  ilan koyuyordum ama artık prensibim gereği koymayacağım.Ayak aydınlatma , kapı aydınlatma ,park sensörü ,led iç aydınlatma  ve geri görüş kamera isteyen arkadaşlar mesaj yolu iletişime geçebilirler.Tekrar hayırlı olsun...

Yeni yorum yapan herkese teşekkür ederim [emoji3526] Hıglıne panjur biraz beklesin [emoji20]
Kimileri için ufak benim için büyük bi projeydi herkese kazasız,keyifli sürüşler [emoji3526]

Geri
Üst Alt