İnternet Sağlayıcı Tavsiyeleriniz - Hangisinden Memnunsunuz?

thelordof

Katılımcı Üye

İsim
Samet
Araç
Tiguan Elegance
İyi günler arkadaşlar,

Yakın bir zamanda Ankara Etimesgut merkez kısmına taşınacağım. 

Superonline fiber ve türksat kablonet yokmuş maaleef . Türktelekomunda tarife fiyatları epey tuzlu geldi. 

Siz hali hazırda hangi sağlayıcıyı kullanıyorsunuz? Millenicom,Türknet gibi firmalar hakkında bilginiz var mı?

İyi forumlar...

Altyapınız hangisini destekliyorsa onu tercih etmenizi öneririm. Örneğin önceki evimde Dsmart interneti kullanıyordum, hali hazırda Türktelekom altyapısını kullandığı için ve altyapı fiber destekli olmadığı için 16 mbps'lik paketten 2-3 mbps civarı geliyordu. Sonrasında yeni eve taşınınca Türksat kablonet'in altyapısı olduğu için onu tercih ettim, 1 yıldır sorunsuz sıkıntısız kullanıyorum. 24 mbps paketten 22-23 mbps civarı oldukça verimli şekilde kullanıyorum.

Bulunduğunuz yerde direkt altyapısı olan firmayı tercih etmekte fayda var.

@AhmetCakmak süperonline ve kablonetin yok. Türktelekom var, onunda fiyatı 104tl sınırsız 24lük hız   en ucuz

Ben bahsi gecen firmalardan burinde calisiyorum :)

Superinline veya Turksat yoksa xDsl baglatmaniz gerekecek demektir ki onda da hepsi TurkTelekom altyapisini kullanir. Bu durumda en iyi hiz ve hizki cozum icin TurkTelekom tercih etmeniz iyi olur, tarifelerden farkli ucuz olan varsa diger firmalarda onu tercih edebilirsiniz. Sadece TurkTelekom bazen size yakin baglanti yapabilecegi altyapi olmasina ragmen baska firmadan aldiysaniz ana santral’e baglayabilir o da dusuk hiz almaniza neden olur.

Geri
Üst Alt