2. el araç plaka seçimi

bilgisayarci

Yeni Üye
İsim
Barış
Selamlar herkese,

Kısmet olursa ilk aracımı aldım diyebilirim. kaporasını verdim. cuma günü de gidip noter satışını gerçekleştireceğim. sorum şu;

aracı bursadan aldım. istanbulda ikamet ediyorum. plakayı değiştireceğim. noterde plaka değişim istiyorum dedikten sonra plakayı kendim seçebiliyor muyum? böyle bir opsiyon sunuluyor mu? 

iyi forumlar

Selamlar herkese,

Kısmet olursa ilk aracımı aldım diyebilirim. kaporasını verdim. cuma günü de gidip noter satışını gerçekleştireceğim. sorum şu;

aracı bursadan aldım. istanbulda ikamet ediyorum. plakayı değiştireceğim. noterde plaka değişim istiyorum dedikten sonra plakayı kendim seçebiliyor muyum? böyle bir opsiyon sunuluyor mu? 

iyi forumlar
maalesef noterde seçemiyorsunuz, fakat ikamet ettiğiniz yerdeki trafik tescil bürosuna giderek kendi tc numaranıza plaka seçip tanımlatabiliyorsunuz, bunun için satın aldığınız aracın plaka ve/veya şase numarası gerekecektir. bence bugün veya yarın gidip bu işi halletmeniz.

Selamlar herkese,

iyi forumlar
ve aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. ne marka model aldınız.

evet, çünkü plakayı değişecem dedikten sonra noter sizden eski plakaları istiyor ve hemen katlıyor, yenisini belirliyor ve sizde gidip cemiyette onu bastırıyorsunuz.

trafik tescilden randevu almaya çalıştım ancak ana sayfada böyle bir yazıyla karşılaştım

680 sayılı KHK ile karayolları Trafik Kanunu'na eklenen Ek Madde 18 gereğince araç tescil hizmetlerine ilişkin iş ve işlemlerin Türkiye Noterler Birliği koordinesinde noterliklere devrine ilişikin çalışmalar kapsamında, Ticari tahditli/tahsisli plakalı araçların tescil işlemleri,Ayıplı mal nedeniyle kayıt kapatma işlemleri,daha önce herhangi bir enedenle kaydı kapatılan araçların tekrar tescil işlemleri, Okul taşıtı olarak ilk tescil veya okul taşıtına tadilat işlemleri, 22.11.2018 tarihi itibarıyla TNB koordinesinde noterliklerce yapılmaya başlanmıştır.

bunun için randevu almanıza gerek yok

tescilden sorunlu memur ark yanına gidip durumu izah etmeniz

istediğiniz boş bir harf grubu ve rakam grubunu sizin TC nize veya Şasi numaranıza sabitlemek.

notere gittiğinizde zaten ekranda yeni plakanız görünecektir

memurun insiyatifi doğrultusunda bağış talep edebilir

ben bu şekilde aynı plakamı 3. aracımda kullanıyorum

edit: sorunlu değil sorumlu memur olacak 😊

Moderatör tarafında düzenlendi:
trafik tescilden randevu almaya çalıştım ancak ana sayfada böyle bir yazıyla karşılaştım

680 sayılı KHK ile karayolları Trafik Kanunu'na eklenen Ek Madde 18 gereğince araç tescil hizmetlerine ilişkin iş ve işlemlerin Türkiye Noterler Birliği koordinesinde noterliklere devrine ilişikin çalışmalar kapsamında, Ticari tahditli/tahsisli plakalı araçların tescil işlemleri,Ayıplı mal nedeniyle kayıt kapatma işlemleri,daha önce herhangi bir enedenle kaydı kapatılan araçların tekrar tescil işlemleri, Okul taşıtı olarak ilk tescil veya okul taşıtına tadilat işlemleri, 22.11.2018 tarihi itibarıyla TNB koordinesinde noterliklerce yapılmaya başlanmıştır.
Hiç bir sıkıntısı yok hocam bu yazının aynen öle ancak @Culture33 Hocamın dediklerine harfi harfine katılıyorum.. 

Yalnız @Culture33 Hocamızın atladığı ufak bir detay var bu plaka tanımlama veya isteme olayında trafik şubenin ufak bir bağış istemi var bilginiz olsun isterim..

Şimdi hayırlısı olsun kazaszı belasız ;)

@bilgisayarci ankara da emniyet askıda olan plakaları internet üzerinden paylaşıyor istanbulda da öyle bir uygulama vardır diye tahmin ediyorum seçtiğiniz plaka sanırım bir gün süreyle size opsiyonlanıyor eğer işlem yapmazsanız yeniden askıya çıkıyor.

Geri
Üst Alt