Egzoz emisyon

Muhammed

Üye
İsim
Muhammed
3 yaşındaki aracım ile ilk defa muayeneye gireceğim egzoz emisyon muayenesi için dışarıdan yapıp mı gitmeliyim yoksa tüv de mi yapıtırmalıyım tüv de sorun çıkarttıklarını duydum sanırım sistem değişmiş önce egzoz emisyonu yapıp sonra muayeneye alıyorlarmış şimdiden verilecek cevaplar için teşekkür ederim. 

Egzostan dolayı sorun çıkarttıklarını pek görmedim açıkçası. Aracınız 3 yaşında sonuçta, egzosla oynama yapmadıysanız geçersiniz sorunsuz şekilde. Önce egzos emisyon kontrolü, sonra oradan direkt muayene sırasına geçiliyor. Muayene sırasında egzos emisyon raporuna bakılıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Egzostan dolayı sorun çıkarttıklarını pek görmedim açıkçası. Aracınız 3 yaşında sonuçta, egzosla oynama yapmadıysanız geçersiniz sorunsuz şekilde. Önce egzos emisyon kontrolü, sonra oradan direkt muayene sırasına geçiliyor. Muayene sırasında egzos emisyon raporuna bakılıyor.
Dışarıda sanayide yaptırsam sorun olur mu 

Tüvtürk onaylı egzos emisyon kontrolü yapan yerlerden yaptırabilirsiniz. Ama dediğim gibi tavsiyem Tüvtürk istasyonunda yaptırmanızdır. 65 TL fiyatı var.
Anladım egzoz işi ile uğramamak için dışarıda yaptırıp gitmeyi düşünüyorum 

Tüvtürk onaylı egzos emisyon kontrolü yapan yerlerden yaptırabilirsiniz. Ama dediğim gibi tavsiyem Tüvtürk istasyonunda yaptırmanızdır. 65 TL fiyatı var.
Tüv de egzoz muyanesi için randevu gerekir mi acaba 8.45 e arac muayene randevum var

@Muhammed egzoz muayenesi için ayrıca randevu gerekli değil ayrıca aracınız 3 yaşında geçer endişelenmeyin.

3 yaşındaki aracım ile ilk defa muayeneye gireceğim egzoz emisyon muayenesi için dışarıdan yapıp mı gitmeliyim yoksa tüv de mi yapıtırmalıyım tüv de sorun çıkarttıklarını duydum sanırım sistem değişmiş önce egzoz emisyonu yapıp sonra muayeneye alıyorlarmış şimdiden verilecek cevaplar için teşekkür ederim. 
30-40dk erken git Tüv'de yaptır,sanayiye git sonra Tüv'e git 2 kere iş yapmış olacan. Aracın standart fabrika çıkışlı ise kalması gibi bir durum söz konusu olmaz. Bakma sen o sorun yaşadım diyenlere..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tuv'de egsoz'da bazen çok sira olabiliyor, zira egsoz tek sira ama muayene de bi çok kulvar var. Egsoz'u yaptirmadan da asil siraya dahil etmiyorlar sizi baya zaman kaybi olabiliyor. Muayene giselerinde islem yapmaniz gerektigi icin egsoz icinde once sira alip onu bekle para yatir, git egsoz'u yaptir, sonra tekrar giseye gel muayene sirasina gir oluyodu bundan once yaptirdigimda. Muayene zamaniniz gelmeden egsoz sirasina girip yapturabilirmisiniz onu bilmiyorum.

Ben son sefer bi gun once sanayide tuv onayli bi yerde yaptirdim ve muayenede baya zaman kazandirdi bana, egsoz raporu sisteme islendigi icin sormadilar bile. 1 saat'de felan ciktim muayeneden.

bence tuv de yaptır. sorun cıkarsa servisin tepesine binersin.tuv cumartesi kalabalık olur hafta içi bir günü tercih edersen daha rahat olur

tuv onayli yere yaptirin. tuvde gazi kokluyorlar diye bir soylenti vardi, ben de efendi efendi disarda yaptirdim. tuvde onumdeki lineayi emisyonda deli gibi bagirttilar, gazi o kadar köklemeye gerek var miydi bilmiyorum, ama iyi ki burda yaptirmamisim dedim.

Aynen bende de disarda gaza makinenin tamam dedigi noktaya kadar usturuplu sekilde bagirtmadan yaptilar. TUV'de gaza bas diyip bagirttirip biraz oyle bekletiyolardi.

Biz yaziyoruz ama sanirim.arkadas'in randevusu bu sabah 8:45 deydi :)

Aynen bende de disarda gaza makinenin tamam dedigi noktaya kadar usturuplu sekilde bagirtmadan yaptilar. TUV'de gaza bas diyip bagirttirip biraz oyle bekletiyolardi.

Biz yaziyoruz ama sanirim.arkadas'in randevusu bu sabah 8:45 deydi :)
Yok hocam yarın 8.45 de ☺️

30-40dk erken git Tüv'de yaptır,sanayiye git sonra Tüv'e git 2 kere iş yapmış olacan. Aracın standart fabrika çıkışlı ise kalması gibi bir durum söz konusu olmaz. Bakma sen o sorun yaşadım diyenlere..
Benim sıram 8.45 egzoz içim uğraşırken muhtemelen sıramıda kaybetmiş olabilirim değil mi🤷‍♂️ 

Geri
Üst Alt