Coming Home / Leaving Home Özelliğini Sis Farları Üzerinden Yakmak

Orhan

Üye
İsim
Orhan
VCDS programını açtıktan sonra aşağıdaki adımları izleyerek kodlamayı gerçekleştirebilirsiniz.

1- Select

2- 09 Cent. Elect.

3- Security Access -16 > key 31347

4- Adaptation - 10

(4)-Comfort illumination-Coming Home Leuchten > Value: Fog light

Ekli dosyayı görüntüle 1553

MWJ98Q.png

Video aynı zamanda kodlamaya giriş nasıl yapılır gösteriyor.  ingilizce okunuşla yeni değer olan new value yi yani fog light ı seçerek bu özelliği açıyor. Almanca açıklamadaki yeni değer nebellicht sis farı demek.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet buna da talibim :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam eselktör ile inince Coming Home çalışıyor, ama Leaving home çalışmıyor bizim araçta.

(Golf 6 far sensörü yok)

lemoncuma dedi:
Hocam eselktör ile inince Coming Home çalışıyor, ama Leaving home çalışmıyor bizim araçta.

(Golf 6 far sensörü yok)
Malesef sensör olmadığı için çalışmıyor hocam

Sent from my iPhone using Tapatalk

Eyvallah Serkan hocam seninkine de yapacağız kısmetse [emoji4]

iPhone using Tapatalk

aracım 2015 comfortline model , akşam leaving home manuel ve kapı ya göre ayarladım ekrana geldi fakat uygulama şuan devredışı dedi , neyse selektör ile denedim indim ama olmadı sebebi nedir ? 2015 lerde olmuyomuş diye duydum ?

aracım 2015 comfortline model , akşam leaving home manuel ve kapı ya göre ayarladım ekrana geldi fakat uygulama şuan devredışı dedi , neyse selektör ile denedim indim ama olmadı sebebi nedir ? 2015 lerde olmuyomuş diye duydum ?
Ayarlamasını kontak açıkken yapmanız lazım hocam.

Kontağı açın. Süreyi ayarlayın. Kontağı kapatın. Selektör kolunu bir kez çekin. Kapıyı açtığınızda farlar yanacaktır.

Kapıya göre değil de kontağa göre ayarlarsanız selektör kolunu çektiğiniz gibi farlar yanacaktır. Bunun için driver door yerine ignition seçmelisiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merhabalar,

Aracı ters park ettiğinizde veya aracın arka taraf istikametini kullandığınızda yolumuzun aydınlanması için bu kodlamaya ilaveten geri vites lambalarını da kodladım. 

Fikrimce çokda güzel oldu.

Şimdi CH ve LH'de ön sisler ile birlikte geri vites lambaları da yanıyor,

Fabrikasyon Led stoplar için aşağıdaki kodlar geçerli.

09-Cent. Elect. > Security Access-16 > Şifre : 31347 > Adaptation-10

Leuchte28RFL LC11-Lichtfunktion B 28  -->  ‘Not active’ değerini  ‘ Coming Home oder Leaving Home aktiv’ olarak değiştiriyoruz.

Leuchte29RFL RA64-Lichtfunktion B 29  -->  ‘Not active’ değerini  ‘ Coming Home oder Leaving Home aktiv’ olarak değiştiriyoruz

geri vites ışığı.png

merhaba dostlar

peki nasıl pasif hale getireceğiz

dünden beri uğraşıyorum

sis lambaları yanmaktan akü bitecek nerdeyse

@doganersin Yaptığınız işlemi tekrar geriye alıp kaydedin hocam. Active yi not active yapın. Buna rağmen değişiklik göstermiyorsa Bir tık geri gidip tekrar security access girip tekrar not active yapmayı deneyin

@Recep Gül 

teşekkür ederim

akü bitirmek pahasına hallettim çok şükür 😊

sadece kapıları açınca arka stoptaki minik iki led’ler yanıyor

onun kodunu bulamadım

Geri
Üst Alt