Golf 7 1.4 tsi devirlerde tıslama hava sesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

grdrx

Üye
İsim
Gr
Merhaba,

Araç 2016 model 1.4 TSI 125 PS manuel. Seyir halinde hızlanırken 2500 - 3500 devirleri arasında dışarıdan tıslama hava sesi gibi, camlar kapalıyken içeriden de metale sürtme gibi cızırtılı bir ses var. Gaza çok az bastığımda ya da dip gazda hızlanırken sorun yok. Belli bir kararda basınca (%20-25 gibi) oluyor. Yani ayağınızı gazdan çektiğiniz andaki blow off 'çuf' sesinden bahsetmiyorum o konuda bir sıkıntı yok. Araçta performans, fazladan yakıt tüketimi, arıza ışığı ve duman atma gibi bir sorun yok.

En son servise bakıma gittiğimde formenle test sürüşüne çıktık. Bana dediği turbo basarken ses geliyor normal dedi. 2018 Mart ayında turbo yenilendi (04E145721R). Yenilendikten ilk 6 - 7 ay en ufak bir şey yoktu. O günden bu yana 10 aydır bu ses geliyor. En sonunda buraya yazmaya karar verdim. Konuyla ilgili video linkleri aşağıdadır. Yorumlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba hocam,

Bende de 2014 1.4 TSI 122 hp manuel araç var. Benzer sesleri duyuyorum. Aracım 35.000 km'de. Yaklaşık 3.000 km oldu alalı. Daha önce 1.2 TSI manuel 2013 kullanıyordum. 53.000 - 77.000 km arası 2 yıl kullandım. Hiç bu tip sesler duymadım. Yanlış bilmiyorsam kullanılan turbolar aynı ancak çalışma basınçları farklı. Ses bundan ve genel olarak 1.4 TSI sesli çalışama karakterinden kaynaklanıyor diye düşündüm ve pek önemsemedim. Daha tecrübeli kullanıcılar bilgilerini paylaşacaktır sanırım.

Merhaba,

Araç 2016 model 1.4 TSI 125 PS manuel. Seyir halinde hızlanırken 2500 - 3500 devirleri arasında dışarıdan tıslama hava sesi gibi, camlar kapalıyken içeriden de metale sürtme gibi cızırtılı bir ses var. Gaza çok az bastığımda ya da dip gazda hızlanırken sorun yok. Belli bir kararda basınca (%20-25 gibi) oluyor. Yani ayağınızı gazdan çektiğiniz andaki blow off 'çuf' sesinden bahsetmiyorum o konuda bir sıkıntı yok. Araçta performans, fazladan yakıt tüketimi, arıza ışığı ve duman atma gibi bir sorun yok. 

En son servise bakıma gittiğimde formenle test sürüşüne çıktık. Bana dediği turbo basarken ses geliyor normal dedi. 2018 Mart ayında turbo yenilendi (04E145721R). Yenilendikten ilk 6 - 7 ay en ufak bir şey yoktu. O günden bu yana 10 aydır bu ses geliyor. En sonunda buraya yazmaya karar verdim. Konuyla ilgili video linkleri aşağıdadır. Yorumlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

https://drive.google.com/open?id=1gmGcBeh6-zOSe1jAiDz55w9fyaip5eIl

https://drive.google.com/open?id=1tUZW6HgezmzqUZzJnByXqFHRBIllAuzC

https://drive.google.com/open?id=1KhFBsnLrsl86G7D_FaKBJ2wqZIkm4Yyr
Normal diyecektim ama sizin aracınız bariz yaşıyor, nefes alıyor. geçmiş olsun 

Akşam videoları telefondan seyretmiştim sesleri pek anlayamamışım. Bilgisayardan izleyince sizin aracınızda baya tıslamalar var. Ben çok daha ince bir tırıltı gibi belli belirsiz duyuyorum.

Servis bu seslere normal diyorsa gerçekten enteresan. Umarım en kısa sürede bir çözüm bulursunuz hatta daha da önemlisi çözüm gerektirecek bir durum yoktur. İyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt