Geri viteste aynanın aşağıya inmesi

Peki farklı bir soru sorayım, çinden otomatik katlanır ayna getirip taksak, bu özellik düzgün çalışır mı o zaman?
Değerli Kardeşim 

Elbette çalışır. 

Fakat replika kaynıyor ortalık...

Kaliteli malzeme bulmak kolay değil. 

Dikkatli olmak lazım.

Çıkma olarak alınması daha makul.

Yurt dışı orijinal parçaları maalesef buradakilerle aynı fiyata geliyor.

Değerli Kardeşim 

Elbette çalışır. 

Fakat replika kaynıyor ortalık...

Kaliteli malzeme bulmak kolay değil. 

Dikkatli olmak lazım.

Çıkma olarak alınması daha makul.

Yurt dışı orijinal parçaları maalesef buradakilerle aynı fiyata geliyor.
Ünlü satıcımız Patrick'te şuan indirimde, bence bakmaya değer düşünenler için. :)  

Benim biraz zor şu aralar. 

Çıkma bulmakta kolay değil, çok iyi araştırmak lazım. 

@skysoblue85

Değerli Hocam;

İnce Detay denince bu konuda Kıymetli Ali Üstadımı davet edelim. @forzaGilles

Yedek parça listesinde elektrikli katlanır olmayan hafizalı ayna olarak da geçer.

Bulamadım şu an..
@silvershadow @skysoblue85

Değerli Murat Hocam'ın dediği gibi comfortline araçlarda ayna hafızası yani park ederken aynanın aşağıya inmesi için "sürüş konfor paketi" olması gerekiyor., şimdi burada aynanın parça kodundan ziyade, esas önemli olan bu işlemin gerçekleşebilmesi için aynanın değişmesine gerek yoktur., çünkü bu işlemi ayna yapmamaktadır., bu işi esas üstlenen parça (hafıza özelliğini) J387 modülü denilen ayna modülüdür., Üstadımız Murat Hocanın tespiti tamamiyle doğrudur :) Sonuç olarak ayna modülünün parça kodu önem kazanmaktadır., yani hafıza özelliği olan ayna modülünün parça kodu sürüş konfor paketili araçlarda farklı, sürüş konfor paketi olmayan araçlarda bu modül farklıdır..!!  

Ayna modülü parça kodu: 5Q4 959 592 (sağ yolcu tarafı)

Burada dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise bu modüllerin sonuna eklenen "B" yada "E" gibi harfler olabiliyor., sona eklenen "B" harfi sağdan direksiyonlu (Right Hand Drive) araçlar (RHD) için eğer "E" harfi varsa da amerika ve canada için üretilen araçlar için uygundur hatırladığım kadarıyla..!! Size gerekli olan modülün ise parça kodunun sonunda herhangi bir harf olmayan modullerden sipariş vermeniz gerekiyor diğerleri uygun değiller.. Ayna modülünü temin edip uygun kodlamaları yaptıktan sonra başka bir işlem gerekmemekte..

Kodlama işlemlerinden hiç anlamam forumumuzda bu konuda uzman @Orhan @fcsrn hocalarımız bulunmakta., Eskiden kalma pc'imde bir bu konu hakkında ekran görüntüsü buldum buyrun dediğim gibi bu işlerden anlamamktayım :) Umarım yardımcı olabilmişimdir.. buyrun bir inceleyin isterseniz..

52-Door Elec Passenger (4).jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles

Değerli Ali Üstadım 

Tam usta işi bu açıklamayla size atfedilen detay bilginiz hakkındaki tüm o sözleri doğrulanmış oldunuz. :)

Bu detayın detayı için teşekkür ederim 

@forzaGilles Hocam peki bu modül nereye takılıyor, yeri tam olarak nerede? Yani alsak kendimiz takabilir miyiz? 

Unutmadan, kodlama konusunda bana bildiğim herşeyi öğreten asıl üstadımızı unutmamalı. :) @MSE

@fcsrn Eren hocam evet @MSE hocamızı unutmuşum :) Modül nerede olduğu ile ilgili resim de vardı bulsaydım paylaşacaktım fakat bulamadım., J387 ayna modülü olarak geçiyor ben temin edilirse soket sokete uyacağından direk kendinizde takılabileceğini düşünüyorum., fakat modül ters biyerde ise o zaman elektrikçiye uğramak gerekir., Muhtemelen kapı döşemesi triminde yada ön kolsolun en sağındaki yolcu air bag iptali kısmındaki kapağın altında olması kuvvetle muhtemeldir.. bunun için tool kitler satılıyor ne zamandır aklımdaydı youtube da görüyordum arabanın medya ekranını ve çerçevesini, havalandırma kanallarını falan zarar vermeden sökmeye yarayan takım kiti gibi bişey aliexpress de gördüm $6 almak lazım malesef ihtiyaç durumunda servis yada tamirciler köfte yoğurur gibi hala 40 sene önceki tornavida ile girişiyorlar hem malzemenin klipsleri kırılıyor hemde konsol yada trim döşemeler zarar görüyor alıcam bitane şundan dursun lazım olur..

https://it.aliexpress.com/store/product/12PCS-For-VW-Golf-6-Golf-7-Mk6-Mk7-Passat-CC-Polo-Bora-Car-Radio-Door/1906279_32444897800.html?isOrigTitle=true

Радио-дверь-клип-удаление-прая-инструмент-для-Hyundai-I10-I20-I30-IX35-IX45-Santa-Fe-Elantra.jpg

-font-b-Car-b-font-Door-Trim-Panel-Dash-Installation-Removal-Pry-Tool-font-b.jpg

HTB1vB7QHpXXXXXQXpXXq6xXFXXXI.jpg

Car-Styling-font-b-Door-b-font-Clip-Audio-font-b-Panel-b-font-Removal-Repairing.jpg

12PCS-For-VW-Golf-6-Golf-7-Mk6-Mk7-Passat-CC-Polo-Bora-Car-Radio-Door.jpg_640x640.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
normalde çalışan sağ ayna bugun fark ettim ki geri vitese takınca aşağı inmedi nedendir ki acaba joistik çalışıyor car ekranından da baktım aktif seçili durumda daha önce kodlama yapmadım ayna için araç geldiğinde bu şekildeydi? comfort paket @fcsrn @MSE

@forzaGilles İndirimdeymiş, alırım bi dal valla. :D

Modülü de tam bilsek nerede olduğunu ve fiyatını, ona göre annemi kandırıp aldırabilirim belki, ama şuanda da annem severek kullanıyor bu özelliği. :)  

normalde çalışan sağ ayna bugun fark ettim ki geri vitese takınca aşağı inmedi nedendir ki acaba joistik çalışıyor car ekranından da baktım aktif seçili durumda daha önce kodlama yapmadım ayna için araç geldiğinde bu şekildeydi? comfort paket @fcsrn @MSE
Ayna ayar joistici R konumunda olması lazım Hocam özelliğin devreye girmesi için. Yarın joistici R konumuna alıp öyle dener misiniz?

o konumda hocam zaten acaba kodlamamı yapıcam? da ne alaka daha önce kodlama yapmadan çalışıyor idi anlamadım bu işten birşey.

@forzaGilles İndirimdeymiş, alırım bi dal valla. :D

Modülü de tam bilsek nerede olduğunu ve fiyatını, ona göre annemi kandırıp aldırabilirim belki, ama şuanda da annem severek kullanıyor bu özelliği. :)  
Eren hocam modülün fiyatını servise yedek parça bölümüne ulaşarak öğrenebilirsiniz sıkıntı olmaz parça kodu: 5Q4 959 592  Ayrıca aklıma çok fena bir fikir geldi şimdi yedek parça bölümü sizden kendi aracınızın şasi yada plakasını isterse siz önce parça kodunu verip parçanın fiyatını sorunuz sonra da onlara aşşağıda resmini paylaştığım aracın şasi numarasını (highline bir aracındır şasi numarasıdır) verin hocam ve kendisine deyin ki; benim verdiğim parça kodu bu araç ile eşleşiyor mu, bu araca uygun mudur deyin sistemden baksın...? Çok enteresandır ki bu resmi showroom da iken @silvershadow Kıymetli Murat Hocam ile bir konu hakkında müzakere ederken gerekli olduğunda çekmiştim tekrardan işe yarayacak olması sevindirici :D ve hem modülün fiyatını öğrenmiş oluruz hem de ayna modülün %200 sağlamasını yapmış oluruz., birde bu işi uygulamasını yapabilirsek yine bir ilki gerçekleştirmiş oluruz forumca..

IMG_3546.JPG

Arkadaslar bu aynanin asagiya gelmesi olayi suanki highline larda standart diye biliyorum fakat benim aracimda ayarlardan secili olmasina ragmen geri viteste asagiya gelmiyor. Nasil ayarlamam gerekiyor? Simdiden tesekkurler.

@FurcHT Menüdeki ayar işaretli olmasına rağmen inmiyorsa vitesi geriye aldığınızda aynayı inmesini istediğiniz yere kadar indirin. Daha sonra ileri gittiğinizde ayna eski haline dönecektir ve her geri vitese aldığınızda tekrar daha önce ayarladığınız yere inecektir. 

Sol ayna için de ayı şey geçerlı mi yani sol kapıdaki butonu L ye getirip geri vitese aldığımızda sol ayna da iner mi?

Geri
Üst Alt