Geri viteste aynanın aşağıya inmesi

Orhan Hoca dedi:
@Orhan Hoca

Maalesef ne yaptıysam bir türlü olmadı.

Ben de vazgeçtim. Bu arada ayna ayar düğmem bozuldu, onu değiştirdim fakat birkaç gün sonra tekrar bozuldu.

sol aynayı aşağıya indiremiyorum, sağ bazen iniyor bazen inmiyor.

Bu konuda bir yorumunuz var mıdır?
hocam sol iniyor muydu ben inmiyor diye biliyorum. sağ aynayı joistikle ayarlayıp kaydedin. menü ekrandan aktif edilmesi lazımdı. geri viteste aynanın aşağıya inmesi olayı.

siz kodlamayı neden yapamadınız acaba? yukarıda hocam yapmış.
Ben kodlama ile açmayı denedim ama olmadı, solu indiremiyoruz hocam :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

@MSE pardon , yanlis anlasildim. Dugme bozulduktan sonra normal ayar yaparken sol aynayi asagi yukari hareket ettiremedigimi soylemek istemistim. Bu arada dugme tekrar degisti. Farkettim ki farlar acildiginda ayna kumandam calismiyor. Ama ne yaparsam yapayim bende mirror down olmuyor. Ekrana geldigi halde aktif ettigimde calismiyor. Muhtemelen benim aynam hafizali degil.

lemoncuma dedi:
@MSE pardon , yanlis anlasildim. Dugme bozulduktan sonra normal ayar yaparken sol aynayi asagi yukari hareket ettiremedigimi soylemek istemistim. Bu arada dugme tekrar degisti. Farkettim ki farlar acildiginda ayna kumandam calismiyor. Ama ne yaparsam yapayim bende mirror down olmuyor. Ekrana geldigi halde aktif ettigimde calismiyor. Muhtemelen benim aynam hafizali degil.
Hocam o özelliğin çalışması için ayna ayar düğmesi R konumunda olmalı. Bunu unutuyor olabilirsiniz.

Farkindayim. Diger aracim Highline Jetta. Dort senedir kullaniyorum mirror down ozelligini. Golfte Ayna 959578B, bunun C serisi olmasi gerekliymis 

Bu kodlamayı yaptım fakat ayna sapıtıyor. Çok aşağı inip aynı pozisyona dönmek yerine çok yukarı cıkıyor. yyardımcı olacak var mı?

@Noswagen Hocam araç Midline demiştiniz. Sürüş konfor paketi var mı acaba ?

Noswagen dedi:
Bu kodlamayı yaptım fakat ayna sapıtıyor. Çok aşağı inip aynı pozisyona dönmek yerine çok yukarı cıkıyor. yyardımcı olacak var mı?
Hocam midline da bunun çalışmıyor olması lazım. Kontrol ünitesi desteklemiyor tam.

Bu özellik Comfortline Passatta da yok. Menüsünde de ilgili ibare yer almıyor. Şaşırdık tabi.

alper32 dedi:
Bu özellik Comfortline Passatta da yok. Menüsünde de ilgili ibare yer almıyor. Şaşırdık tabi.
B8 öncesi Passat'larda sadece hafızalı koltuk bulunanlarda açılabiliyor Alper hocam.

Benim arabada isaretli ama ayda asagi doncegi yerde sola donuyor :D

Yunus Emre dedi:
Benim arabada isaretli ama ayda asagi doncegi yerde sola donuyor :D
Ayna ayar düğmesi R konumunda iken vitesi R konumuna alın. Bahsettiğiniz gibi ayna yine sola dönecektir. Bu ayna ayarı ve vites R konumunda iken aynanın geri viteste göstermesini istediğiniz konumu ayarlayın. Daha sonra 1. vitese alıp hareket edin. 15 km hıza ulaşınca ayna normal konumuna dönecektir ve biraz önce ayarlamış olduğunuz konum  geri vites için kaydedilecektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu özellik iyi hoş da söyle bi sıkıntı oluyo. sol kaldırıma parketmissem geri manevrayı takiben parktan çıkarken ayna halen kaldırımı gösterdiği için gelen trafik hakkinda fikir sahibi olamıyorum. İç ayna ya da sağ omzumun üzerinden arkaya bakmak durumunda kalıyorum.

tabi bu biraz bulup, başka bisey istemek oluyo ya neyse :D

maniax dedi:
bu özellik iyi hoş da söyle bi sıkıntı oluyo. sol kaldırıma parketmissem geri manevrayı takiben parktan çıkarken ayna halen kaldırımı gösterdiği için gelen trafik hakkinda fikir sahibi olamıyorum. İç ayna ya da sağ omzumun üzerinden arkaya bakmak durumunda kalıyorum.

Hocam öyle bir durumda hemen ayna düğmesini orta konuma alın ayna normal konumuna döner.

MSE dedi:

Hocam öyle bir durumda hemen ayna düğmesini orta konuma alın ayna normal konumuna döner.
biliyorum da zor geliyo :D

maniax dedi:

biliyorum da zor geliyo :D
Bir chip vs. vasıtası ile arabanın bizi anlamasını sağlamak dışında yapabilecek bişeyimiz yok gibi görünüyor Murat hocam :)

Geri
Üst Alt