Geri viteste aynanın aşağıya inmesi

lemoncuma dedi:
@MSE Benim yazmam gereken kodu biliyor olma ihtimaliniz var mı?
Hocam şunu deneyebilir misiniz ?

35f5909682040ec690cd0472d704d7b1.jpg

Edit: @lemoncuma Hocam alıntı passar forumundan. Golf 6'da çalışıyor demişler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moderatör tarafında düzenlendi:

@MSE Merhaba,

ben konforsistemine giriş yaptığımda bekliyor ve açılmıyor.

oraya da giriş yapamıyorum.

Security Access e 31347 giriyorum hata veriyor.

Bu kodlamalar zaten araca yapılmıştı. ayna indirmeyei ekrandan aktif yaptığım halde bir türlü çalıştıramadım.

lemoncuma dedi:
@MSE Merhaba,

ben konforsistemine giriş yaptığımda bekliyor ve açılmıyor.

oraya da giriş yapamıyorum.

Security Access e 31347 giriyorum hata veriyor.

Bu kodlamalar zaten araca yapılmıştı. ayna indirmeyei ekrandan aktif yaptığım halde bir türlü çalıştıramadım.
Demekki 46 konforsistem modeli sizde mevcut değil hocam. Bizim araçlarda da yok bu.

Ayna konusunda Passatta sadece hafızalı koltuğa sahip araçlarda ayna aşağı inme olayı oluyormus ama sizin araçta nasıl oluyor bir araştırayım.

Security accesste 31347'yi kabul etmemesi normal.

Kodlama yapıldığı halde ayna inmiyorsa ayna ünitesinde gerekli donanım bulunmuyor demektir hocam.

Sent from my iPhone using Tapatalk

@MSE Bu durumda benim security acces için başka bir kodum mu olmalı? Yoksa oraya hiç giremiyor muyum?

lemoncuma dedi:
@MSE Bu durumda benim security acces için başka bir kodum mu olmalı? Yoksa oraya hiç giremiyor muyum?
başka bir kod var bence.  nette çok az bir bilgi var bu konuda ama şifre oluşturma kırma yöntemleriyle halletmişler sanırım.

Murat hocamdaki sorunun kablodan veya araçtan kaynaklı olup olmadığını başka bir araçta 15.7 kablosunu deneyerek bulmaya çalışacak arkadaşlar.

olmazsa kendisine 12.12 ve 14.10 kabloyla da deneme yapmasını tavsiye ettim.  buluşmalarda arkadaşlarda bu sürüm kablolur temin edilebilir.

bakalım en sonunuda bir neticeye ulaşacaz bir şekil inş.

31347 Security Access Kod için:

2013 Golf 7'de denedim kod başarılı.

2010 Tiguan SS'da denedim onda da kodu kabul etmedi.

Fakat Adaptasyon'a giriyor.

Ayna indirme için:

Kardeşimin Tiguan'ı ya da kendi golf 6 aracımda maalesef aynayı indiremedim.

Menüye geliyor ama çalışmıyor.

İlginize çok teşekkür ederim.

Bunlar benim ilk kodlamalarım.

lemoncuma dedi:
31347 Security Access Kod için:

2013 Golf 7'de denedim kod başarılı.

2010 Tiguan SS'da denedim onda da kodu kabul etmedi.

Fakat Adaptasyon'a giriyor.

Ayna indirme için:

Kardeşimin Tiguan'ı ya da kendi golf 6 aracımda maalesef aynayı indiremedim.

Menüye geliyor ama çalışmıyor.

İlginize çok teşekkür ederim.

Bunlar benim ilk kodlamalarım.
Hocam 1 hafta kadar sonra Passat'a bağlanma şansım olacak. O zaman kodlamalara bakar sizi bilgilendiririm.

Bu konularda çok bilgim yok ama zannedersem kullanılan ünitenin değişmesi nedeniyle kodlama ekranları da farklı. Adaptiona girdiyseniz oradaki VCDS ekranı ile Golf 7'ye bağlandığınızdaki ekranın farklı olduğunu görmüşsünüzdür.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu bahsini ettiğiniz bildiğimiz aynanın geri viteste ve R konumunda tutulduğunda hafızalı olarak sizin konumlandırdığınız şekilde gelmesini sağlaması değil mi? Ne kadar uzun bir cümle olmuş  &: Oysaki sadece Comfortline da da bulunduğunu yazacaktım kodlamaya gerek kalmadan.

Belkide sürüş konfor paketinin etkisidir bilemiyorum.

@ErsinEsk aynen hocam sürüş konfor paketi ile aktif olarak geliyor kodlamaya ihtiyaç duyulmuyor diye biliyorum

@scrserhat İyiymiş o halde böyle ufak tefek ekstraları olması(belirtilmeyen) hoşuma gidiyor bu paketin.

Peki kodlama ile açılan bu özellikle tamamen hafızalı mı oluyor bizimki gibi yoksa sadece aşağı mı indiriyor aynayı?

@ErsinEsk

Değerli Hocam bu özellik sürüş konfor paketinin bir artısıdır.

Dolayısıyla standart Comfortline donanımda bu özellik bulunmayacaktır.

Kodlamayla bu özellik açılması durumunda geri vitese takılınca kaldırım seviyesini gösteren aynanın tekrar normal pozisyonuna dönmediği yolunda şikayetler işitmiştim çok önceleri.

Dilerim bu kodlamada bu hata giderilmiştir.

Uzun sure bu uygulama için uğraşmıştım bu kod sayesinde oldu tesekkurler

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Orhan Hoca

Maalesef ne yaptıysam bir türlü olmadı.

Ben de vazgeçtim. Bu arada ayna ayar düğmem bozuldu, onu değiştirdim fakat birkaç gün sonra tekrar bozuldu.

sol aynayı aşağıya indiremiyorum, sağ bazen iniyor bazen inmiyor.

Bu konuda bir yorumunuz var mıdır?

lemoncuma dedi:
@Orhan Hoca

Maalesef ne yaptıysam bir türlü olmadı.

Ben de vazgeçtim. Bu arada ayna ayar düğmem bozuldu, onu değiştirdim fakat birkaç gün sonra tekrar bozuldu.

sol aynayı aşağıya indiremiyorum, sağ bazen iniyor bazen inmiyor.

Bu konuda bir yorumunuz var mıdır?
hocam sol iniyor muydu ben inmiyor diye biliyorum. sağ aynayı joistikle ayarlayıp kaydedin. menü ekrandan aktif edilmesi lazımdı. geri viteste aynanın aşağıya inmesi olayı.

siz kodlamayı neden yapamadınız acaba? yukarıda hocam yapmış.

Geri
Üst Alt