2014 1.4 TSİ baskı Balat’a değişimi sonrası gelen ses

Evrean

Yeni Üye
İsim
Özgür
Merhabalar ;

golf 7 2014 model 1.4 TSİ marka aracımın dışarda golf ustasında baskı Balat’a değişimi yapıldı ancak tamirden sonra rölanti de ve çok az yarım devir ara gazda ses yapmaya başladı takırdı gibi bilgisi olan varmı ? Video yüklemesi linkte 

https://youtu.be/RaKwLgZtPVc

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aynısı bende de var debriyaj a basınca kesiyor ses boşta rolanti de tık tık tık vuruyor ses video şu anda yok :( benbende değiştirdim disarda bi usta göya ama normal diyor hatta benim 1. 2 3. Viteste gaza yuklenince vites oynuyor o bile normal sanırım ne yapıcam bilmiyorum ankara wosso bide himmet usta bile  bilir giden varsa sakın uğramayın muhabbeti güzel golf ten zerre anlamıyor pc bile uyumlu değil hata silemedi arkadaşından istedi oda uyumlu değildi nazım ustam a gidecem bide bakalım usta çok sıkıntılı ülkemizde deneme yanılma yapiyiyiz yırt dışında 300 500 bin km gide  arabalar burada 100 bin ı görünce pert mumamlesi görüyor sa kesinlikle ustadan yok ki normal şöyle böyle vasıfsız bi baltaya sap olamamis derler bizim oralarda o tarz kişiler ustayım die geziyor ola bize oluyor :(((( ne yapıcam bilmiyorum servise de gidemiyorum 3 5 bin diyecekler şu anda maddi durumum el vermiyor sorumu bilsek en azından saçma sapan oynatmasak millete olacak 

@agacmalzeme normal der hocam oturacak der neyse o oturma alışacak der başından savar aaa problem var ve bizden kaynaklı hadi sanzumani indirelim bakalik mi diyecek bilmediği için böyle yaptı sonra ne kalıyor ceza konuları ağır insan sıfatına da koyarlar bu tarz insanları öyle ceza verirler bişey yapsan neyse biran önce sorunlarimiz çözüm bulur ons başına gelen arkadaşımız varsa en azından nerede ne problem var şimdi oynar dururlar daha beter ederler aynı şey bende de var da o yzuden yazıyorum saygılarımla 

@agacmalzeme ustaya gittim hem yaptırdığı gün hemde  bugün gevşek gevşek bir şey yok diyip ilgilenmedi , servis te Bayram arası diye randevu alamadım diye düştüm zaten ona , sonrasında servise götürdüm Pazartesi için gün aldım fakat umarım dışardan takılmış diye ilgilenmemezlik yapmazlar 

@Mmt0634 Benim debriyaja basınca da geçmiyor aksine basınca seyir halinde vurma yapıyor sorunlu diye elden geçireyim dediğim aldığım bu yeni araba eskisinden kötü oldu dizel araba gibi sesler gelmeye başladı işin özü , umarım servis yapar , servise götürdüğünüz mü bunun için yada yorum yapan oldu mu 

@Evrean hocam benim aracım da 2014 2015 çıkışlı 2014 lerde kronik sorun hatta dsg olsun manuel olsun sıkıntılı golflerin sanzuman lari sormadığım kimse kalmadı NORMAL dendi yolda bırakacak ama servis kalması gerekiyor arıza tespiti yapicaz dedi açıkçası maddi durumdan dolayı birakamadim ortalama 2 ila 5 bin tahmini tutar söylendi fakat neden yapar volan dan olmadığını söylediler fakat sizin problem biraz daha citti 

Volan olabilir sanzuman kulaklari aklıma gelen muhtemel iyi sıkmadılar yani bor çok ihtimal var ne yazık ki usta yok usta olsa hemen bilir ama servise gidip bırakmanız lazım arıza tespiti sizi bilgilendirilir fakat servis biraz pahalı hele sanzuman olunca ağır bakıma giriyor 

@Mmt0634 eyvallah hocam Pazartesi bakacaklar umarım biz yapmadık bakmayız tarzı bir tavır takınmazlar 

@Evrean oncelikle Allah iyilerle karşılaştırsın hocam gitmeden önce bence bi kaç yere gösterin bi tahmin yurutsunler öyle gidin en azından haybeye araç kircalanmasin gerçekten mükemmel araçlar golfler sonuçta golflerimizin sorunsuz sikintisiz olması için uğraşıyoruz fakat iyi olsun derken daha da beter olmasın başıma geldi hocam artık 1 de 2 de 3 de vites resmen sallanıyor deli olucam ne zmaan gitsem daha değişik dertle karşılaşıyorum yok ayar yok şu yok bu BİLMİYORLAR... bizim kültürümüzde bilmiyorum demek çok zordur bizim ustalar hele herşeyi bilir halkımız 100 bin km üstü araçlara peet muamelesi yapar ki gerçekten öyle oluyor ne yazik ki... Değerli arkadaşlar var usta önerebilir bence 1 2 usta görmesinde fayda var gitmeden sonuçta onlar bu hale getirdi bi bilginiz olur...

Diyecekleri de belli yok bubaraba önceden alttan hasar almış yok şöyle yok böyle sütte leke var benim ustaligimda yok gibi valla bu konuda çok doluyum yazsam sabaha kadar yazarım...

Umarım tez zamanda sorun sağlıklı bir şekilde çözülür bizde bilgilendirirseniz en azından bu tarz sorunla karşılacak olursak ki bu denli ustalar olduğu sürece ihtimal yüksek yine de kalbimizi temiz tutalım bilgi sahibi olmuş oluruz saygılarımla...

@agacmalzeme çok iyi olur hocam bursa da var demişlerdi buraya bile gidecektim Ankara benim büyüdüğüm yer ailem orada sık sık giderim gerçekten ustaysa saygıda kusur kesinlikle etmem sürekli ona giderim ki baya müşteri bağlarım....

@Mmt0634 şaşmazda salihoğulları Orhan usta. Şimdiye kadar arızalarımın hepsini araç başında tespit edip arızalı parçayı gösterip sonra değiştirdi. Sorunlarımı çözdü bende yıllar önce tavsiye ile gitmiştim. 2 hafta önce arkadaşımın polosunda debriyaja basınca tak tak tak diye ses geliyordu. Sanayide götürdüğümüz birçok kişi bir sürü masraf çıkarttı benim ustaya gittik nokta atışı arızayı tespit etti aracı lifte kaldırıp sorunun neden kaynaklandığını gösterdi. Bir de yine Şaşmaz Sanayi'nde Opel Garage Hakan Bey var onunda Golf 5 GTI var Golfler ile ilgileniyor oda arıza bulma konusunda iyidir. 

Geri
Üst Alt