FOLYO KAPLAMA

Conti

Üye
İsim
Erdem
Merhaba forumu incelemekten yazmaya yeni fırsatım oldu. 4 ay önce 2013 Golf 7 Bluemotion comfortline 1.6 TDI aldım tek derdim var o da SİYAH olan aracın rengi. Yıkamadan 1 saat sonra yıkanmış gibi durmuyor en ufak lekeyi izi belli ediyor pasta cila seramik kaplama hak getire. Aracı folyo kaplama yaptırmayı düşünmeye başladım ancak Denizlide bu işi layıkıyla yapan bir yer yok. Bu sebeple yakın çavreleri İzmir ve Antalyada araştırma yapmaya başladım. Öncelikle başka bir tavsiyeniz var mı? Yoksa tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?

İyi bir kaplama ortalama 5 bin TL tutar ucuzuda vardır ama sökerken sizi mağdur edebilir. Kaplatınca ruhsat ve muayene işleri var oda 500 TL yi geçiyor sanırım bide zaman ayırmak gerekiyor. Ben olsam arabayı satar beyazını alırdım tabi bu benim fikrim. 

Upvote 0
Merhaba forumu incelemekten yazmaya yeni fırsatım oldu. 4 ay önce 2013 Golf 7 Bluemotion comfortline 1.6 TDI aldım tek derdim var o da SİYAH olan aracın rengi. Yıkamadan 1 saat sonra yıkanmış gibi durmuyor en ufak lekeyi izi belli ediyor pasta cila seramik kaplama hak getire. Aracı folyo kaplama yaptırmayı düşünmeye başladım ancak Denizlide bu işi layıkıyla yapan bir yer yok. Bu sebeple yakın çavreleri İzmir ve Antalyada araştırma yapmaya başladım. Öncelikle başka bir tavsiyeniz var mı? Yoksa tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?
Arkadaşlarım araç kaplama işi yapıyor bende gidip takılıyorum. Folyo işi bence seramikten falan mantıklı ortalama 5 bine güzel bir kaplama yapılabiliyor . Renk değişirse muayeneye girerek renk ruhsata işleniyor . Avery orofol 3m gibi markaların ürünlerini kullanabilirsiniz . Kullanılan folyonun hava kanallı olmasına dikkat edin . En önemliside işçilik çünkü kesme işlemi düzgün yapılmazsa boyayı çizebilirler düzgün katlanmazsa iki su vurduğunuzda folyo kalkabilir . Kafanıza takılan sorular varsa cevaplayabilirim 

Upvote 0
@Conti Hocam siyah araç sıkıntılıdır, tozu kiri çabuk gösterir ama kaliteli bir boya koruma uygulamasıyla da hiç bir araç siyah gibi parlamaz. Bence işinin ehli boya koruma yapan yerlere bakın derim. 

Upvote 0
@Conti Hocam siyah araç sıkıntılıdır, tozu kiri çabuk gösterir ama kaliteli bir boya koruma uygulamasıyla da hiç bir araç siyah gibi parlamaz. Bence işinin ehli boya koruma yapan yerlere bakın derim. 
Koyu renk arabaya ne yaparsanız yapın tozu kiri belli eder sadece kirlenmesi uzun sürer . Korumanın amacı zaten toz tutmamak yada kirlenmemek değil kolay temizlenmesidir .

Upvote 0
@Conti Sattığım aracın sadece kaputunda folyo vardı satarken söktürdük, lakin işi folyo takmak olan da sökmek olan da bu folyonun ne gereksiz birşey olduğunu anlattı durdu, folyo sokuldugunde ise taş izlerini gördük, taşlar değdiği yerde iz yapmıştı ama boya parçaları folyonun altında olduğu için uçup gitmemiş yerinde kalmıştı, yani arabayı zerre kadar korumadığını müşahade ettik, bu arada folyo araç trafiğe çıkmadan önce takılmıştı.

Upvote 0
Aracı tanıdıktan aldım oda tek derdinin renk olduğunu söylemişti. @agacmalzeme Şimdi sırf renk için aracı sat ikinci el aynı ayarda sattığın fiyata bul daha büyük sıkıntı :D   @Holigan araçta zaten seramik kaplama var eskisine göre daha iyi durumda ama genede dertli. Bakalım araştırma safhasındayız kaplama dışında bir seçenek çıkmazsa  yaptıracak düzgün bir yerde bulursam bu seferde tek derdim renk olur heralde. Zaten resimdeki gibi bişeyler düşünüyorum bunuda işin ehli bir yerde yaptırabilirim.

61.jpg

66.jpg

Upvote 0
Hocam Denizli'de iseniz Sonax Özgür'ü tavsiye ederim, işçilikleri güzeldir.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Upvote 0
@alidereli Üstadım Denizlideyim bende aradım orayıda ama seramik kaplama işi yaptıklarını folyo kaplama yapmadıklarını söylediler.

Upvote 0
Geçen sene orada seramik kaplama yaptırmıştım aracıma, bayramdan öncede ön kaput kaplamasını yeniletmiştim, o anlamda işçilikleri güzel, komple araç kaplaması yapmadıklarını bilmiyordum. Denizli'de yapan yerleri birde ben araştırayım, iyi bir yer bulabilirsem buradan haber veririm.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Upvote 0
Hocam size ne kadar mantıklı gelir bilmem ama Ankarada bu işi gerçekten iyi yapan GMG garage var. Bi araştırın derim.

Upvote 0

Sökerken boyaya zarar vermemek için folyo yapmadan önce araca wax(cila) atılır., bu sayede folyonun boya ile teması kesildiği için sökerken aracın boyasına zarar gelmez., işini iyi yapan yerler bu şekilde yapar.. bu forumda değil ama başka bir yerde bu tür işlerle uğraşan arkadaşlar vardı danışabilirsiniz http://detailforum.com 

• Beğen
Tepkiler: SCC
Upvote 0

Geri
Üst Alt