GOLF MODELİ FARKLI YAZIYOR

igunes

Yeni Üye
İsim
İlhami
Arkadaşlar merhaba,

2 ay önce 2.el 2013 model midline plus dsg golf 7 aldım.

Bugün evrakları incelerken farkettim ki aracın modeli her yerde volkswagen golf vii 1.2 tsi bmt 105 comfortline tipt.dsg olarak yazıyor.

Ruhsatta 5664 sorgulamada, kaskoda sigortada .

Ne yapmam lazım.

Not: arabam midline plus :)  eminim..

@yusuf hocam benim de bu hususta merak ettiğim birşey var, belki biliyorsunuzdur. Highline aracı kasko yaparken comf. Olarak poliçe çıkarmışlar. Örnek kafadan bir kaza durumunda farlar kırıldı. Standart donanımda bu iki model arasında far farkı var. Highline farları kasko takar mı ?

Upvote 0
@yusuf hocam benim de bu hususta merak ettiğim birşey var, belki biliyorsunuzdur. Highline aracı kasko yaparken comf. Olarak poliçe çıkarmışlar. Örnek kafadan bir kaza durumunda farlar kırıldı. Standart donanımda bu iki model arasında far farkı var. Highline farları kasko takar mı ?
Aracınızın şase numarasından fabrika çıkışı donanımlarının hepsi kaza anında bakıldığında çıkacaktır.Sigorta şirketi kasko poliçenize ekstra eklettirmediyseniz buna göre işlem yapar.Yani kırılan farlar orjinalse fabrika çıkışı ne varsa onu sistemde görüp verirler.Comfort olup bixenon far opsiyonu da olan bir yığın araç var o yüzden düzelttirebilirseniz içiniz rahat etsin diye düzelttirin yoksa bu yıl böyle de devam edebilirsiniz.

Upvote 0
@driver_can Allah korusun öyle bir kaza durumunda zaten serviste yapılır. Dediğiniz gibi şaseden bakıldığında orjinali ne ise o takılır, o zaman sorun yok.

Upvote 0
Noterde ne yazarlarsa artık. Araç Şasi sinden hangi paketese belli olur. Golfü değiştirirsem noterde modele R-line yazdıracam 🙂

Upvote 0
@alicankaradag Bu durum aşkın sigorta durumu oluyor, sadece boşuna yüksek prim ödenmiş olur, sigorta şirketleri elinden gelse Highline araca midline plus farı takacak hatta bulsalar çıkma midline plus farı takacaklar nerde kaldı ki üst donanımı takmak.

Upvote 0
Benim ruhsatta da AC STEYŞIN yazıyor :)  Ruhsat işini noterlere verince böyle sıkıntılar oluyor, olacaktır da. 

Upvote 0
@igunes aracınızı vw yetkili servisinden Şasi no ile baktırın orda ne çıkıyorsa araba odur. Sigorta yaptırırken aracınızı buna göre sigorta ve kasko yaptırın derim. Herhangi Bi kaza durumunda poliçedeki araç paketine göre işlem yapıp size sıkıntı çıkarabilirler. 2007 polo aracım vardı lpg li kasko yaptırmıştık araç selde pert oldu. Kasko utanmasa comfortline arabaya trendline muamelesi yapmaya kalktı. Neyse biraz fiyatta anlaştık sonra Bi baktık lpg de kasko ya alınmış poliçede hemen onunda parasını aldık söylemesek vermeyeceklerdi. Aracınızı kaskolatırken özelliklerini ve opsiyonlarını açık bir şekilde belirtin herhangi kaza pert durumunda çok zorluk çıkartıyorlar. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Benimde manuel araç dsg li yazılmış araç kodu farklı girilmiş dsg en sonda olunca manuel dsg fark ettirmeden yazmışlar işte

Upvote 0

Geri
Üst Alt