Golf 7.5 Ön Kısa ve Uzun Far İyileştirme

bebetutu

Yeni Üye
İsim
Berk
Merhaba, bende 2017 Midline Plus Golf var 7.5 kasa. Ön kısa ve uzun farlar yetersiz kalıyor. Sadece ampülleri değiştirerek neler yapabilirim?

merhabalar

eğer ki bu soruyu bir oto aksesuarcıya sorsaydınız

”abim benim al tak şu LET ZENON’ları 😊 

yeminle wallah kör edersin tavşanı bile” 

diyecektir.

latife bir yana sakın halojen aynalı bir fara led modifiyesi yapmayınız.

basic xenon olsun sabit olsun ama orijinal olsun

hem diğer sürücülerin yolu hemde sizin yolunuz aydınlık olsun

der,

kazasız belasız cezasız sürüşler dilerim

Upvote 0
Osram ın nightbraker tarzı performans serisi halojen ampullerinden başkasını tercih etmeyiniz. Led- led xenon tarzı ifade edilen ürünlerden halojen farlı araçlarda kaçınınız. Bunlar sadece beyaz ışık verir ama aydınlatma performansı düşüktür. Forumda benzer konular defalarca konuşuldu. Biraz aramayla daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
Kısalara Philips racing vision takmıştım eskisine oranla performansı artmıştı uzunlara ve sislerde led takmıştım ideal kombin olmuştu .

Upvote 0
öncelikle kavram kargaşasını ortadan kaldıralım derim 

Xenon ampuller gaz deşarjlı ampullerdir ve adındanda anlaşıldığı gibi xenon gazı ile ışık üretirler. Bu ampuller hem kısa hüzme hemde uzun hüzme üretirler.

Bi-xenon ise xenon ampülden üretilmiş bir sistem olup uzun ve kısa hüzmeler ayrı olarak kullanılır yine bunlarda gaz deşarjlıdır. Mercek ile odaklama yapılarak kullanılırlar ve mercek içerisinde bir perde bulunmaktadır. (Teknik olarak ufak tefek bilgi eksikliği olabilir affola)

Led ise bildiğimiz "Light Emitting Diode", Işık Yayan Diyot anlamındadır ve xenon sistem ile hiç bir alakası ve ilgisi yoktur. Piyasada pazarlama amaçlı led ampullere led-xenon diyerek satılmaktadır ve halojen farlara takılarak karşıdaki insanları kör etmekte ve görüş alanını ve açısını azaltmaktadırlar. Bu led ampullar ancak mercek yardımıyla kullanılırsa yararlı olabilmektedirler. 

Yukarıda arkadaşlarımızın belirttiği gibi osram marka halojen ampuller kullanmanız verimli olacaktır. Son olarak led xenon yani gaz deşarjlı led ampul diye bişey yoktur :)  tamamen şatış için uydurulmuş safsatadır.

Upvote 0
Halojen ampül için osram night breaker yerine philips x-treme vision tercih edilmesi daha iyi bir seçim olur., philips xtreme vison osram göre daha uzun ömürlüdür., hatta x-treme vision g-force diye bir modelini çıkardılar o daha da uzun ömürlü ve 10g ‘ye kadar sarsıntılara dayanıklı., ama daha TR’de göremedim..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Halojen'de xtreme vision iyidir.

Bunun dışında kesin çözüm tabi ki oem mercekli xenon far takımı. Yükseklik ayarı olmasa bile makul bir çizgiye ayarlanıp kullanılabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
ilk yorumumda ironi olarak büyük harflerle yazdım

güya eğitimini almış tüvtürk elemanı ve yine güya bilir kişi bile hala LET ZENON diyebiliyor.

hatta adama anlattım,ama anlamakta bile aşama kaydedemedi

”dediği aynen şu

yoh abi, LET ZENON yasah🥴

geçmez bööle🥴

dediğiniz gibi ışık yayan diyot ile gaz deşarjlı bir teknoloji uzaktan yakından bile bağı yoktur

bende sislerde led var (ilk sahibi takmış)

hiç yakmışlığım yok ama

ilk fırsatta çıkaracağım

zaten gereksiz yere sis farını birlikte yakanlara bir ton k.fr ediyorum

çünkü sis farı zaten asfalta yakın ve sarı renge yakın olmak zorunda

kimseyi rahatsız edip

hayatını tehlikeye atmaya hakkım yok

sizin de; en güzeli philips in extreme ve osram night breaker ürününden kullanmanız

yolunuz her daim açık olsun

Upvote 0
Sis farım led beyaz sadece direksiyonu sağa sola çevirince viraj farı gibi yanıyor farlarla aynı renk olsun diye taktım. Onun haricinde yakmam yakanada kızarım kimseyi rahatsız etme hakkına sahip değiller. Arka sis yakanlara diyecek bişey bulamıyorum zaten. Kardeşime i20 aldık farlara baktım xenon ampul direk söküp attım. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt