tanışma(ma) sorunsalı

doganersin

Katılımcı Üye

İsim
ersin
herkese iyi akşamlar dilerim

bundan yaklaşık 15 sene önce filan carmaniaclub ve (adını yanlış hatırlamıyorsam) fiattipo.com adında iki forumda aktif olarak paylaşımda bulunuyordum ( yıllarca)

ve bu iki forum sitesinde üyeliksiz linkleri görmek bile imkansızdı

tanışma salonunda kendini tanıtacaktın ve en az 5 te yorum yazma şartı vardı

hatta konu başlıklarını görüntülemek bile üyelik ile gerçekleşiyordu

geçmiş zaman

siteler kapandı birçok fayda gördüm ve faydalı da olduğumu düşünüyorum

gelelim bizim forumumuza;

üye olmadan 3 konu görüntülenebilir 

ve akabinde üye olmanız gerekiyor

kimseyi eleştirmiyorum (hakkım da yok farkındayım) ama hiç kendini tanıtmadan tabir-i cayiz ise bodoslama;

”benim aracım da şu sorun var”

”aracımdan çıkan parçalar bunlar” gibi 

sadece anlık, tek taraflı bir yarar adına olaya dalmak bana ters geliyor.

profile bakıyorum ilk mesajda direk sorununu sormuş ve tahmin ediyorum ki selamsız soran pek te foruma uğramayacaktır

bir bakkala giripte sigara alırken selam vermemek ve adamın yüzüne bakmamaktan farksız bence

bunun gibi bir çok örnek gördüm ve kibar bir dille de hatırlattım

konu başlığı açmamdaki sebep budur.

herkese hayırlı bayram tebriklerimi ve saygılarımı sunarım

sürç-i lisan ettimse şimdiden affola..

Moderatör tarafında düzenlendi:
@doganersin hayırlı bayramlar hocam aynen bazen öyle güzel cevaplar alıyorum o kadar kaliteli insanlarla fikir alışverişi yapıyoruz ki detaylı tanıma imkanımız zaten yok  bazende bayram için konu actim ornegin bayramlasalım arabalarımizi temizleyelim sonucta kurban bayramidir sohbet muhabbet dostluk pekissin die kimse kaleye almadı saolsun bir arkadaşimla bayramlaştım dini farklılar vardır belki saygı duyuyorum fakat gerçekten ben bu sitenin hakkını ödeyemem o kadar çok şey öğrendim ki bende faydalı olmak istiyorum mühendisim sonuçta benimde katkım olsun herkez sorunsuz tutkusunu yaşasın istiyorum ama elbet bı çağre bulunur... saygılarimla 

aynen öyle

biz burada klavyelerimiz ile sohbetimizi paylaşımlarımızı yapıyoruz

ben sosyal medya kullanmayan biriyim

tlf elime alınca watsap hariç sadece burada vakit geçiriyorum ve çok çok keyif alıyorum

elbette detaylı tanıma imkanımız yok ama keşke aramıza katılan arkadaşlarımız da bir selam ile bir tanıtım ile katılsalar diyorum.

yani tanışma bölümünden sonra paylaşım yapsalar

daha şık olmaz mı?

o kadar güzel bir ortam varki aslında

forumu sahipleniyorum desem yeridir

Sadece bu foruma özgü değil, daha öncede araçlar ile ilgili olmayan forumlara takıldım, sohbet paylaşım vs... 

Bizim milletimizde şu olay var; 

"Sorunumu yazdım o kadar insan uğraştı didindi sorunumu hallettim hadi bana eyvallah".... Bazıları da "sorunu çözdüm konuyu kapatabilirsiniz"..der çıkar gider. Taaki başka bir sorunu çıkıncaya kadar. Bu tür insanlar hep bana hep bana cinsinden olan insanlar. 

Güneş olsa kendinden başka kimseye doğmayacak insanlar yaşıyor şu Dünya'da maalesef. 

@doganersin selamlar hocam. Yazdıklarınızın altına imzamı atarım. Yardımlaşma, dostluk ve samimi ortamda iletişim bağlarımızı kuvvetlendirecektir.

Forumumuzun ufak sorunlar dışında seviyesi ile yardımlaşma gayreti hep birlikte daha da gelişeceği kanısındayım. Önemli olan yalnızca kişisel çıkarları ön plana çıkarıp toplumsal anlayıştan uzak ve bencil olmamak. Varsa eğer kendi sorunumuza çözüm ararken aynı zamanda samimi dostluk içerisinde, iyi niyetli ve genele hitap edecek şekilde yardımlaşma anlayışıyla yaklaşım hepimiz için daha iyi olacaktır. 

Tüm Golftutkusu dostlarına selam ve saygılarımla. 

Hocam haklısınız fakat aslında bu biraz da insanların tercihleri ve forum kültürüyle de alakalı. Dediğiniz gibi bakkala bile girerken merhaba demeyen insan foruma da girerken merhaba deme ihtiyacı duymuyor genellikle. 

Ticaret ilanlarında 20-30 ileti gibi bir sınır vardı fakat birkaç düzenleme için geçici olarak o sınırı kaldırdık. Şuan forum arayüzü üzerinde çalışmalar yapıyoruz, yakın zamanda bu arayüz geliştirmesiyle birlikte çeşitli düzenlemeleri de yayına alacağız. Forumu daha seviyeli ve günümüz internet teknolojilerine uygun hale getirmeye çalışıyoruz sürekli. 

Konuyu açan arkadaşımıza katılıyorum.

Telefondan giriş yapınca aktif son on başlık görüyorum ana ekranda, bazen öyle bir denk geliyor ki satılık satılık satılık başlıkları sanırsın alsatçıların offical sayfasına dönüşmüş forum. Kısıtlama yeni üyeye değil, forumu amacından saptıran eski üyeye de getirmek lazım.

Bazen de problem başlıkları üst üste, sanırsın golf çok sorunlu bir araba. Aslında kullanıcı arama yapsa muhtelif konu başlığını ve çözüm cevaplarını görecektir.

Sadece bu foruma özgü değil, daha öncede araçlar ile ilgili olmayan forumlara takıldım, sohbet paylaşım vs... 

Bizim milletimizde şu olay var; 

"Sorunumu yazdım o kadar insan uğraştı didindi sorunumu hallettim hadi bana eyvallah".... Bazıları da "sorunu çözdüm konuyu kapatabilirsiniz"..der çıkar gider. Taaki başka bir sorunu çıkıncaya kadar. Bu tür insanlar hep bana hep bana cinsinden olan insanlar. 

Güneş olsa kendinden başka kimseye doğmayacak insanlar yaşıyor şu Dünya'da maalesef. 
evet burada maalesef sadece kendini düşünme anlayışı oluyor

ben insan ilişkilerinde biraz hassas biriyim galiba

bu forumda da elimden geldiğince ve bildiğimce yardımcı olmaya çalışıyorum

yüzyüze tanımadığımız bir sürü dostumuz var bu sanal masada

@doganersin selamlar hocam. Yazdıklarınızın altına imzamı atarım. Yardımlaşma, dostluk ve samimi ortamda iletişim bağlarımızı kuvvetlendirecektir.

Forumumuzun ufak sorunlar dışında seviyesi ile yardımlaşma gayreti hep birlikte daha da gelişeceği kanısındayım. Önemli olan yalnızca kişisel çıkarları ön plana çıkarıp toplumsal anlayıştan uzak ve bencil olmamak. Varsa eğer kendi sorunumuza çözüm ararken aynı zamanda samimi dostluk içerisinde, iyi niyetli ve genele hitap edecek şekilde yardımlaşma anlayışıyla yaklaşım hepimiz için daha iyi olacaktır. 

Tüm Golftutkusu dostlarına selam ve saygılarımla. 
evet katılıyorum size

Hocam haklısınız fakat aslında bu biraz da insanların tercihleri ve forum kültürüyle de alakalı. Dediğiniz gibi bakkala bile girerken merhaba demeyen insan foruma da girerken merhaba deme ihtiyacı duymuyor genellikle. 

Ticaret ilanlarında 20-30 ileti gibi bir sınır vardı fakat birkaç düzenleme için geçici olarak o sınırı kaldırdık. Şuan forum arayüzü üzerinde çalışmalar yapıyoruz, yakın zamanda bu arayüz geliştirmesiyle birlikte çeşitli düzenlemeleri de yayına alacağız. Forumu daha seviyeli ve günümüz internet teknolojilerine uygun hale getirmeye çalışıyoruz sürekli. 
ahmet bey siz de haklısınız sonuçta bu platformu sürekli düzenleyen bir misyonunuz var

keşke o ileti sınır yine olsa

hani 20-30 değil ama bi arkadaşa bakıp çıkıcam gibi olmasa değil mi?

işte diyorum keşke selam ile gelen arkadaşlar sadece kendi problem ile değil de devamın da da bize dost olsalar

bin bilsen de bir bilene sor diye

belki de onların da bize katacağı bir çok şey vardır, değil mi?

Konuyu açan arkadaşımıza katılıyorum.

Telefondan giriş yapınca aktif son on başlık görüyorum ana ekranda, bazen öyle bir denk geliyor ki satılık satılık satılık başlıkları sanırsın alsatçıların offical sayfasına dönüşmüş forum. Kısıtlama yeni üyeye değil, forumu amacından saptıran eski üyeye de getirmek lazım.

Bazen de problem başlıkları üst üste, sanırsın golf çok sorunlu bir araba. Aslında kullanıcı arama yapsa muhtelif konu başlığını ve çözüm cevaplarını görecektir.
+👍

Geri
Üst Alt