Tavan su almış

guvenc

Katılımcı Üye

İsim
guvenc
Arkadaşlar 2014 golf7 detay temizliğini yatırmıştım. Bi süre sonra yıkamakta gittim. Yıkamadan bir kaç gün sonra gördüm ki tavanın bagaj kısmı su almış. Nedeni ne olabilir ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam çok fazla konu açmanıza gerek yok. Duruma ilişkin de bagajı açtığınızda görünen siyah lastik boruların araç tavanı ile birleşim noktalarını inceleyin derim, tam olarak oraları tarif ediyorsunuz çünkü. Geri görüş kamerası falan takılan araçlarla olan bir durum genelde. 

Detaylı iç temizlik!!!

Daha 20 gün önce bir arkadaş golf 6 sını detaylı iç temizliğe verdi!!!

Tavanı kar beyazı gibi tertemiz yapmışlar diyerek nerdeyse zil takıp oynayacaktı

Bu full işleme 350 lira vermiş (koltuklar kapı içleri ön konsol plastikler tavan dahil)

SONUÇ : TAVAN DÖŞEMESİ birçok bölgeden büzülme sarkma yaptı (mağara sarkıtı gibi oluşumlar var)..şimdi doğuş yetkili servisten full tavan döşemesi değişim fiyatı alacak..1200 den başlamak üzere 1900 e kadar yolu var dedim!!!

Tavan döşemesini evin salonundaki ısparta el dokuması halı niyetine gündelikçi hanımlara emanet edersen  ova ova işte bu hale getirirler dedim !!!

Beyler daha öncede yazdım

Özellikle shetland bej döşeme koltuk araç sahibi arkadaşlar. 

Koltuklarınızın en büyük kir is kararma düşmanı aslında şehir içinde sunroof ! Trafikte koltuklarınız kapı içleriniz bu sunroof keyfine tüm bu atmosferik egzoz kaynaklı havayı içeri alıyor. 

Polen filtresinin ve klimanın nimetlerinden faydalanan sunroofu geçtim sağ sol cam bile açmayan için shetland bej döşeme ömrü uzar gider..

@SavatageDetaylı temizlik de sorun yok. Sonax firmasında yatırmıştım. Detay sonrası tavanda kusma vb arıza cıkmazmı. Dış yıkama ihtiyaco hasıl olmuştu dolayısıyla sonrası iç tavanın arka üst bagaj kıanında deniz dalgası gibi dışa vuruşlar oldu. Suyun hariçten geldiği aşikar nereden olduğunu tesbit için tecrübesi olan arkadaşlardan cvp almak için yazdım

@guvenc @SavatageDetaylı temizlik de sorun yok. Sonax firmasında yatırmıştım. Detay sonrası tavanda kusma vb arıza cıkmazmı. Dış yıkama ihtiyaco hasıl olmuştu dolayısıyla sonrası iç tavanın arka üst bagaj kıanında deniz dalgası gibi dışa vuruşlar oldu. Suyun hariçten geldiği aşikar nereden olduğunu tesbit için tecrübesi olan arkadaşlardan cvp almak için yazdım

Hocam çok fazla konu açmanıza gerek yok. Duruma ilişkin de bagajı açtığınızda görünen siyah lastik boruların araç tavanı ile birleşim noktalarını inceleyin derim, tam olarak oraları tarif ediyorsunuz çünkü. Geri görüş kamerası falan takılan araçlarla olan bir durum genelde. 
Tavanın su almasının geri görüş kamerası montajı ile alakasını kuramadım. Ben de yeni kamera taktım, eksik bir şeyim varsa düzelteyim hemen.

Detaylı iç temizlik!!!

Daha 20 gün önce bir arkadaş golf 6 sını detaylı iç temizliğe verdi!!!

Tavanı kar beyazı gibi tertemiz yapmışlar diyerek nerdeyse zil takıp oynayacaktı

Bu full işleme 350 lira vermiş (koltuklar kapı içleri ön konsol plastikler tavan dahil)

SONUÇ : TAVAN DÖŞEMESİ birçok bölgeden büzülme sarkma yaptı (mağara sarkıtı gibi oluşumlar var)..şimdi doğuş yetkili servisten full tavan döşemesi değişim fiyatı alacak..1200 den başlamak üzere 1900 e kadar yolu var dedim!!!

Tavan döşemesini evin salonundaki ısparta el dokuması halı niyetine gündelikçi hanımlara emanet edersen  ova ova işte bu hale getirirler dedim !!!

Beyler daha öncede yazdım

Özellikle shetland bej döşeme koltuk araç sahibi arkadaşlar. 

Koltuklarınızın en büyük kir is kararma düşmanı aslında şehir içinde sunroof ! Trafikte koltuklarınız kapı içleriniz bu sunroof keyfine tüm bu atmosferik egzoz kaynaklı havayı içeri alıyor. 

Polen filtresinin ve klimanın nimetlerinden faydalanan sunroofu geçtim sağ sol cam bile açmayan için shetland bej döşeme ömrü uzar gider..
Kendi aracımın detaylı temizliğini kendim yaptım tavan dahil temizledim . Tavanı ıslatmama rağmen bi sıkıntı olmadı . Koltukları ıslak kuru buhar temizliği vb yaptım . 

Bu arada 2018 model aracımdan çıkan kirleri görseydiniz böyle konuşmazdınız ....

Oysa koltuklarda çok temiz görünüyordu

Bu iş herkesin yapabileceği birşey değildir bilinçli kişiler tarafından yapıldığı sürece hiçbir sıkıntı olmaz . 

350 tlye zaten detaylı temizlik olmaz .....

@guvenc @SavatageDetaylı temizlik de sorun yok. Sonax firmasında yatırmıştım. Detay sonrası tavanda kusma vb arıza cıkmazmı. Dış yıkama ihtiyaco hasıl olmuştu dolayısıyla sonrası iç tavanın arka üst bagaj kıanında deniz dalgası gibi dışa vuruşlar oldu. Suyun hariçten geldiği aşikar nereden olduğunu tesbit için tecrübesi olan arkadaşlardan cvp almak için yazdım
Hocam tam nerde olduğunun resmini atarsanız daha verimli yardımcı olabiliriz

@yavuzbattal logo kamera taktıysanız ve şu işaretli parçalardan kabloyu geçirirken parçayı bagaj kapağına bağlandığı taraftan değil de araç tavanına bağlandığı taraftan yerinden söktüyseniz su almama ihtimali az diyebilirim. 

0E13F441-4109-4563-8B99-2E100E56E8D4.jpeg

@Kaaan95.ky -tam işaretlemiş olduğunuz bölüme baktım kordon içerisinden kablo çekmişler ( geri sensörleri için) vw gördüğüm o ki bagaja değilde tavana yapışan kısmın tırnakları kırılmış olduğunu gördüm. Siyah slikon çektim ama acemin ya sadece tavana yapışan kısma çektim. Bagaja bağlanan kısma da çekecem şimdi. İşaretli yerin iç kısmı olan tavanda deniz dalgası gibi su lekeleri oluşmuştu. Şimdi sorum şu: Tavanla bagaja teması olan içinden elektrik kablolarının geçtiği kordonu slikonlayacağım. Bunun haricinde bagaj fitillerini de kontrol edeceğim. Başka dikkat etmem gereken yer var mı? 

Not : araaracumda geri görüş kamerası falan yok sadece sonradan monte edilen arka tampon sensör var

@guvenc bagaj kısmına yapmanıza gerek yok bence neticede kapanınca su alacak biçimde durmuyor orası, sorununuzun kaynağını bulmuşsunuz daha fazla uğraşmanıza gerek yok diye düşünüyorum. Fitillerden olsa çok daha önce farkederdiniz muhtemelen. 

Bu arada sensörler bagajla ilintili değil, tamponun arkasında başka bir giriş var bagaj içinden geçiyor. O bölgeyle bit şekilde uğraşılmış yani hocam, eğer aracın ilk sahibi değilseniz ya da evveliyatını net olarak bilmiyorsanız boya-kaporta durumuna bir daha baktırın derim.

@yavuzbattal logo kamera taktıysanız ve şu işaretli parçalardan kabloyu geçirirken parçayı bagaj kapağına bağlandığı taraftan değil de araç tavanına bağlandığı taraftan yerinden söktüyseniz su almama ihtimali az diyebilirim. 

Ekli dosyayı görüntüle 23074
Kaan şimdi oldu... Ben kablo tesisatını kapaktan tavana geçirirken bu parçaları hiç sökmedim, klavuz kullanarak ve zarar vermeden demeti bu kauçuk körüklerin içinden geçirdim. İyi de yapmışım anlaşılan.

Geri
Üst Alt