Car Menüsü Okul Modu Kodlaması Hakkında Uyarı

Aynen başıma geldi.. ASR - ESP kapatma menümü iptal etti.. gözükmüyor... sistemler aktif tabiki... Daha sonra sürücü kursu modunu deactive yaptım.. önceden aktif yaptıklarımın hepsini.. asr - esp menüsü olması gerektği gibi ama geri gelmiyor.. ne yapmam lazım acaba ? 

Aynen başıma geldi.. ASR - ESP kapatma menümü iptal etti.. gözükmüyor... sistemler aktif tabiki... Daha sonra sürücü kursu modunu deactive yaptım.. önceden aktif yaptıklarımın hepsini.. asr - esp menüsü olması gerektği gibi ama geri gelmiyor.. ne yapmam lazım acaba ? 
Bu menüleri tekrar kapatıp açmayı denediniz mı hocam. 

Yardımcı olursa seviniriz tabiki.. Şimdi o dediğinizi bilmiyorum. Ben sadece longcoding'de asp-esp off yaptığımız byte 29'a baktım 05 gözüküyor. ama menüde yok.. Belki birkaç gün sonra kendine gelir .. Az önce sürücü modunu deactive yaptım o gitti ekrandan..  Sürücü yorgunluğada bakmadım belki onuda kaldırdı .. 

Yardımcı olursa seviniriz tabiki.. Şimdi o dediğinizi bilmiyorum. Ben sadece longcoding'de asp-esp off yaptığımız byte 29'a baktım 05 gözüküyor. ama menüde yok.. Belki birkaç gün sonra kendine gelir .. Az önce sürücü modunu deactive yaptım o gitti ekrandan..  Sürücü yorgunluğada bakmadım belki onuda kaldırdı .. 
Cihazı restart ettiniz mı açma kapama tuşuna uzun süre basılı tutarak. Belki işe yarar.

Sadece fabrika ayarlarına sıfırla dedim teyp ekranından, işe yaramadı.. 

Vcds de bunları menüde gösteren kod vardır. Munusterin diye adı oluyor asr ve esp için emin değilim hangisidir. Onu bulup kapatıp açarsanız geri gelebilir. @MSE hocamızı da etiketleyelim. Bir fikri olabilir.
Araç bilgilerinizi göremiyorum ama muhtemelen 6.5" Media ekranına sahip bir aracınız var ve 15.7.0 ya da daha düşük versiyona sahip bir kablo ile kodlama yaptınız..

Bu bahsettiğiniz sorun ile ilk defa karşılaşmıyoruz maalesef.

Çözümü iki şekilde mevcut. Birincisi serviste bakım sırasında bu sorunu söylemeniz halinde ücretsiz olarak rehberli diagnoz ile parametreli yeniden yüklüyorlar ve sorun çözülüyor.

Diğeri ise 15.7.3 ve üzeri kablo. Eğer kablo bulursanız yapılacaklar konusunda yardımcı olabilirim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sadece fabrika ayarlarına sıfırla dedim teyp ekranından, işe yaramadı.. 
15.7.1 kablo bulursanız onunla da bir deneyelim belki kodlamaları doğru şekilde yapar. Bu versiyon ile denemediğim için kesin bişey söyleyemiyorum.

Araç bilgilerinizi göremiyorum ama muhtemelen 6.5" Media ekranına sahip bir aracınız var ve 15.7.0 ya da daha düşük versiyona sahip bir kablo ile kodlama yaptınız..

Bu bahsettiğiniz sorun ile ilk defa karşılaşmıyoruz maalesef.

Çözümü iki şekilde mevcut. Birincisi serviste bakım sırasında bu sorunu söylemeniz halinde ücretsiz olarak rehberli diagnoz ile parametreli yeniden yüklüyorlar ve sorun çözülüyor.

Diğeri ise 15.7.3 ve üzeri kablo. Eğer kablo bulursanız yapılacaklar konusunda yardımcı olabilirim.

5 inç lik color ekran var... comfortline aracım... kablo versiyonu 157 ... 

Siz steplerden bahsedin isterseniz ben deneyeyim ... 
Hocam esc yi açıyorsunuz. Sonra think blue için gerekli işlemi yaptığınızda esc tekrar gidiyor. Ayna ayarlarını açsanız yine diğerleri gidiyor. İlk işlemi yapıyor ama ikinciye geçtiğinizde önceki eski haline dönüyor. Arkadaşlara baya farklı yöntemler denettim ama 15.7 kablo ile çözüm bulamadık. Araca bağlandığınızda Bana özelden yazın şuan kanallar ezberimde değil, birlikte deneriz buluruz.

Geri
Üst Alt