Yollardaki bozukluk direksiyon titremesi?

fanajal

Katılımcı Üye

İsim
Musti
Selam arkadaşlar öncelikle bayramınız mübarek olsun.1.0 Dsg Golfum var.Yillik izin ve bayram dolayısıyla baya yol yaptim...Fakat soyle bir durumla karsilastim aracimla 110 120 den sonra boyle bir titreme mevcut yollardaki bozuktanmi yoksa aracin rot balansimi kacti bozuk yollara girdim ciktim acaba ondan mi oldu...Yavaslayinca 100 km hizda falan azalıyor hizlaninca yolun sıkıntısını sarsintisini hissediyorum...Yada lastiklerin havasini mi fazla bastim 33 psi yaptim 30 du pek bisi yoktu...En kisa surede rot balanslara baktirmayi dusunuyorum.Saygilar

Moderatör tarafında düzenlendi:
hayırlı bayramlar

hız ile gelen titreme genelde balans ayarından olur

ve bu titremeler başta teker bilyesine zarar verir

yürüyen akşam çok sert çukur tümsek görmediyse kolay kolay bozulmamalı ama yine de bir rot balansçı yolu görünüyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@fanajal Hocam lastik basınç ve balans'tan dolayı arabada titreme meydana gelir. ikisini kontrol ettirmenizi öneririm. İyi Bayramlar

@33hasan33 Benim takintim acaba yollardan mi kaynakli fakat bir baktiracagim teşekkürler...

Benim aracta da oluyo hocam. 130 km/h den itibaren titreme oluyo. Ben balans ayarı yaptim düzelmedi. Rot yaptırmadım. Bütün golfler böyledir diye arabaya çamur atıyordum. Sizde böyle durum olmuyor mu? 

Benim aracta da oluyo hocam. 130 km/h den itibaren titreme oluyo. Ben balans ayarı yaptim düzelmedi. Rot yaptırmadım. Bütün golfler böyledir diye arabaya çamur atıyordum. Sizde böyle durum olmuyor mu? 
Hocam direksiyona dikkat edin yamukluk varsa rot ayarı bozuktur , balansı nasıl yaptırdınız lastikler sökülüp yapıldıysa tam tutmayabilir başıma geldi çünkü , hız balansı denen birşey var lastikler sökülmeden yapılılıyor en iyi ayar o zaman tutuyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@erkanwrc Dediğiniz gibi bu işi adam gibi yapan bir yere gidip yaptırmak lazım. En kısa sürede yaptırcam inş. 

Geçen gün direksiyon yamuk diye rot yaptırdım dışarda tutmadı. Sonra serviste yaptırdım direksiyon hala yamuk. Servis bütün direksiyon sistemini söktü sorun yok dedi. Geçen gün uzun yola çıktım tekerden değişik bi ses geliyodu sonra bi şey fırlatma sesi geldi meğersem balans atmış. Hem direksiyon yamuk hem araba sağa çekiyor hem de bu direksiyonla 650 km uzun yol yapıcam 2 gün sonra.  :(

@KaanU Of cok büyük sikinti o halde yolculuk...Bende en kisa sürede bir rot balansciya gidicem.Su an Tekirdağ da yim Bursa'da artik.

Aydın'da bildiğiniz iyi balans yapan yerler var mı?

Geri
Üst Alt