sis farım kırıldı

Ares1905

Üye
Merhablar 2 gün önce önüme fırlayan bir köpeğe çarptım ve fotoda göründüğü gibi sis farının ayakları kırılmış ve iki yerde ufak kırık var tamponda. Servise gittim fiyat aldım 490 tl sis farı dedi 720 tl de işçilik dedi. Dışarı gittim iyi bir kaportacıya 500 dedi ama farı yapıştırabilirse ayaklarını olmazsa yan sanayi de söyleyebiliriz dedi onun da fiyatı 200 tl olsa dışarda 700e patlar bana. Bunun için kaskodan yaptırmaya değer mi? Kasım ayına kadar kaskosu var daha aracın. Bu tür işlerden çok anlamam siz olsanız ne yapardınız arkadaşlar en iyi yardım alabileceğim yerin burası olduğunu düşünüyorum herkese iyi bayramlar şimdideden.
c1de21b24c4f967cf5c4479e65776245.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çok anlamadım fakat anladığım kadarıyla sis farının ayağı kırılmışsa sis farını çok germeden kendine doğru biraz çek kırılan ayağın yerine hızlı yapıştırıcıyı dök ama çok dikkatli olmalısın etrafa gelmesin ve sadece ayağın olduğu yere az miktarda tutacak kadar yap ardından yapıştırıcının spreyini sık ve hasar kaydı girmeden deli rakamlar vermeden 20TL ye bir yapıştırıcı ile sorun çözüldü tabi diğer kırık kısımlar pek önemli değilse eğer önemliysede kasko'dan yaptırırsan ne kadar hasar kaydı yazıyor onu araştır 700TL içinde uçuk bir rakam girerlerse girme hiç boşuna arabanın  değeri düşmesin

Çok anlamadım fakat anladığım kadarıyla sis farının ayağı kırılmışsa sis farını çok germeden kendine doğru biraz çek kırılan ayağın yerine hızlı yapıştırıcıyı dök ama çok dikkatli olmalısın etrafa gelmesin ve sadece ayağın olduğu yere az miktarda tutacak kadar yap ardından yapıştırıcının spreyini sık ve hasar kaydı girmeden deli rakamlar vermeden 20TL ye bir yapıştırıcı ile sorun çözüldü tabi diğer kırık kısımlar pek önemli değilse eğer önemliysede kasko'dan yaptırırsan ne kadar hasar kaydı yazıyor onu araştır 700TL içinde uçuk bir rakam girerlerse girme hiç boşuna arabanın  değeri düşmesin
bayağı bi kırık parça çıktı yapıştırmayla zor olur gibi benim anlamadığım ufak bir durum ne kadar pahalı tutuyor bu araba hep masraf gerçekten. Kaskodan yaptırırısam ederinin üstünede değil aksine daha da altında bir ücret yansır dedi toplam 1500 ise 1000 tl gibi bir şey yansır dedi servisteki yetkili

bu tarz şeyleri çok yapmışlığımdan dolayı

20 TL lik hızlı yapıştırıcılarla 5dk da halledebilirsiniz

çok bir beceri de istemez

herkes yapabilir

fakat sanayideki sözde ustaların aksine önde (boya kısmından değil) arkadan onarmak

resimlerden anlaşıldığı kadarıyla önden görünen sadece çatlak

kayıp bir parça yok zannımca 

far kısmını arkadan açtığınızda (davlumbaz dan)

eliniz ile arkadan oynattığınızda çatlak kısım birebir oturacaktır

yapıştırmadan önce de aradaki tozları üfleyerek temizlemeniz

hızlı yapıştırıcı ile pekala da onarılacaktır

tekrar geçmiş olsun 

@Zibdis kasko bu durumlar için vardır hasarsızlık indiriminizi inceleyin bozulmuyorsa yaptırın geçin, sis farı değişti diye almayacaklarsa o alıcıyla iletişime dahi geçmeyin gitsin sıfır alsın artık bu memlekette araç satım alım kültürünün oluşması gerekiyor

@bf417 Kaskosu olan var olmayan var aracına hasar kaydı yazsın isteyen var istemeyen var tampon kısmı zaten değişen boya yazmaz eksperde sıkıntı olacak bir yer değil ama bu forumdaki bu konuyla ilgili tek sıkıntı yaşayan arkadaş bu arkadaş değil o yüzden bilgilendirme fikir paylaşma gibi şeyleri yapabiliriz diye düşündüm?

Sevgili arkadaşım neredeyse bire bir aynı kazayı geçen pazar kedi ile yaşadım. Aynı yerden tamponum kırıldı ve sis farının iki ayağı da kırıldı. Çorlu sanayide ustam tamir etti hem tamponu hem de sis farını ve sonucu da fotoğraf olarak ekliyorum. Kazanın videosu da aşağıda linkle. Kedi için çok üzüldüm ancak ölmüştü! Kazayı da ne yazık ki videoyu defalarca seyretmeme rağmen kurtarabilecek engelleyebilecek hiç bir şey yapamazmışım :(
Kırılan sadece sis farınızın ayakları değil aynı zamanda farın bağlandığı tampon braketini de kırıyor. Ustam onu da tamir etmesine rağmen ben yenisi ile değiştirdim 137,60-TL braketin fiyatı ustaya da 500, 00-TL verdim. Tabi bende birde şeffaf kaplama vardı o yeniden yapıldı sadece kırılan alan boyandı..  

Video Linki

AQZP6844.JPG

IMG_0910.JPG

IMG_0911.JPG

IMG_0943.JPG

IMG_0944.JPG

Sevgili arkadaşım neredeyse bire bir aynı kazayı geçen pazar kedi ile yaşadım. Aynı yerden tamponum kırıldı ve sis farının iki ayağı da kırıldı. Çorlu sanayide ustam tamir etti hem tamponu hem de sis farını ve sonucu da fotoğraf olarak ekliyorum. Kazanın videosu da aşağıda linkle. Kedi için çok üzüldüm ancak ölmüştü! Kazayı da ne yazık ki videoyu defalarca seyretmeme rağmen kurtarabilecek engelleyebilecek hiç bir şey yapamazmışım [emoji20]
Kırılan sadece sis farınızın ayakları değil aynı zamanda farın bağlandığı tampon braketini de kırıyor. Ustam onu da tamir etmesine rağmen ben yenisi ile değiştirdim 137,60-TL braketin fiyatı ustaya da 500, 00-TL verdim. Tabi bende birde şeffaf kaplama vardı o yeniden yapıldı sadece kırılan alan boyandı..  

Video Linki
https://www.youtube.com/embed/ioZFGdC8mBE?feature=oembed  
/monthly_2019_08/AQZP6844.thumb.JPG.3923b3b1ea08e2cf988afdbd838e76e6.JPG[/URL]
/monthly_2019_08/IMG_0910.thumb.JPG.5a7b2991f78e08ff0cbd06e8e41a6177.JPG
/monthly_2019_08/IMG_0911.thumb.JPG.96758f9506fd747d32bd79368197c564.JPG
/monthly_2019_08/IMG_0943.thumb.JPG.fd6cdb79e2b4159623516196c3d75e38.JPG
/monthly_2019_08/IMG_0944.thumb.JPG.d95cb396565ba5e3624f776ca68b3e25.JPG
size de geçmiş olsun.Her gün Velimeşe’ye giderken kullandığım yol. Okul dönemi Çorlu’da yaşıyorum öğretmenim. Edirne’deki usta da 500 tl dedi birkaç parça kırılmış eğer oluyorsa yapabilirsek onu yapıştırırız dedi tamponu da gayet güzel yaparız dedi kararsız kaldım ne yapsam diye. Bir de çamurluğun orada iç kısımda yuvarlak bir kapak var o da düşmüş benim. Gayet güzel görünüyor hangi usta bu acaba?

@Ares1905 Çorludaki ustam bu hususlarda süperdir. İsterseniz tanıştırabilirim sizi. Kaza Emlak Konutları çevre yolunda oldu benim. Ben doğma büyüme Çorlu.  

[mention=4557]Ares1905[/mention] Çorludaki ustam bu hususlarda süperdir. İsterseniz tanıştırabilirim sizi. Kaza Emlak Konutları çevre yolunda oldu benim. Ben doğma büyüme Çorlu.  
Gayet memnun olurum. Çorlu’da güvenilir bir ustamız olmuş olur.

köpegin durumu iyidir insallah
Benim hızım yoktu o bana çarptı desem yalan olmaz kedi gibi fırladı belki de başka bir köpekten kaçıyordu geceydi ama sağlammış toparlandı kaçtı gitti gecenin sevindirici yanı o oldu zaten:)

@Ares1905 çok şükür geçmiş olsun köpeğin durumunun iyi olduğuna sevindim... ayrıca aracınıza yan saniyi şu bu uğraşacağınıza o sekilde binim derim daha berbat oluyor sonrasinda başıma geldi... fakat kasko 1000 tl ye kadar bozulmaz die biliyorum en azından benim öyleydi kasko sirketiyle görüşüp hasarsizlik indirimi bozulmadan karşıladığı tutarı öğrenseniz geri kalanı peşin siz verseniz dışardan daha uyguna ve orjinal bi şekilde olacaktır die sunuyorum hepsini karsilamazsa die kasko bozulmadan  arastırmak  gerekir ki kasko sirketinden kasko sirketine hizmet anlayisinda cok fark var tekrardan geçmiş olsun Allah tekrarını göstermesin saygılar 

Geri
Üst Alt