Lane Assisti Açmak

Anlasildi hocam zaten istanbula gelse ilk sana gelir bekliycegiz artik :)

IQsmart cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Orhan abi konu ile alakasız ama hatam affola brşey soracaktım  abi vag com kablosu ile lane asist ve side asist sanrım nasıl açıldı yani radarı alıp sensörleri alıp montajla beyine bağlayıp kodlamamı yapıldı yoksa nasıl oldu ? 

@BRTRKCLL

Değerli Hocam 

Müsait olduğunda Orhan Hocam da yanıtlayacaktır ancak ben sorunuzu uygun konuya taşıdım burayı inceleyebilirsiniz yanıt alana kadar 

aslında merak ettiğim şey şu idi abi dinamik light asistli  bi zenon plus opsiyonlu bi golf alınca aynanın önündeki sensörlerde geliyor sanırım kalan bitek radar oluor radarı alıp beyine bağlasak yerine montelesek vag com kablosu ile kodlamasınıda yptırsak çalışmaz mı işlevinde aynı zmaanda adaptfi cruisede var manuel araçlarda alınamıyor onuda bu radar ile yapabilirmiyiz :)  1.2 tsi larda sunulmuyor mesela 

@Orhan abi konu ile alakasız ama hatam affola brşey soracaktım  abi vag com kablosu ile lane asist ve side asist sanrım nasıl açıldı yani radarı alıp sensörleri alıp montajla beyine bağlayıp kodlamamı yapıldı yoksa nasıl oldu ? 
Dikiz aynasinin onunde fabrika cikisi kamera ile gelen araclar.

Bu kamera su 3 donanim ile birlikte geliyor.

Lane asist

Dynamic light asist

Traffic sign asist

Eger bunlardan biri ile siparis ederseniz araciniz bu kamera sistemi ile gelir.

Fakat lane asist ve sign asist sonradan acilabiliyor eger DLA yani dynamic light asist ile siparis ederseniz.

Lane asist siparis ederseniz sonradan DLA acilamiyor.

DLA donanimina sahip bir aracta sadece kodlama ile (vag-com) lane asist ve sınırlı sign asist acilabilir.

Niye sınırli diyorum vw nin sign asist sistemi hem kameradan bilgi alir hem navigasyondan, aracta orjinal navigasyon varsa kamera ile okuyamadigi yada tabela görmediginiz yerlerde navigasyon bilgisine basvuruyor arac. Size surekli hiz limitleri sollama yasaklari ile ilgili yol bilgisayari ekranının tepesinde bilgilendirme yapiyor.

Yanimiyorsam ender elektronik ciddi bir maliyetle, lane asisti kamera duzenegi ile birlikte montajini yapıyor.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@BRTRKCLL

PXD kodlu U ledli Bi-Xenon farlar almalısınız. 

Görünüş dışarıdan U LEDli Bi-Xenon farlar ile aynı fakat fazladan uzun far perdeleyici mekanik aksam bulunur.  

Bu mekanik aksam radar değil aynanin altındaki  bir kamera ile çalışır. 

Bu kamera olunca Lane Assist ve sign Assist donanımının da tamamlayıcı unsuru kamera olduğu için VAG kablosu ile bu özellikler açılabilir 

@silvershadow anladım abi  bi zenon plus ile alınca açılabiliyor kalanlar için radar gerekli sanırım değilmi  side assist front assit acc gibi ? 

@BRTRKCLL

Tekrar edeyim PXB kodlu Bi-Xenon Plus farları değil perdeleme altyapısi bulunan PXD kodlu Bi-Xenon plus farları alırsak Lane Assist ve sign Assist VAG kablosu ile açılabilir

Radar ACC için gereken alt yapı parçasıdır ve dostlarımız bize Apo ustanın bunu yapabildiğini bildirdiler...

@silvershadow aynn abi bende onu diyorum acc ve front asisst için radar gerekiyor bunuda sonrada yapmak mümkünmüş diye duydum doğrulamış oldum şimdide bu güzel haber 1.2 tsi golf almayı planlıyorum 1 2 yıla mk8 çıkmaz ise işte bi işimiz var kinoa tarımı onun getirisi ile kendime sıfır dolu bi 1.2 tsi almak istiyorum günlük kullnıma :)   onlarıda araştırııyorum işte sonradan fabrikasyon parçalar ile entegre edeceğiz artık :D  

abi demin konfigratörden 1.4 tsi man yaptım 105 e geliyor herşey var acc  front asist lane asist kör nokta uyarı sistemi alınıyor mesela buna direk kodlama ile acc eklenirmi radar falan hepsi var sadece acc yok onuda sonradan kodlama ile açabilirmiyiz ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
abi demin konfigratörden 1.4 tsi man yaptım 105 e geliyor herşey var acc  front asist lane asist kör nokta uyarı sistemi alınıyor mesela buna direk kodlama ile acc eklenirmi radar falan hepsi var sadece acc yok onuda sonradan kodlama ile açabilirmiyiz ?
Calismaz alman gerekir adaptif cruise u. Direksiyon degisiyor acc ile ve cruise kontrolun unitesi.

Birde manuel aracta 30 yada 50 km hızın altinda calismaz adaptif cruise.

Dsg ile hem durur hem kalkis yapar.

Stop and go ozelligi

@ansolak abi direksiyon neden değişiyor sadece tuş değişse olmuyormu ? biliyorum evt 30 kmde devre dışı oluor ztn ben uzun yolda giderken istemiştim onu seatlarda veriyor opsiyon olarak aynı mantık sonuçta 

@ansolak abi direksiyon neden değişiyor sadece tuş değişse olmuyormu ? biliyorum evt 30 kmde devre dışı oluor ztn ben uzun yolda giderken istemiştim onu seatlarda veriyor opsiyon olarak aynı mantık sonuçta 
Cruise kontrol farkli uniteye sahip diyorum bir kez daha.

berat dinamik light assist opsiyonu ekletmiştim. kodlama yaptım açıldı. özellik dla nın kamerası üzerinden çalışıyor.

şerit takip oluor yani evet anladım sağol abi ztn bitek o olsa yeter gerisine gerek yok en azından otobanda uzun yolda kendine bi bardak kola koyarsın bişey koyarsın o esnada direksiyonu bırakabilirsin yol düz ise :)  işte özellikle emniyet kemeri bağlarken çok iyi olur :D  

Geri
Üst Alt