Lane Assisti Açmak

Orhan

Üye
İsim
Orhan
Dinamik Light Assist opsiyonu var olan araçlarda Lane Assist opsiyonunu açabilir opsiyon listesinde olmayan bedava bir opsiyona sahip olabilirsiniz.

http://www.stemei.de/pages/coding/vw-golf-7/lane-assist-freischalten.php

bu kod zincirinde 21. sırada Channel - Select the time of engagement kod benim 12.12.0 lık kabloda Invention Moment olarak geçiyor.

22. sırada late olarak ayarlanması istenilen değer car menüsünden ayarlanması amacını taşıyor. bunun için sekmede bulunan late değeri değil de Late (setting via menu) olarak seçilecek hepsi bu.

birde yedekleme yapmadan geriye dönük kağıda not aldım. yedekleme yapmayı bilmeyenlere orjinali açısından geri dönmek için dizinde yazan önceki ayarları buraya not geçiyorum. bit değerleri değiştirmeyi geriye almak zaten kolay linkte söyleneni tıkladığımız için kaldırmak yeterli istenilmediği takdirde.

15-menu

17-medium

20-not actived

22-late ( setting via menu)

23-last setting

34-not actived

36-not aktived

38 actived.

ortadaki beyaz far işareti  dinamik light assist açık anlamına geliyor. Lane Assist renkli ekranda bu şekil gösteriliyor.

Q4yalv.jpg

Aracında Lane Assist olup da ayrıca ACC ve Front Assist opsiyonları bulunanlarda gösterim bu şekil oluyor.

524f36f312d48b39286402b831a77dfe.jpg

Menüdeki yerleri de bu şekil.

mrR37P.jpg

aygL2B.jpg

Golf 7 si olup aracında DLA bulunmak şartıyla ACC ve Front Assist olanlara tiyo olsun. lane assist açılması engel teşkil etmiyor.

yanlız kodları sırasıyla girerken lane assistte 3. sıradaki bu bölümde;

Select STG A5 (front / front view camera)

STG Long Coding -> Function 07

Bye 0

Activate installed Bit 0 Lane Departure HCA

Byt 0 ve Bit 0 da problem yaşattı. Alman sitelerinden uzun araştırma ile bulduk çözümü. önce long coding ekranının en üstünde Lcode2 diye kısım var oradan coded bölümünü açıp aktif hale getirip exit yapıp sonra long coded içindeki byt 0 ve bit 0 a tıklıyoruz. ACC li araçta böyle sanırsam. bende ACC olmadığından kodları sırasıyle girebilmiştim herhangi bir engelleme ile karşılaşmamıştım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Orhan hocam şerit takip asistan ı yaptım ama uyarı alıyorım yardımdıcı olabılırmısınıx
9bb0de477066e16139f1f316a4f93778.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Uğur yapabildin mi? Muhammet hocam yönlendirdi foruma sağolsun.  s=friendship

@ugurgoncu_02

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arka bagaj kapagını stop olarak yanması kodları laxım

ugurgoncu_02 dedi:
Evet oldu hocam

sorun neydi nasıl yaptın? diğer arkadaşlar için anlatalım.

Hocam kodlamaların hepsını yaptım tek tek sonra resımdekı gıbı hata verdı kontagı kapattım arabayı kıtledım 10 dk sonra actı. Arabayı menu ye girdim baktım oldu

ugurgoncu_02 dedi:
Bu hocam ama kodlar yok

Uğur kodlar yoksa 15 kablonun azizliğine uğradın. 12 ve 14 sürümlerde aynen var bu kodlar.

yoksa yerini mi bulamıyorsun?

Hocam sızın kodları bulamadım formda sonra dan buldum on numara oldu

ugurgoncu_02 dedi:
Hocam sızın kodları bulamadım formda sonra dan buldum on numara oldu

tamam o zaman 15 de sorun olmasın aman.  zaten bizim için yeni . test etme aşamasındayız. sen bir nevi öncülük ediyorsun. :)

Eyivallah hocam her konuda burdayım sızın ıcın

15 kabloda ayni sorun bendede oldu. Bekledim ama duzelmedi. :(

Geri
Üst Alt