Jump to content

LANE ASSİSTİ AÇMAK

Recommended Posts

Dinamik Light Assist opsiyonu var olan araçlarda Lane Assist opsiyonunu açabilir opsiyon listesinde olmayan bedava bir opsiyona sahip olabilirsiniz.

http://www.stemei.de/pages/coding/vw-golf-7/lane-assist-freischalten.php

bu kod zincirinde 21. sırada Channel - Select the time of engagement kod benim 12.12.0 lık kabloda Invention Moment olarak geçiyor.

22. sırada late olarak ayarlanması istenilen değer car menüsünden ayarlanması amacını taşıyor. bunun için sekmede bulunan late değeri değil de Late (setting via menu) olarak seçilecek hepsi bu.

birde yedekleme yapmadan geriye dönük kağıda not aldım. yedekleme yapmayı bilmeyenlere orjinali açısından geri dönmek için dizinde yazan önceki ayarları buraya not geçiyorum. bit değerleri değiştirmeyi geriye almak zaten kolay linkte söyleneni tıkladığımız için kaldırmak yeterli istenilmediği takdirde.

15-menu

17-medium

20-not actived

22-late ( setting via menu)

23-last setting

34-not actived

36-not aktived

38 actived.

ortadaki beyaz far işareti  dinamik light assist açık anlamına geliyor. Lane Assist renkli ekranda bu şekil gösteriliyor.

Q4yalv.jpg

Aracında Lane Assist olup da ayrıca ACC ve Front Assist opsiyonları bulunanlarda gösterim bu şekil oluyor.

524f36f312d48b39286402b831a77dfe.jpg

Menüdeki yerleri de bu şekil.

mrR37P.jpg

aygL2B.jpg

Golf 7 si olup aracında DLA bulunmak şartıyla ACC ve Front Assist olanlara tiyo olsun. lane assist açılması engel teşkil etmiyor.

yanlız kodları sırasıyla girerken lane assistte 3. sıradaki bu bölümde;

Select STG A5 (front / front view camera)

STG Long Coding -> Function 07

Bye 0

Activate installed Bit 0 Lane Departure HCA

Byt 0 ve Bit 0 da problem yaşattı. Alman sitelerinden uzun araştırma ile bulduk çözümü. önce long coding ekranının en üstünde Lcode2 diye kısım var oradan coded bölümünü açıp aktif hale getirip exit yapıp sonra long coded içindeki byt 0 ve bit 0 a tıklıyoruz. ACC li araçta böyle sanırsam. bende ACC olmadığından kodları sırasıyle girebilmiştim herhangi bir engelleme ile karşılaşmamıştım.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

• İleti 142
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

Dinamik Light Assist opsiyonu var olan araçlarda Lane Assist opsiyonunu açabilir opsiyon listesinde olmayan bedava bir opsiyona sahip olabilirsiniz. http://www.stemei.de/pages/coding/vw-golf-7/la

Korkmaya gerek yok. Garanti için sorun olmaz. Aracı dod dan aldım. Garantisi bitik araç. Koltuk ısıtma taktım ve tüm gizli özellikleri açtım. Devamında iyi niyetten direksiyon airbaği değişti. Yani gi

Merhabalar Lane assist yapabilmek için öncelikle tüm parçaların elinizde hazır olması gerekiyor. Bunlar Dikiz aynası, Ayna kapağı, Tesisat En önemlisi kamera. Bu parçaların parça kodlarını verem

Konudaki görseller

Bu hocam ama kodlar yok

Sent from my iPhone using Tapatalk

Uğur kodlar yoksa 15 kablonun azizliğine uğradın. 12 ve 14 sürümlerde aynen var bu kodlar.

yoksa yerini mi bulamıyorsun?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hocam sızın kodları bulamadım formda sonra dan buldum on numara oldu

tamam o zaman 15 de sorun olmasın aman.  zaten bizim için yeni . test etme aşamasındayız. sen bir nevi öncülük ediyorsun. :)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
14 dakika önce, ugurgoncu_02 yazdı:

Hocam lıne assist bı sorunum var şerit bulduktan sonra devreye giriyor 20 sn sürmüyor direksiyonu üstlenın diye uyarı veriyor sonra tekrar şerite koyuyorum tekrar o uyarıyı verıyor sorun nedir acaba

bildiğim kadarıyla bu normal hocam. 

lane asisti bi devreye sokunca sonsuza kadar duz yol olsa hiç uyarmadan gidiyor mu?

gordugum bi çok şerit takip asistanı arada dokunmanızı istiyor direksiyona

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, ugurgoncu_02 yazdı:

Hocam lıne assist bı sorunum var şerit bulduktan sonra devreye giriyor 20 sn sürmüyor direksiyonu üstlenın diye uyarı veriyor sonra tekrar şerite koyuyorum tekrar o uyarıyı verıyor sorun nedir acaba

az bir kuvvetle direksiyona dokunman bile sürekli takipte kalması için yeterli.

viraj öncesi hazırlıkları ve sollamalardaki bariyerle sollanan araç arasındaki yüksek hızda bile yapılan güvenli geçişleri test etmişsindir sanırım.

bir çok sürücü tereddütte kalıyor bu esnada. hemen frene basıyor. acabalar yaşıyor.

ben basıp geçiyorum. araç yola kilitli ondan böyle. direksiyonu kırma ve aracı o esnada savurma imkanım yok kasten bir hareket yapmadıktan sonra.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Şefik hocam aracınızda Lane assist hayırlı olsun bugün buluşmada açtırdınız sanırım. ilk düşünceler nasıl?

@Şefik

Tam beklediğim gibi hocam, buradan bir kez daha Muhammed ve Ahmet'e teşekkür ederim.@MSE@ansolak

Yalnız şöyle bir durum var, sabah tekrar bakacağım ama park pilot ve geri kamera şu anda çalışmıyor, Ahmet'le konuştum durumu onda da böyle hata vermiş ertesi gün normale dönmüş, sizin bu durumdan bilginiz var mıdır?

@Orhan Hoca

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
32 dakika önce, Şefik yazdı:

Tam beklediğim gibi hocam, buradan bir kez daha Muhammed ve Ahmet'e teşekkür ederim.@MSE@ansolak

Yalnız şöyle bir durum var, sabah tekrar bakacağım ama park pilot ve geri kamera şu anda çalışmıyor, Ahmet'le konuştum durumu onda da böyle hata vermiş ertesi gün normale dönmüş, sizin bu durumdan bilginiz var mıdır?

@Orhan Hoca

Çalışması lazım hocam. bende kodlamadan beridir sorun yok.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
On 3/12/2016 at 00:35, Orhan Hoca yazdı:

Çalışması lazım hocam. bende kodlamadan beridir sorun yok.

@Orhan Hoca @MSE hocam valla geri gelmedi, @ansolak Ahmet hocamla da konuştum, onda da dün gitmiş benimkiyle aynı şekilde ama onda geri gelmiş. :S servise götürmeyi düşünüyorum artık kodlama ile çözülecek birşey gibi gelmiyor bana. çünkü sensörler çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor, kamera açılıyor sesini duyuyoruz ama ekrana görüntü gelmiyor. aklına bir fikir gelen ya da bu durumla karşılaşan başka birisi varsa fikirlerini almak isterim.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...