Wizard Kurulama havlusu (1500gsm) Aldım

@KaiZeN hocam o dediğiniz ilk yıkamada perwoll kullanmaya gerek var mıdır? Sadece su yeterli midir?

@KaiZeN hocam o dediğiniz ilk yıkamada perwoll kullanmaya gerek var mıdır? Sadece su yeterli midir?
Çok çok az kullanabilirsiniz hocam. Üretimden kalan toz veya artıklar temizlenmiş olur. Normal yıkamada da çok az kullanın perwoll ü. Ön yıkama ve sonrası çift kova yıkama yaptıktan sonra kuruladığınızda havlunuz kirlenmicektir zaten. Ben 2 kullanımda bir yıkıyorum, kısa programa atıyorum. Bazende 30-40 dk lık bir programa atıyorum.

@KaiZeN kaç derece de yıkıyorsunuz? Sizde ki bu havludan mı klinden mi?

Bu havluyu yıkayacağım zamanda tek başına mı yıkamalıyım sizce yani iç konsol, cila sildiğim bezlerle ayrı şekilde?

@KaiZeN kaç derece de yıkıyorsunuz? Sizde ki bu havludan mı klinden mi?

Bu havluyu yıkayacağım zamanda tek başına mı yıkamalıyım sizce yani iç konsol, cila sildiğim bezlerle ayrı şekilde?
Hocam bendeki Purestar duplex. Aynı yapı da marka farkı var sadece. Ben sürekli 30 derecede yıkıyorum. Çok kirlenmediği için bence daha yüksek dereceye gerek yok. 

Havluyu tek başına yıkayın hocam. Diğer havlularla karıştırmayın. Ben ilk önce bu havluyu yıkıyorum. Ondan sonra biraz daha fazla kirli olanları, en son da en kirlileri yıkıyorum. Sürekli bu şekilde yıkarsanız havlularınızın ömrü daha uzun olur. Wizard ı yıkandıktan sonra cırpmayı unutmayın en az 3-4 kez ki lifleri birbirine yapışmasın.

Havlu/Bez yıkama konusu çokça geçtiği için ben de kendi yöntemimi paylaşayım:

- 40 derece
- 400 devir sıkma hızı
- Dalin marka doğal granül sabun (bebek kıyafetlerini yıkamada kullanılır)
- yumuşatıcı gözüne beyaz sirke

bu şekilde yıkadığınızda memnun kalacağınızdan kesinlikle eminim. 40 derece altı sıcaklık granül sabunu eritmeyebilir, üzeri sıcaklık ise havlulara/bezlere zarar verebilir. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@snoppy teşekkür ederim hocam. 

Peki neden beyaz sirke tercih edilir,  üzüm, elma sirkesi tercih edilmez. Yapıları çok mu farklıdır?

@KaiZeN çırpma ayrıntısına dikkat edeceğim hocam sağolun. 

Araç kurulama sırasında elimizle sıkmamalıyız değil mi?

Bir de makinede yıkarken programın bitmesini bekliyor musunuz makinede sıktırma işlemi de zarar verir mi? 

Siz de ki havlu ne kadar sürede kuruyor aracı kuruladıktan sonra? 

Aracın üstüne sererek kurulama en doğrusu olur bu tarz havlular da di mi? 

Çok soru sordum kusura bakmayın :)

[mention=2496]KaiZeN[/mention] çırpma ayrıntısına dikkat edeceğim hocam sağolun. 
Bir de makinede yıkarken programın bitmesini bekliyor musunuz makinede sıktırma işlemi de zarar verir mi? 
Çok soru sordum kusura bakmayın [emoji4]
Hocam havlun kaliteli ise sıksanda su çıkmaz zaten.Tabii havlu sıkılmamalıdır diye fikrim var tam bilgim yok.liflere zarar verebilir forzaGilles hocanın yazdığı gibi.Yıkadıktan sonra gölgede kurutulmalı bence güneş zarar verebilir.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@KaiZeN çırpma ayrıntısına dikkat edeceğim hocam sağolun. 

Çok soru sordum kusura bakmayın :)
@slck

Hocamın da dediği gibi sıksan da su çıkmaz zaten. Kullandığında zaten sıkmanı gerektirmeyeceğini anlayacaksındır. Kısa program olduğu için zaten pek sıkma yapmıyor ama ben yine de maksimum 800 devirde sıktırıyorum.

Hocam yazın 24 saat içerisinde kuruyor. Balkonda gölge bir yerde kurutuyorum. Kış şartlarında 2 günü buluyor nerdeyse..

Evet hocam sererek kuruluyoruz. İstersen serdikten sonra çekebilirsin yada katlayarak toplayabilirsin. Akşam kısa bir video çektim. Özelden telini atarsan whatsapptan gönderirim. Performansı hakkında bilgin olur.

@slck katılıyorum hocam, güneş zarar verir bence de

@KaiZeN sağolun hocam, sanırım wp den yollayacağınız bu muydu? Valla çok iyi kuruluoyr, anında etksi :)

@KaiZeN sağolun hocam, sanırım wp den yollayacağınız bu muydu? Valla çok iyi kuruluoyr, anında etksi :)
Evet hocam buydu. Sadece bir kere geçmek, herhangi bir kuvvet uygulamadan silmek direk yeterli oluyor. 2dk dan kısa bir sürede tavan ve kaputu kuruladı. Kapıları, çamurlukları ve bagaji da hesaba katarsak en fazla 5dk da kurulama yapabilirsiniz. Daha sonra tamponlar, marşpiyel, kapı eşikleri ve jant gibi kalan bölgeleri farklı bezlerle kurularsınız. Bu havluyu sadece kaportada kullanın 😊..

Geri
Üst Alt