Cam suyu önerisi

Yaz kış würth konsantre kullanıyorum shellde bulanabiliyor . 32 ml olanı 1 depoy yeterli fiyatı uygun kokusu güzel .

Silecek suyu bitti uyarısı almıştım. Servis danışmanını aradım.  "Cam suyu bulamazsanız saf su ya da içme suyu da olur ancak çok sık tercih edilmemeli. Kaliteli cam suyu koyulmalı. Bazı cam suyu markalarında da uyarı veriyor, Shell marka cam suyu koyabilirsiniz" dedi. Ben de 3 lt Shell cam suyu alıp hepsini koydum...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ph nötr araç yıkama şampuanı ve su kullanın derim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam yanlış anlamayinda cam suyu bu ya. Bunun icin bu kadar dert etmeye değmez. Bilindik markaların ürünlerini deneyin sırayla. Cam sil kullanın. Plastik akşama zarar veriyor diyenlere aldırış etmeyin güneşten fazla zarar vermez. 
hele ki cam suyu bitti diye servis danışmanını hiç aramayın. Bazen aklım almıyor olayları. 
iyi günler 

Çam suyu için camsil kullanmayınız, zamanla tortulaşıp hortumları tıkıyor.

Erikli Su en iyisi.......19 litre damacana 8,90 lira....ayda bir 1 çaydanlık koyup devam ediyorum.....ph 7,8 

Tamam çeşmeden hayrattan koymayalım ama çok da detaycı olmamak lazım!

Evde de arabadada Çiçeğim marka camsil kullanıyorum gayet başarılı.Şu ana kadarda tortu sorunu olmadı inşallahta olmaz.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Depo her boşaldığında bir tane mavi renkli silkonlu camsil, bir tanede lacivert klasik camsil alıyorum . Depo tam dolmuyor ama temizliğinden çok memnunum. Genelde a101 den alıyorum. 9 lira gibi tutuyor. Tavsiye ederim. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ekstra konu açmadan sorayım, far yıkamalı araclarda hangi cam suyunu kullanmalıyız, farlarda leke yapmayacak ve far camına zarar vermeyecek?

Ekstra konu açmadan sorayım, far yıkamalı araclarda hangi cam suyunu kullanmalıyız, farlarda leke yapmayacak ve far camına zarar vermeyecek?
Hocam hangi markayı alırsanız alın aldığınız üründe; silikon, metanol gibi boyaya ve farlara zararı olan cam temizliyicilerden uzak durunuz., 

Marka tavsiyesi isterseniz; ben yaz-kış sonax’ın antifirizli cam suyunu kullanıyorum., ünlü far üreticisi “Hella onayı” almayı hak etmiş nadir markalardan biridir.. ürün konsantre olduğundan yaz-kış durumuna göre sulandırarak kullanılıyor.. 

Bir de liqui moly nin ürünü var., liqui moly konsantre antifirizli cam suyu diye geçiyor., bu da güzel ürün., hatta konsantre oranı sonax’a göre daha yüksek yani daha bereketli bir ürün., fiyatta sonax ‘a göre daha uygun., far yıkamalı araçların silecek suyu kapasitesi 5litre olduğunu bildiğimize göre; ürünü yazlık olarak 1:4 veya 1:5 seyretmeyle (1 litre ürün 4 litre su)., kışın yaşadığınız şehrin kış şartlarına göre 1:1 veya 1:2 oranında seyreltebilirsiniz.. https://www.liquimolyturkey.com/liqui-moly-cam-suyu-antifirizi-1-l-6923 

Würth ‘ün ürünü de güzel; http://media.wuerth.com/stmedia/shop/catalogpages/LANG_tr/3164075.pdf

• Beğen
Tepkiler: SCC
Bir çok şey denedim. Cam suyu olarak satılıp ta tam olarak temizleyenini bulamadım daha.  Kullandığım ürünlerin içinde en ekonomik ve iyisi YAZ İÇİNwürth konsantre cam sabunu diyebilirim. 

ANCAK;  Geçen yıl servisten hazırlanan antifirizli su olmasına rağmen, Sivas'ın soğuğunda kontrol edeyim dedim baktım ki, kar tanesi gibi olmuş cam suyu... Dondu donacak... (o esnada kapılar donmuştu, sunroof tamamen donmuştu...   Yanımdan eksik etmediğim 100lük absolut votkamı aldım elime 1 su bardağı kadar silecek suyuna ekledim. Depo bitene kadar Gıcır Gıcır temizledi ve daha da donmadı hiç  :)

Tek sıkıntısı; Çevirmede ne zaman silecekleri çalıştırsam polis aracın cama hafiften yaklaşıp kokluyordu :D   
Silecekleri çalıştırdığımda, aracın etrafında sigara içen falan olduğunda parlayacağız diye korkuyordum yalan yok :D   

Bu mantıkla düşünürsek çamaşır suyu, sülfürik asit gibi ürünlerde plastik ambalajda dır., boyaya ve krom yüzeylere zarar veren yıkamacı köpükleri de plastik ambalajda hatta bidon ile gelir, bu ve benzeri her ürünün kimyasal agresifliğine göre plastik ambalaj çeşitleri imal edilir., örneğin kaliteli markalarda jant temizleyiciler PTFE tip kimyasala dayanıklı plastik bidonlar ile gelir., bazıları asidik tip ürünlere karşı dayanıklı üretilir., bazıları solvent içeren ürünlere karşı dayanıklı üretilir., 

Jant temizleyicisi denilen ürünlerden birinden temin edip., sprey tip plastik şişelere koyup 1-2hafta bekletin., bakın bakalım neler oluyor bizzat kendiniz gözlemleyin., sonrasında yine bu mantık ile düşünebilecek misiniz., lütfen bize edindiğiniz tecrübeyi paylaşmanızı rica ederim..  (y)
@forzaGilles  @Culture33 

Aklıma Breaking Bad’deki meşhur sahne geldi. :)  

@forzaGilles detaylı açıklama icin çok teşekkür ederim, liqui molly ürününü alıp denerim fiyatıda uygunmuş 

ben servisten alıp kullanıyorum ve eksildikçe üzerine saf su ekliyorum. gözle takibini yapıp etkisi azaldığında üzerine tekrar cam suyu ekliyorum. bu arada araç 2018 Hİghline, far yıkama yok, eski araçlarım far yıkamalıydı ve su yetiştiremiyordum. far yıkamanın basıncı oldukça fazla olduğundan suyu çok harcıyordu. ama güzel de duruyordu.

Geri
Üst Alt