Golf 1.2 TSI 105 PS Manuel.....................................Comfortline

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Golf 1.2 TSI  105 PS  Manuel.....................................Comfortline

Orijinalden alıntı:  burakNSX

Arkadaşlar dün sabah Başakşehirde çıkıp karakoy eminonü sahilden bakırkoy sonra sefakoy oradanda floryada son bulan bir seyahat yaptım.

Yol durumu genelde açıktı, cruise control  65-80 civarında sabitledim cogu zaman. 7-8 kırmızı ışıga takıldım. 20 dakika 2-3 km  kadar dur-kalk cok yogun tafige mahsur kadlım, Ortalamam orada fırladı

araç 1,2 manuel.

zA4nk9.jpg

Orijinalden alıntı:  akrepsa

Aracımı alalı 3 hafta oldu. bu sürede Allaha çok şükür kazasız belasız  2000 km yi devirdim .Bunun 1800 kmsi şehir dışı.yakıt verilerimi aracı almak isteyen arkadaşlar için paylaşıyorum.yakıt alındıktan sonraki veriler şehiriçidir.start-stop kullanılmadan dur-kalk trafiği olmayan normal şehiriçi trafik değerleridir (istanbul)

bağımsız süspansiyon konusunda şunu söyleyebilirim; evet araç bozuk yollarda oldukça sarsıyor,  sert bir süspansiyonu var ancak asfaltı düzgün yerlerde bu sorun ortadan kalkıyor.genel olarak memnunum diyebilirim.

yM4Vk0.jpg

DMJ3j1.jpg
rQ9E7B.jpg

Orijinalden alıntı:  denemeler73

1.2 manuel arabamla  354 km'lik deneyim sahibi oldum. Yakıt tüketim miktarı  havaların ısınması, benim de 6 vitese alışmam ve 2000 devirde vites değiştirmeye adapte olmamla birlikte gün geçtikçe düşüyor. Arabayı bursa doğuştan 17 km'de satın aldığımda yakıt ortalaması 10 litre civarındaydı ki sanırım bu bazı testlerin yapılmasından ve Almanya'dan getirilirken nakliye sırasında kısa mesafeli kullanımdan kaynaklanan bir durumdu. Bu yüzden kendi tüketim ortalamam olarak ilk yakıt alımından bu yana olan kullanımımı gösteren ve şu anda 7.3 olan ortalamayı esas alıyorum. 325 km'lik bu kullanımın tamamı şehir içinde ve kısmen dur kalklı çoğunlukla akan trafikteki kullanımdan kaynaklanıyor. Güzergahımda iniş çıkış pek yoktu. Bugün ise akıcı trafikte, 2 kez ışıkta beklediğim  11 km'lik mesafede 35 km ortalama hızla 5.2 litre ortalamayı yakaladım. Süre geçtikçe, arabaya alıştıkça ve  havaların da ısınması ile Bursa şehir içi trafiğinde uzun süreli yakıt tüketim ortalamamın 6-6.5 litrelere düşeceğini tahmin ediyorum ki bu ortalama kesinlikle beni memnun edecek bir değer olacaktır. Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum.

1ydN8A.jpg
pgPEy0.jpg
og7EGm.jpg

Orijinalden alıntı:  aksy

selamlar. formu sürekli okuyorum. ancak beş gündür yolda olduğum için forumu takip edemedim. golf 7 tdi alacaklar için fikir vermesi açısından yakıt verilerini paylaşmak istiyorum. resimleri eklemeye çalıştım ancak becerebildim mi bilmiyorum. yolculuk antalyadan başladı. mersin, şanlıurfa, mardin. diyarbakır, urfa, adana, konya, antalya şeklinde tamamlandı. toplam 2560 km. mersin antalya arasını bilen bilir. 6-7 saatlık kabus gibi bir yolculuktu,

aracın 2560 km deki ortalma tüketimi 4,9 ortalama hızı: 76km/h

aracın977 km deki yakıt tüketimi 4,7 ortlama hızı 89km/h

aracın 264 km deki yakıt tüketimi 4,1 ortalma hızı 77 km/h şeklinde gerçekleşti.

mersin antalya arasıda araç fazla yakıt tüketti ve ortalma hızım 50 yi geçmedi, onun dışında 4.1 değerlerine kadar düştü. otobanda hızım 120-140 arasında gezindi, devlet yollarında 110 civarında gerçekleşti. araç normal sürüş tarzında kullanıldı, yakıt tasarrufu yapmaya çalışmadım. uzun yolda bu araca 5 lt yakıt tükettirmek için epey uğraşmak gerekir.

aracın yol tutuşu son derece iyi. çizgisini hiç bozmuyor. uzun yolda odukça konforlu, yormuyor. rampalarda tırmanışı süper, rüzgar sesi 140 km/h hıza kadar yok. golf 6dan golf 7 ye geçen biri olarak araç kesinlikle daha sessiz. golf 6 daki 120 km/h hızdan sonra gelen ses golf 7 de daha yüksek hızlarda gelmektedir. aksini iddia eden var ise aracını kontrol ettirsin derim.

DMJBXv.jpg
1ydV4B.jpg
0qDlqL.jpg

Geri
Üst Alt