Adblue erişim mesafesi problemi?

Senator87

Üye
İsim
Ahmet
Merhaba arkadaşlar,

1.6 tdi aracımı Temmuz başında teslim aldım. Malümünüz 2019 larda adblue tankı var. Aracı yeni aldığım da st uyardı 4-5 bin km de eklemen lazım diye.

şöyle bir durum var aracı teslim aldığımda 4.500 km erişim mesafesi gösteriyordu 

bugün itibariyle aracımın 2 bin km yaptım.

ancak adblue erişim mesafesi 9 bin km yazıyor. Ters bir durum mu var? Bunun azalması gerekmiyor mu?

Merhaba arkadaşlar,

1.6 tdi aracımı Temmuz başında teslim aldım. Malümünüz 2019 larda adblue tankı var. Aracı yeni aldığım da st uyardı 4-5 bin km de eklemen lazım diye.

şöyle bir durum var aracı teslim aldığımda 4.500 km erişim mesafesi gösteriyordu 

bugün itibariyle aracımın 2 bin km yaptım.

ancak adblue erişim mesafesi 9 bin km yazıyor. Ters bir durum mu var? Bunun azalması gerekmiyor mu?
Kullanım klavuzunda detaylı bilgiler yazıyordur., zaten uyarı veriyor azaldı diye., önce sarı renkli bir uyarı., sonrasında daha da azalırsa kırmızı uyarı çıkıyordu

Upvote 0
@Senator87 hiçbir sorun yoktur benim arabadada aynı şekilde oldu sonradan azaldı azaldı 3 bin kmde uyarı verdi bende 1 kmde doldurdum yani uyarı verene kadar rahatlıkla kullanabilirsiniz ters bir durum yok 

Upvote 0
@Abyz0234 teşekkür ederim bilgilendirme için. Tankın kapasitesi ne kadar, kaç kg adblue almamız gerekli uyarı verince? Kullanma kılavuzunu okudum ama göremedim.

Upvote 0
Varsa bilgisi olan aktarabilirse.. benim araçta 4.500 km oldu doldururken kaç litre alıyor adblue tankı?

Upvote 0
@Berkan bende şu an itibariyle 4.500 km yaptım. Ancak adblue erişim mesafesi 9000 km yazıyor. Böyle gidişle 15.000 bakımda anca bitecek gibi görünüyor. Serviste yaparlar diye düşünüyorum.

konuyla ilgili pek bilgisi olan da yok sanırım çünkü golflerde 2019 yılı modellerde eklenmiş adblue tankı.

Upvote 0
[mention=12935]Berkan[/mention] bende şu an itibariyle 4.500 km yaptım. Ancak adblue erişim mesafesi 9000 km yazıyor. Böyle gidişle 15.000 bakımda anca bitecek gibi görünüyor. Serviste yaparlar diye düşünüyorum.
konuyla ilgili pek bilgisi olan da yok sanırım çünkü golflerde 2019 yılı modellerde eklenmiş adblue tankı.
Aynen öyle biz 2013 tdı[emoji1665]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
Adblue yu gectigimiz haftalarda ben doldurdum. 

21500 km de doldurdum ve daha 2200 km gider gösteriyordu. Adblue sayacinda km azaldikca belli bi yerden sonra minimum ve maksimum eklenebilecek litre bilgisi veriyor. 

Araci ilk aldigimda 6500 km göturur yaziyordu ancak dedigim gibi 21500 km gittim ve daha 2200km gidebiliyordum ve 10L doldurdum. 

Depo 11 litrelik. Bana min 5.75lt maks: 10L diyordu. 

Son 2400 km ye gelince adblue ekleyin uyarisi veriyor ilk calistirmada. O uyariyi almadan ekleme yapmayin gereksiz olur. 

Upvote 0
Merhaba, bana da adblue uyarisi verdi. Bu adblueyu nereden almaliyim? Markasi falan onemli mi ?

Upvote 0
Merhaba, bana da adblue uyarisi verdi. Bu adblueyu nereden almaliyim? Markasi falan onemli mi ?
Serviste var, benzin istasyonlarında var., Almadan önce hem servisten hem de shell vs. benzinciden fiyat alınız., Hiç kullanmadığımdan bişey diyemem ama elbet markadan markaya kalite farkı vardır., 

Birde doldurmadan önce onun bi özel huni benzeri özel aparatı var ondan temin etmeniz lazım.. diğer konu kafanıza göre tüm bidonu tek seferde doldurmuyorsunuz.!! Belli bir kapasitesi var., nasıl yapılacağı detayları vs. kullanım klavuzunda yazıyordur..

Upvote 0

Geri
Üst Alt