Yakıt için yardım

Abyz0234

Üye
İsim
Ali
Aracım 2019 dizel golf aldığım günden beri opetten alıyorum yakıtımı fakat çevremdeki herkes shellden şaşma diyorlar bende shellden almayı düşünüyorum fakat w power felan değişik yakıt isimleri var sizce hangisinden almalıyım 

@Abyz0234 karıştırın hocam shell çok katkı var uzun vade de motora ne olur bilinmez ama ben yıldır %50 shell %50 opet alıyorum dünyanın alım gücüne gör en pahalı benzinini kullanıyoruz (mazotunu da ) şimdi çıkar biri  bizde 1.3 dolar civarı bilmem nerede 2 dolar dünyanın en pahalı değiliz die ama asgari uçrete bakın bi türkiye asgari ücretle 288 litre gibi bi benzin alır yeme içme tamamıyla....  her neyse konuyu dağıtmayayim dizel çok sağlam aksine çok nazik motordur ki türkiye şartlarında kaliteli mazot bulmak gerçekten zor...  shell den yakıt alacaksaniz dinlemiş katkili mazot tavsiye ederim saat gibi çalışır oda nasıl mümkün çok yoğun olmayan bir istasyon temiz güvenilir ve sabah erken saatlerde dinlenmiş yakıt elde edebilirsiniz 30 litre alabilirsiniz daha sonra opet ten doldurabilirsiniz ki ben bu şekilde kulandim 330 binde aracım daha motoruma bakim harici el dememiştir yağımi 8 ila 10 bin arası değiştiririm 5 bin km de bir katkı atarım naçizane paylaştım bilgilerimi saygılarımla... 2 aracım var bi 1.2 tsi 80 binde bide 1.6 tdi 1.2 den çok çektim halan daha çekiyorum hayattan soğuttu ama 1.6 tdi gerçekten güzel bakılırsa candır bazen yazıyorum dip not olarak paylaşayım dedim 

@Mmt0634 hocam konuyu dağıtmadan sorsam ne gibi problemler yaşadınız acaba birde yakıtlamı ilgili bendede 1.2 var shellden alıyorum 1 senedir

@tcu_halil  hocam aracım manuel gaza bastığım da araç devir saati yükseliyordu hız artmiyordu baskı balata bitti sandık 70 binde ama bitmemiş sanzuman a motordan yag damlatmis sifir gibi baltayı değiştirdim tabi açılmışken die temizleniyor muş ama biraz hassas kullanıcıyim daha sonra rakim faklarinda araç istop ediyordu rolanti de devir saati 500 e kadar düşüp çıkıyordu oksijen  sensörü dendi değişti krank devir sensörü değişti boğaz kelebegi dendi kötü yakıt tam boğaz kelebegi hava filtresi ne girişte bi sensör var adını unuttum şimdi hava akis metre sanirim havadan o kirleniyormus onları temizledim temizliyorum sürekli ilgilenmek gerekiyor dizel öyle değil ama yağını değiştir zamanından önce kaliteli yakıt al bitti bunda büssuru soru  yaşadım uzun yolda olsun şans işi ama en önemlisi yaşamış olduğum çoğu sorun yakıt tan olduğuna karar verildi şimdi shell le opet ı karıştırıyorum su anda mutlu gibiyiz şeytan kulağına kurşun yine birkaç yapılacak işler var ama daha sonra konu açarım nasip olursa bence sürekli shell mantıklı değil bp petrol ofisi TP gibi yerleri belki bana denk geldi beyenmedi ama hepsi aynı değildir illaki istasyondan istasyona çok fark ediyor... saygılar 

@Mmt0634 anladım hocam başınıza gelenler tam anlamıyla talihsizlik olmuş tekrarı olmaz inşallah geçmiş olsun teşkkürler

Shellden sifir aldigim aracima 3 yil boyunca 3 tane sabit istasyondan yakit aldim hemde her ay 1depo olacak sekilde shele karsi herzaman bi sempatim vardi gelgelelim araba bir gun calismayana kadar zarzor mars ustune mars yaparak calistirdim dogru servise gittim sonuc motorun kurum bagladigi  ve bunun tek sebebinin aldigim yakitin oldugu soylendi.yetkili servisteki motor ustasinin dedigi kesinlikle opet kullanin shellden bu tarz sikayetler geliyor fakat opetten daha hic sikayet gelmedigini soyledilet bende yaklasik 9,10 aydir opet aliyorum ses gidis menzil hepsinden memnunum 

Bi de  bu arada surekli 15 lira 10 lira 20 lira puanlar yukluyor kartima shellde butur olaylar yok denecek kadar az

@tcu_halil herhangi biri sorun yaşamadım sadece önerdiler ve ben bugün w power aldım araç daha atik gibi oldu artık psikolojik mi bilmiyorum ama bundan sonra tercihim vpower 

Dizelde lafim yok shelle ama benzin konusunda canimi siktilar

@41HU367 dostum bende aracı aldığımdan beri shell nitro kullanıyorum ayrıca zubizu uygulamasını kullanarak 3 katı puan kazanabiliyorsun. Yakıt kaliteside oldukça iyi

Valla @41HU367 nin dediği gibi, shell e oldum olası bir sempatim olduğu için, başka bir yerden yakıt aldığımda shell i aldatmış gibi hissediyorum. O yüzden arabamı aldım alalı hep shell den yakıt aldım. Klişe olan lafı söyleyeyim de içimde kalmasın😁 

Benzini shell'den akıl'ı kelden alacaksın. 

Valla dostlar basima gelen ve izmit ark oto ustasinin tavsiyelerini paylastim karar tabiki sizlerin bu araclar cok degerli sahsen benim 1 hafta uykularim kacmisti bide arabanin serviste kalmasi filan baya sikintili surec yasamistim

Aracım 2019 dizel golf aldığım günden beri opetten alıyorum yakıtımı fakat çevremdeki herkes shellden şaşma diyorlar bende shellden almayı düşünüyorum fakat w power felan değişik yakıt isimleri var sizce hangisinden almalıyım 
Shell V Power alın ve yaklaşık 1000 km veya ayda bir 4. vitesle 80-90 arası 15 dk kullanıp partikül filtresiyle motor içindeki kurumları temizlesin. ve akaryakıt ile uğraşan bir akrabam "en temiz mazot Total'de çünkü drekt avrupadan geliyor" demişti. ama aldın mı diye sorarsan ben hiç almadım ama seat kullanan arkadaşım hep totalden alır ve çok memnun. benim araç benzinli ve yıllardır Shell'den alırım hiç bir sıkıntım olmadı, 50'lt'lik depoya, kırmızı ikaz ışığı yanmamışken (çeyreğin az altı) 50,08 lt koymaları hariç. :)  onu da belirttim. hayret ettiler. imkansız dediler. ki sıfır aldığımda ibre tam dipteydi menzil 30 km gösteriyordu ve aldığım litre 47,56 LT'di

@Culture33 dostum arkadaşın pasat geçen gün 35 km menzil ile yolda kaldı. Meğersem benzin yüzünden araç yolda kalırsa en az 15 lt koymak gerekşyormuş. Bizim arkadaş da ilk başta 5 lt almış ( zar zor karakol kayıtı istiyorlarmış) araba çalışmamış. Servisi arayınca öğrenmiş en az bir 15 lt koymanız gerekir diye. Niye anlattın dersen menzil 30 km yazdı dediğin için 😄

Geri
Üst Alt