Arabalarimizin birazda iyi yanlarindan bahsedelim😊

fanajal

Katılımcı Üye

İsim
Musti
Selamlar.Bugun izine ayrıldık.Once Karacabey bogazda da bir gece kalip ardindan Kusadasina seyahat planladik.Aracimimizi full silme doldurduk eşim tofasa ablam çocugumla beraber beni almaya geldi tabiki bu eşim için cok heyecan verici araba kullanmak falan.😄🤪🤪Neyse araci ben aldim isten çıkınca Golf 1.0 Dsg comf.cevre yoluna girdik basiyorum 140 150 muazzzam.Diyorum gidiş guzel😆Klima açık ooo cekiyore😄Neyse bogazin köy yollarina girdik cok sert viraj aliyorum canim kizim midem bulandı diyor😍Tam bu sirada allttan derenin aktigi bir kopruye denk geliyyorruz ve kocaman bir kamyon köprüde karsilastik 90 km hizla aniden frene asildim kopruden koca dorseli kamyon ve ben gecmemiz imkansiz!Golf o kadar dolu olmasina ragmen dehşet bir biçimde durrdu zink diye iste dedim bir aracta olmasi gerek bu Abs motoru oyle bir devreye girdiki ne full titresim yapip aracin durma fesafesini uzatti nede fren mesafesi ni uzatti nede stabilizasyon sorunu yasadim resmen hayran kaldim.Durdum ve hemen R ye taktim ve kamyona yol verdim inanilmazdi😍Siz siz olun aracinizda kronik sorularınız yoksa aracinizin yada Golfunuzun kiymetini bilin.Su anda yazliktayim onumde biram ve apartmandan Golfume bakıyorum saygılar 🥰

Moderatör tarafında düzenlendi:
her baktığımda çok hoşuma giden sıfır çerçeveli dikiz aynası.. abartmıyorum bu kadar güzel ayna premium lüks model araçlarda bile yok.

fakat tahmin edin ne yaptı VW? 2018 sonundan itibaren kaldırdı bu aynayı  <_<

volkswagen-golf-rear-view-mirror.jpg

Düşündüm çok düşündüm iyi yanını bulamadım illaki vardır ama sinir ettiği yanlardan iyi yanları unutmuşum ya ben resmen  satıp tofas alma zamanı gelmiş  15 20 ye temiz alınır verioz o kadr para yok motora kuş kaçmış gibi çalışır bazen bi ses piston mu vuruyor bazen öyle sessiz çalışır bişey ararsın araba çalışıyor mu çalışmıyor mu hayattan soğuttu bu bendeki golf tutkusu acayip dengesi küfürlü konuşmayacağım ama o serviste ki ustalar var ya o normalciler ben onları sevmiyorum :)))) ağır oldu sanırım çok :))) maşallah golfunuzun kıymetini bilin kimseye el sürdürmeyin güvenilir servisine gidin bence bide dsg her an herşeye hazırlıklı olun derim saygılar...

@AhmetCakmak Hocam öyle böyle değil ben durdum adam koca kamyonla uzerime uzerime geliyor R yenalip geri gidip yanastim adam silme gecti okuz  resmen 😂

Şu anda yazliktayim onumde biram ve apartmandan Golfume bakıyorum saygılar 

@fanajal

Afiyet olsun şu sıcaklarda iyi gidiyor.

İlerde 1 milyonluk touraeg alırsak yazlığın balkonunda bu daha iyi olur 

IMG_20190803_113251.png

2008 yılından beri tutku ile Golf kullanan birisi olarak şuan 2016 yılında almış olduğum aracım ile kompakt bir şekilde beni ve ailemi her zaman mutlu etti. Bütçem olmasına rağmen başka bir araç alma isteği hiç bir zaman aklımdan geçmedi severek tutku ile kullanıyorum. Aracı park edip o duruşunu seyretmek gözünün önünde olsun istemek araçlarını kendileri ile özdeşleştiren ruhlasürebilen insanların anlayabileceği durumlar. Sağlıklı mutlu huzurlu bir şekilde kullanmamız ümidiyle...

Geçen yıl, ilk defa araba ile Türkiye'ye gitme hevesiyle yola çıkmanın heyecanı vardı. İlk defa arabayla gidecektim. Nasıl olcak yolları nasıl bulucam derken tabii ki teknoloji çağındayız. Google mapsten ne olur ne olmaz diye çevrim dışı harita indirmiştim. 

Herneyse gün geldi yola çıkmaya hazırlık. İlk ülke Dresden den sonra çek cumhuriyeti, benzinlikte durup Vignet aldık. Gece 12.00

Macaristan a kadar normal kullanım şekliyle uyumadan devam ettim.  Daha sonra yorulmaya başladığımı hissettim aklıma araçta ACC ve Lane asist olduğu geldi( daha önce hiç kullanmamıştım)  hem denemiş olurum dedim.  

İnanın Macaristandan gümrük kapıları hariç Edirne kapıkuleye kadar bu 2 özellikle gittim. Tabii arada 10-20dk mola vermek kaydıyla. En sevdiğim yönü Türkiye'ye giderken bu oldu. 

Valla uzun uzun güzel özelliklerini saymaya gerek yok.

Bir duruşu var keratanın beni heyecanlandıran budur, sanki Beşiktaşım şampiyonluk maçının son dakikası 90+3 te penaltı atacakmış gibi konsantre olabiliyorum Golfe binince.

Hanım ve kız bile Golf ile fotoğraf çektirmek istiyor. 

Doğuş oto çalışanları dahi hayran kalıyor.

Tek sıkıntım yolda gerçek R sanıyorlar, sürekli provokasyon  günaha davet. Ya sabır deyip yavaşlıyorum bilerek.

Geri
Üst Alt