Golf ailesine katılan yeni bir üyeyim.

volkansolmaz86

Yeni Üye
İsim
Volkan
Değerli golf üyeleri, herkese merhaba. 3 gün önce 2017 model 1.0 tsi golf arabamla bende golf tutkunlugu icin ilk adımı attım :)

fakat golf daha önce hiç kullanmamıştım. Araç bilgimde pek aşırı yoktur bu yüzden soracagım bir kaç soru var size saçma gelirse mazur görün. 

1- confortline olan aracımda ön ve arka park sensörü mevcut, düz vites olan aracımda otomatik park özelliği var mı? Sadece bu özellik otomatiklerde mi geçerli?

2- bagaj kapısı anahtara uzun süre basılı tutunca acılıyormu? Camlar acılıyor. Ama bagajı açamadım.

3-benden önceki sahibi uzunları xenon takmıs, ön cam dahil film ile kaplatmış. Sis farlarıda led taktırmıs. Plakayada spor gorunum katmak amacıyla cerceveyi cıkartıp sanırım silikonla ya da çift taraflı bantla yapıştırmış. Birde aynaların ve kapı kenarlarının altlarına led aydınlatmalar koymuş. Bu beş durumdan hangisi ya da hangileri ile muayaneden geçemem ?

4- arabam 31bin km de. Benden önceki arkadas 15bin ve ikinci bakımını yaptırdım dedi. Benim bakım zamanım nezaman olmalı, golflerde 10bin kmde 1 mi gidiliyor, yani 40binkm de mi gitmeliyim?

5- aracımın garantisi kialarınkş gibi 5 yıl degil sanırsam, 2 yıl oldugunu duydum doğrumudur? Garantisi bittiği icin yazılımı açtırdım ve bazı özellikler açıldı dedi bana arkadas. Bu yazılımı açmak sizce sıkıntılımıdır? 

Yorumlarınız ve fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim. İzmitten herkese selam.

İlaveten son olarak unuttum ise, aracın ön plakasında aydınlatma yoktu. Aydınlatma golflerde varmı? Buda muayeneden geçermi(3. Madde için geçerli bir sorudur)

Değerli golf üyeleri, herkese merhaba. 3 gün önce 2017 model 1.0 tsi golf arabamla bende golf tutkunlugu icin ilk adımı attım :)

fakat golf daha önce hiç kullanmamıştım. Araç bilgimde pek aşırı yoktur bu yüzden soracagım bir kaç soru var size saçma gelirse mazur görün. 

1- confortline olan aracımda ön ve arka park sensörü mevcut, düz vites olan aracımda otomatik park özelliği var mı? Sadece bu özellik otomatiklerde mi geçerli?

2- bagaj kapısı anahtara uzun süre basılı tutunca acılıyormu? Camlar acılıyor. Ama bagajı açamadım.

3-benden önceki sahibi uzunları xenon takmıs, ön cam dahil film ile kaplatmış. Sis farlarıda led taktırmıs. Plakayada spor gorunum katmak amacıyla cerceveyi cıkartıp sanırım silikonla ya da çift taraflı bantla yapıştırmış. Birde aynaların ve kapı kenarlarının altlarına led aydınlatmalar koymuş. Bu beş durumdan hangisi ya da hangileri ile muayaneden geçemem ?

4- arabam 31bin km de. Benden önceki arkadas 15bin ve ikinci bakımını yaptırdım dedi. Benim bakım zamanım nezaman olmalı, golflerde 10bin kmde 1 mi gidiliyor, yani 40binkm de mi gitmeliyim?

5- aracımın garantisi kialarınkş gibi 5 yıl degil sanırsam, 2 yıl oldugunu duydum doğrumudur? Garantisi bittiği icin yazılımı açtırdım ve bazı özellikler açıldı dedi bana arkadas. Bu yazılımı açmak sizce sıkıntılımıdır? 

Yorumlarınız ve fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim. İzmitten herkese selam.
Hocam o araç benim eski aracım 

Aracın üstüne yapılan herşeyi ben yaptım yazılım dediği gizli özellik onuda kendim açmıştım bi ara gelin kahve ısmarlıyım hocam bende eski aracımı görmüş olurum 

Stickerler hala duruyor mu ?

IMG_5943.JPG

@mbonat hocam valla olur tanısmıs oluruz. İzmitteyim ben ama. Siz nerdesiniz? Bana en son bi profun oglunun arabası demişlerdi. İlk sahibide 3500km yapıp satmıs.

Aramıza Hoşgeldiniz Hocam. Aracınız Hayırlı olsun. Keyifli Forumlar Dilerim

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@mbonat hocam valla olur tanısmıs oluruz. İzmitteyim ben ama. Siz nerdesiniz? Bana en son bi profun oglunun arabası demişlerdi. İlk sahibide 3500km yapıp satmıs.
Doğrudur hocam , 6 aylıkken 15 bin kmde almıştık . 1 sene 12 bin km ben kullandım sattığımda 27 bindeydi aldığınız galeri aldı benden aracı . Bakımından tuttun seramik kaplamasına üstündeki kararan ayna gibi tüm donanımları ben yaptım . Çok güzel zamanlar geçirdim o araçla yapılan işlemlerin fotoğrafları falan duruyor .  Forumdan birinin almasına sevindim çok emek harcadık o araca . Bizde Sakarya'da oturuyoruz alan galeri plakaya değiştirmemişti . App plaka gibi ekstralarda vardı araçta şuan ne durumda bilmiyorum ama .

Ben satarken donanımı şu şekildeydi 

Işık Görüş Paket ( Yağmur far sensörü kararan ayna )

Ön cam dahil komple cam filmi

Kısa farlar philips racing vison istenirse inwells ledle birlikte teslim edebilirim 

Uzun farlar ve sisler inwells yeni nesil led

Krom eşik koruma

Gti anahtar seti (tuşlar yeni )

Gti anahtarlık

Kapı uyarı ışıkları ( 4 kapı)

Ayna altı ışıklandırma 

Arka ayak aydınlama

Bagaj plaka torpido led 

Piano black ayna kaplama

Arka difizörün ortası kaplandı ( r görünüm )

Spor pedal seti ( 4 parça)

Stop kaplama 

Vw Paspas Seti

App Plaka 

Gizli Özellik Aktivasyonu

Seramik Kaplama 

Motor temizliği iç detaylı temizlik

Ek olarak bakımı liqui moly toptec 4200 ve mann filtre kullanarak yaptım ekranda zamanı ayarlamıştım ona bakarak bakımı yaptırabilirsiniz

Bagaj bagaj açma tuşuna basılı tutarsanız açılıyor tamamen açılmasını istiyorsanız yay takmalısınız garajda çarpar diye ben takmamıştım.

Takılan donanımlardan ziyade yapılan kodlamalar yüzünden muayeneden geçmez amerikan park stopların çakarlı yanması selektörde sislerin yanması gibi şeyleri açmıştım 

Garantisi 2 yıldı ve bitti motor yazılımı yapıldı mı bilmiyorum eğer benim yaptığım gizli özelliği diyorlarsa sıkıntı olmaz motor yazılımı yapıldıysa nerde kime yaptırıldığını öğrenmenizde fayda var

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt