Kasko hakkında acil

Wyt23

Üye
İsim
Vahit
2017 model 1.4 tsi manuel golf sahibiyim. Eşim ısrarla aracı kullanmak istiyor, araç sürmeyi ben öğrettim(öğretememişim:), ehliyet sınavındaki komisyon başkanı bendim(olmaz olaydım) önceki aracımızla çok kötü bir kaza yaptı ve kaskoda yoktu çok sıkıntı yaşadım, şimdi kasko yapmadan vermek istemiyorum. Golf 6. Aracım ve ilk kez kasko yapmayı düşünüyorum, yardımcı olabilecek üstad varsa çok sevinirim. Sigortam. Netteki en düşük fiyatı paylaşıyorum ve bu poliçeyi almamda sakınca var mıdır acaba 

Screenshot_20190802-053512.jpg

Screenshot_20190802-053538.jpg

Screenshot_20190802-053547.jpg

Screenshot_20190802-053547.jpg

Screenshot_20190802-053557.jpg

Screenshot_20190802-053609.jpg

Screenshot_20190802-053946.jpg

Mesajınız da araba kullanmayı öğretemediğinizden bahsetmişsiniz ehliyet konusunda başkan olmaz olaydım falan demişsiniz demekki araba kullanmayı bilmiyor trafikteki diğer insanların can güvenliği ve sağlığı için onu araba vermeyin.

En azından başkasına zarar vermesin

Mesajınız da araba kullanmayı öğretemediğinizden bahsetmişsiniz ehliyet konusunda başkan olmaz olaydım falan demişsiniz demekki araba kullanmayı bilmiyor trafikteki diğer insanların can güvenliği ve sağlığı için onu araba vermeyin.

En azından başkasına zarar vermesin
Katılıyorum önce güvenlik. Kendinizin ve başaksının güvenliği için bol bol antrenman yapmanızda fayda var. 

10 binlerce km araç kullandırdım. Kendim profesyonel olarak sürücü kurslarında görev almaktayım ve ayrıca da mebde görev alıyorum. Problemi hız düşkünü olması ve kendine çok güvenmesi. Yoksa teknik olarak bir problemi veya eksikliği yok. Hem konumuz bu değil, forumun samimiyetine güvenerek içimi döktüm. 

@Wyt23 aracı aldığımdan beri vdfsigorta ile çalıştım, eşim bankacı ve etrafımda yeterince sigortacı arkadaşım olmasına rağmen daha uygununu vereni görmedim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam fiyatlar az çok aynı çıkacaktır ama bir sigortacı bulup ondan da fiyat almanızda fayda var. Bazen internet daha uygun, bazen de sigortacıların verdiği fiyat uygun olabiliyor. Teminat/fiyat açısından sigortacı bir arkadaş da güzel teklifler sunabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kasko için kaç para verdiğiniz önemli değil, hangi teminatları içerdiği önemlidir. Örneğin benim dikkat ettiğim konulardan biri orijinal parça kullanma. Sigorta teminatlarını karşılaştırın...

@Wyt23 full kasko diye tabir edilen kaskolarda dikkat edilmesi gereken yerler orjinal parça+cam (çoğu full diye tabir edilende camda orj klozu yoktur) İMM ihtiyadi mali mesuliyet diye tabir edilen suç sizde olduğu zaman karşı tarafın hasarını ödeme bedeli bunu 200 binden aşağı yaptırmayın trafikteki araçların çoğunun bedeli artık 100 binin üzerinde. Mini onarım ve hasarsızlık koruma vs olursa da tadından yenmez kazasız belasız sürüşler dilerim.

@Wyt23 Hocam bulunduğunuz şehirdeki Allianz acentesine gidin, wv kasko fiyatı sorgulayın eğer yakın çıkıyorsa diğerleri ile bence alın 6 yıldır vw kasko ( allianz) kullanıyorum kaza yapmadım ama cam değişiminde ve mini onarımlarda işimi çok iyi görüyor, ayrıca orjinal parça yetkili servis vs sıkıntıları olmaz, vw kasko ile aracınızı yetkili servise bırakıyorsunuz ve ikame aracınızı alıp işinize devam ediyorsunuz.

yıllar önce ,,,,  18 yaşındayım .... pazar günleri   boş sanayi sokaklarında (ankara ostim)   direksiyon eğitimine başladık peder beyle

İlk ders !!! 

debriyaja basmadan vites değiştirmeye çalışmalar ? 

4 le giderken yanlışlıkla  1'e  takmaya yeltenmeler  ?

1 e tak yavaş yavaş kavrama + gaz hareket edicem ...  debriyajdan  ayağını bir anda çekince malum sonuç ... acı bir ses ve öne ivmeyle  stop etme (25 üzeri aynı tecrübe)

adam 657 devlet memeuru araba dandik  ford taunus ? kendine  audi a4 geliyor ?  haklı mı evet... şanzumanın içine ettim   

o gün 3 saat boyunca  sinkaf / enseye 1 adet şaplak dahil  / azar / manevi şiddet  (o gün dışında bunların hiçbirini yapmayan biridir) 

Bi ara küstüm  arabadan  indim yürüyorum .  zorla arabaya bindirdi 

sil baştan ...  Başladı hayat dersine !  bu iş hayata mal olacak iştir ....Kafayı çalıştır yeter artık  dedi 

1 saat daha saçma sapan hatalardan sonra   baktım 1-2-3-4-5    gidiyoruz duruyoruz dönüşler geri vites rampa da kalkış 

Manuel Vites ? o günden sonra acı değil zevk verdi .....aynen devam.

yıllar önce ,,,,  18 yaşındayım .... pazar günleri   boş sanayi sokaklarında (ankara ostim)   direksiyon eğitimine başladık peder beyle
İlk ders !!! 
debriyaja basmadan vites değiştirmeye çalışmalar ? 
4 le giderken yanlışlıkla  1'e  takmaya yeltenmeler  ?
1 e tak yavaş yavaş kavrama + gaz hareket edicem ...  debriyajdan  ayağını bir anda çekince malum sonuç ... acı bir ses ve öne ivmeyle  stop etme (25 üzeri aynı tecrübe)
adam 657 devlet memeuru araba dandik  ford taunus ? kendine  audi a4 geliyor ?  haklı mı evet... şanzumanın içine ettim   
o gün 3 saat boyunca  sinkaf / enseye 1 adet şaplak dahil  / azar / manevi şiddet  (o gün dışında bunların hiçbirini yapmayan biridir) 
Bi ara küstüm  arabadan  indim yürüyorum .  zorla arabaya bindirdi 
sil baştan ...  Başladı hayat dersine !  bu iş hayata mal olacak iştir ....Kafayı çalıştır yeter artık  dedi 
1 saat daha saçma sapan hatalardan sonra   baktım 1-2-3-4-5    gidiyoruz duruyoruz dönüşler geri vites rampa da kalkış 
Manuel Vites ? o günden sonra acı değil zevk verdi .....aynen devam.

Aklıma biran babamın şahinle verdiği eğitimler geldi yokuşta kalkma yarım debriyaj direksiyon dönmez geriye takarsın elli kere uğraşırsın vites geçmez [emoji3] şimdikiler çok şanslı oyuncak arabalarla öğreniyorlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@bf417Osmanlıya matbaa 350 yıl sonra geldi (bknz gutenberg ve İbrahim müteferikka)

Elektrikli arabalar TR ye 30 yıl sonra gelir. Ben o vakte anca elektrikli cenaze aracına binerim 

@AhmetCakmak sizin dediklerinizi yaptım ve 300 lira kar ettim. 1805 liraya yaptım teşekkür ederim. 

Geri
Üst Alt