Lastik değişim zamanı -- foto içerir --

Merhaba fabrika çıkış dunlop sportmaxx ları kaç kmde değiştiriyorsunuz, araç 36bin kmde. Bendeki lastiklerde de çatlama var. Yorumlarınız nedir ?

C8302966-588D-4A7A-8B83-9E6CB4E57A13.jpeg

878EA614-880A-44AA-B7E2-78F5B2176204.jpeg

F891A132-B59A-427E-BFDB-3123FB65DB30.jpeg

@Savatage aynen :D  fakat 94 daha sağlamdır yanaklar da xl güçlendirilmiş diye düşündüm kaldırıma falan çıkarken lazım olur  :D  haksız mıyım ? memleketin yolları malum...
Balon riski yüksek olan bir yerde yaşıyorsanız XL yanağı kesinlikle öneririm. Assy3'ü 40000 km XL modelini kullandım, balon yaptı dediğim durumlardan tertemiz çıkmıştı, hiçte konforundan rahatsız olmamıştım.

@forzaGilles Assy 5'in testler ve kullanıcı yorumları var yabancı sitelerde, videoları bile mevcut ki, assy3 ün üzerine artılar eklenmiştir diye düşünüyorum, testler onu gösteriyor.

@latissimusdorsi lastik diş derinliği yeterli ama sizde aşınmaya bağlı çatlaklar var benim attığım fotoya bakarsanız tam tersi kanallarda çatlaklar var lastiğin hamuru ömrünü tamamladığı için.Yumşak hamur yeni aldığınız lastik de 10 binde böyle olacak. Kullanım şartlarını da ilk haliyle kıyaslayabilirsiniz abs erken devreye giriyorsa çabuk patinaj  vs bunlar varsa değiştirilebilir diye düşünüyorum. Ben olsam büyük ihtimal değiştirirdim 🤔

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fabrika çıkışlı Pirelli Cinturato P7  61bin km'dir kullanıyorum. Artık lastik hamurunun sertleşmesiyle doğal olarak konforum azaldı ancak onun harici frenleme, yol tutuş olarak sıkıntı yaşamadım. Bende değiştirmeyi düşünüyorum başka bir lastik tecrübesi yaşayabilirim, takipteyim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles yorumlarınız için teşekkür ederim ama continental i yaptıkları beyinsizlikten dolayı eledim. Belki hatırlıyosunızdur sitelerinde türkiye yi silip harita paylaşmışlardı, o günden bu yana continentale acayip hasta oldum. Bendeki boykot olayı falan değil tamamen markaya karşı antipati gelişti kafamda eledim arabaya binerken görmeyim yeter, belki aracın başka parçalarını da üretiyor büyük bir firma ama en azından alternatif varken benim için nazi kafalı türk düşmanlarından mal almamış olurum.

Ekli dosyayı görüntüle 22732

Misilleme diye bişey var !!!

Haritada Rusya neden var ??? Diğer tüm Avrupa denize gömülmüş. Rusya'nın sscb bin bu ülkenin var oluşunda bir payı var da ondan. Neyse siyaset zor iş . 

Yıllarca Rocky ye alkış tutan zihniyet gerçek dostun Ivan drago olduğunu bilemedi .. (s400 s500 s600 uzar gider)

IMG_20190801_195207.png

@Savatage olay lastikten nasıl s400 e geldi anlamadım ama 😂 katılıyorum milli mücadele döneminde çok faydaları oldu tarih öyle diyor ama ladaya binmemiz lazım 😁onun yerine kendimiz üretsek savunma amacıyla kullansak dosta güven düşmana korku salsak nasıl olur👍ahh ahhh yine yerli arabamız aklıma geldi.....

Bugün hankook ventus prime 3 için 2019 üretim 300 tl dedi yetkili satıcı 205-55-r16 lastiklerim

Dün 2014 model aracımın üzerindeki 4 adet dunlop sport bluresponse 205/55 r16 91v lastikleri değiştirdim. 51000 km den sonra. Tercihimi Genel olarak olumlu yorum alan  continental premiumcontact 6 dan yana kullandım. Şimdilik memnunum. Aracın direksiyonu daha bir hafifledi sanki. Yol tutuş açısından da bir sıkıntı yaşamadım. Tavsiye ederim.

Dün 2014 model aracımın üzerindeki 4 adet dunlop sport bluresponse 205/55 r16 91v lastikleri değiştirdim. 51000 km den sonra. Tercihimi Genel olarak olumlu yorum alan  continental premiumcontact 6 dan yana kullandım. Şimdilik memnunum. Aracın direksiyonu daha bir hafifledi sanki. Yol tutuş açısından da bir sıkıntı yaşamadım. Tavsiye ederim.
Aracın içine ses verme durumu ve ıslak zemin performansını deneme şansınız oldu mu?

@yavuzbattal ses olayında azalma olduğunu fark edilebilir şekilde hissettim. Islak zemin ile ilgili ise daha tecrübe etme fırsatım olmadı maalesef.

@yavuzbattal ses olayında azalma olduğunu fark edilebilir şekilde hissettim. Islak zemin ile ilgili ise daha tecrübe etme fırsatım olmadı maalesef.
205/55 R16 için aldığınız rakam nedir.? 91H mı 91V mi aldınız., üretim yeri neresi biliyormusunuz?

@AKINN michelin primacy 4'e göre nasıldır continental ?

@AKINN michelin primacy 4'e göre nasıldır continental ?
Primacy 3 ler çok şikayet ve olumsuz geri dönüşler alması üzerine primacy 4’ü çıkardı., yeni seriyi çok tercih eden veya kullanan olmadığı için bişey söylemek zor., michelin marka algısı yüzünden lastik kötü de olsa iyi de olsa ciddi pahalı fiyatlar ile karşılaşıyoruz..

@forzaGilles hmm tşk ler hocam. Yeniden bi araştırayım bende 205/55/16 için

Geri
Üst Alt