Lastik değişim zamanı -- foto içerir --

Mevcut seçeneklerden michelin f/p açısından iyi bir seçenek diye düşünüyorum.  Ek olarak bende Petlas’a göz atmanızı öneririm. 

Golf’te ve F30’da kışlıklarda Petlas kullanıyordum bu sezon F30’a yazlıkları da Petlas Velox Sport PT741 RFT aldım gayet memnunum. Hafif rampalarda ani hızlanmalarda arkayı bırakma eğilimi oldukça azaldı. Şehirlerarası sürüşte biraz ses hissediliyor ama diğer markanın RFT lerinden çok daha yüksek olduğunu düşünmüyorum. 

Yaklaşık 400 km önce Goodyear F1 Assymetry 5 aldım 225 45 17 91y.

Yol tutuş ve fren acısından kuru ve ıslakta tüm testlerde 1. veya 2. olmuş.

Virajlarda önceki lastiklerim Bridgestone er300 lere göre adeta örümcek hissi veriyor.

Orta yumuşak karakterli bir lastik. Ben de yılda 10-15 bin km yol yapıyorum. Yabancı sitelerde aşınma konusunda da yüksek puanlar aldığını görünce satın aldım direk. Tavsiye ederim. Fiyat/performans açısından Continental premium contact6 dan biraz daha iyi gibi.

Karar sizin hocam ama yeni lastik her türlü yıpranmış ve sert olan eski lastiklerinizden iyi olacaktır.

https://www.hepsiburada.com/goodyear-225-45-r17-94y-eagle-f1-asymmetric-5-oto-lastik-uretim-yili-2019-p-OTLSTGOOD532745?magaza=PerformanceLastik

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/michelin-225-45r17-91w-primacy-4-2019-uretim-yaz-lastigi-subap-hediyeli-strecli-ambalaj-460744167

https://www.hepsiburada.com/continental-225-45-r17-91y-fr-contipremiumcontact-6-oto-lastik-uretim-yili-2019-p-OTLSTCON0350737?magaza=LastikArtı

İnternette bulabildiğim en uygun fiyatlar bunlar 3 lastikte üst sınıf seçim sizin

Resmini paylaştığınız michelin xl modeli aşırı pahalı , birde goodyear f1 a5 seçerseniz 94y olanı seçin yakıt sınıfı C , 91y olanın yakıt sınıfını E olarak gördüm

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Golf için en ideal lastik hankook ventus prime 2 ancak 3 seneyi geçmeme koşuluyla. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
continental  adidasa    ayakkabı tabanları üretiyor falan...

bridgestone da  kundura firmalarıyla anlaşıp kösele ayakkabılara  taban üretebilir mesela .... sertlik sağlamlık  10 numara olur. 

contii.jpg

Continental ContiSportContact5 vardı Michelin Pilot Sport 4 ile değiştirdim sessizlik olarak Continental’in sıfır haline göre bir tık daha sessiz geldi yol tutuşu benzer seviyede ikisi de iyi. 

9F30482A-5705-4BD1-8B5B-203E8E9CF556.jpeg

[mention=1120]41HU367[/mention] benim de fabrikadan gelen lastikler 16 inch Hankook'tu. Tam 5 sene 87bin km kullandım. Tecrübeme dayanarak son 1-1.5 sene sertleşme ve fren uzaması görülebiliyor. Dikkatli kullanın. Yeni lastiklerim primacy 4. 1 senedir sanki 15 jantta gidiyomuşum hissi var. 
Bence hankook ventus prime2 kenarları keskin hafif spor bir lastik 16 jant için. Primacy 4 daha esnek ve oval kenarlı.
Golf için en ideal lastik hankook ventus prime 2 ancak 3 seneyi geçmeme koşuluyla. 
Primacy 4 den memnunsunuz yani dimi hocam , yol tutuş , frenleme ve özellikle kalkışlardaki patinaj durumu nasıl

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Briggestone Turanza T005 bu imajı yıkabiilir.

Oğlumun aldığı Audi A3 üzerinde geldi.Polonya üretimi.

Türkiye'de satılıp satılmadığını bilmiyorum.

Diğer turanzalara göre çok yumuşak.

Eğer onlar gibi de dayanıklı ise....alınabilir.

Michelin Pilot Sport 4 çıktı çıkalı herkes inanılmaz memnun. 225/45/17 için testlerini ve puanlarını kontrol etmenizi tavsiye ederim. Özellikle frenlemede 2.sıradaki rakibinden bayağı bayağı önde. 2016 A4 ve 2017 Golf araçlarımda kullanıyorum, maşallah çok memnunum.

@erkanwrc 12 bin yaptım yıpranma yok 

Yol sesi bariz az alıyo

Fren ıslak kuru iyi 

Kızaklama yok

Hafif salınım var gibi ancak kopma yok sadece konfor sağlıyor yani yumuşak olduğu için sert hareketleri sönümlüyor.

Ben memnunum . Çünkü sert kullanmıyorum ve konfor-sessizlik güvenlik olarak tercih ettim. 

Herkesin tercihine kullanım koşuluna,tarzına göre farklılık gösterebilir. 

Golf'ten sonraki, şu an ki aracımda kullandığım 245/40/18 lastik ebatından sonra paylaşılan fiyatlar devede kulak kalıyor bende :)   . Hatta arkalara 275/35/18 bile bakmıştım.

Gözünü seveyim 225/45/17 nin. 

Şu an bahsettiğim ebatta f/p 'ın dibi (iyi denk gelmişti) Nokian zline kullanıyorum 2000 km'dir, memnunum. Zline serisi yerini Powerproof'a bıraktı.

Sizin paylaştıklarınız arasından sıralama yapmak gerekirse bence : MiChelin ps4 , Goodyear Assy5, Conti sc5/6 

@Ender lastiğe verilen paraya acımam  225 45 17 ebatta iyi bir lastik almak istiyorum  extra olarak  run flat ya da xl güçlendirilmiş yanak vs da eklenebilir yolda giderken lastik patlaması çok kötü durum run flat o açıdan makul. bir de 91 veya 94 yük endeksi hangisini önerirsiniz 94 e gerek var mı highline  araçlar fabrikadan 91w ile geliyor hız endeksi w yeterli zaten 1.6 tdi ile 300 yapamayacağımız için 😂

Siz ne kullanıyorsunuz öğrenebilir miyim ?
iyi bir lastik isterseniz Sessiz kaliteli ve güvenli olarak .; 1. goodyear f asimetric 2. sıra Michelin 3. Petlas Velox pt741 önerebilirim.

Benim jant çapı farklı oldugundan  ( 18 sebring) üzerinde fabrika çıkışı Brigston Turanza T1 var Alanya sıcak bir iklime sahip olduğundan bende aşırı sert durum pek yok ve şuana kadar da memnunum diyebilirim. Yeni takacağım 19 Pretoria jantlarım içinse 235/35/19  Tercihim Kumho Markası olmuştur. Daha önce kullandığım Dunlop Sportmaxx , Goodyear F1 Asimetric . PEtlas Velox pt741 gibi lastiklerden de memnun kaldığımdan önerim oluyor. Mesela 195/55/16 Michelin enerji saver Continental lastikleri  Jettta da kullanıyoruz gayet memnunuz lakin ebatlar ile lastiklerin ciddi anlamda farklılıkları olup özellikle ebatlarda lastik markasına daha çok dikkat edilmesinde fayda var bence. Siz17 kullanacaksınız ki önceliğiniz konfor Güvenlik ve sürüş dinamiği olmalıdır. Keyifli Forumlar Dilerim.

17 jant ve 45 yanak icin tavsiyem Sava intensa uhp2 olacak. 

Etiket degerleri cok iyi. Sava goodyear grubunun bir uyesi intensa uhp 2 ler assymetric f1 lerin altyapisina sahip.

Testlerde sessizlik konfor ve islak kuru testlerde basarili. Yumusak hamuru sayesinde yol sesi 225 icin 66db bu premiumlari bile aşan bi deger.

Yorumlardada konforundan ve sessizliginden ovguyle bahsediliyor.

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2019-Auto-Bild-Summer-Tyre-Test.htm

images (1).jpeg

Geri
Üst Alt