Yazilım sürümünüz lutfen yardim...

josmari

Üye
İsim
ihsan
Arkadaşlar s.a.Golf 7.5 1.0  tsi comfortli e manuel aracım var.Aracimda belirli km lerde yakit bilgileri sifırlanıyor.Acaba diyorum yazılımsal bir problem mi?Arabanın yazilım surümünün fotosunu cektim.Acaba kendi aracınızın yazilım sürümünü kontrol edermisiniz benim arabanın yazılımı eski sürüm mü?comfortline ve manuel olan arkadaşlar kiyaslama yapabilmek için gönderebilirlerse çok makbule geçer en azindan servise gittiğimde bu durumu bildirebilirim.Tesekķürler....

IMG-20190729-WA0004.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
2018 1.4 Tsi Comfortline
b94faba26236fc9eff222cca2291c916.jpg

aracınızın belirli kmlerde  yakıt bilgisi sıfırlaması Normal birdurum. hatta dilerseniz sizler manuel olarak Media bilgi ekranı uzerindeki ayarlar kısmında da uzun ve kısa süreli km/ yakıt vs sıfırlaması yapabilirsiniz.

@Ender sayin hocam yanit için teşekkurler öncelikle.Yalnız benim sorunum o degil.Araç kafasına göre 3 veriyi de durduk yere sıfırlıyor.Yakit almamama rağmen.Serviste yazılıma format  işlemi uyguladılar ama sorunum çözülmedi.

Sizin söylediginiz durum her 3000 km de uzun sureli yakıt verisi sıfırlanma durumu.

@Ender sayin hocam yanit için teşekkurler öncelikle.Yalnız benim sorunum o degil.Araç kafasına göre 3 veriyi de durduk yere sıfırlıyor.Yakit almamama rağmen.Serviste yazılıma format  işlemi uyguladılar ama sorunum çözülmedi.

Sizin söylediginiz durum her 3000 km de uzun sureli yakıt verisi sıfırlanma durumu.
Farklı bir durum o halde sizde ki sorun. Bilgisayara bağlayarak reset atmaları da sonuç vermediyse başka bir problem olabilir. Mutlaka Serviste garanti kapsamında çözüm arayın hocam. Geçmiş olsun.

cihaz mib 2.5 pro 4D7911A6-9DFA-46B4-B7B1-FD2994F59FF5.jpeg

Durumunuz farkli sizin ama buraya + eklemek istiyorum.3000km degil her 99saat surus süresi dolunca uzum sureli ortalama siz sifirlamasaniz bile sifirlanir.Muhtemelen siz yaklaşık 99 surus saattinde 3000km yol yaptiginizdan denk geliyor :)  

@josmari yakıt almadan sıfırlanma oluyorsa yakıt deposu ile ilgili bi durum olabilir. Sistem neresinden anlıyor yakıt aldığını bilmiyorum ama sorun orada olabilir.(pompanın girdiği yer ya da şamandıra seviyesi muhtemelen ikisinden biridir emin değilim)

Geri
Üst Alt