Kaza ( Öner'i ve onarım lazım )

Mesut Demir

Yeni Üye
İsim
Mesut
Arkadaşlar bugün başıma küçük bi kaza geldi ana cadde üzerinden giderken tali yoldan hızla çıkan araç hızla sağ taraftan vurdu sağ ön çamurluk göçtü  sağ farında camın kenarında kırık var servis de sigorta veya kaskodan yaptılarsa bu küçük. Kaza bile 7 8 bin hasar kaydı çıkartıyor direk değiştiriyorlar 2 parçayı da  siz ne önerirsiniz Ankara da  Çamurluğu ve farı onarım yapabileceğim yer var mı işin ehli fotoğrafları ekliyorum araç 2014 higligne

Ekli dosyayı görüntüle 22637

Ekli dosyayı görüntüle 22638

Ekli dosyayı görüntüle 22639

Ekli dosyayı görüntüle 22640

Kasko bu tip durumlar için var. Serviste yaptırtın bence. (Dışarda yaptırmanız durumunda parça düzeltilir belki ama artık o parça yorulmuş ve bir sonraki aynı noktadan oluşabilecek bir kazada istenilen sönümlemeyi yapamayacaktır. Bu sebeple de kaza aynı şiddette olsa bile daha vahim sonuçlar yaratabilir. )

Hocam öncelikle geçmiş olsun isterseniz boyasız göçük düzelten yerler var oraya bir danışın derim. Bu aracı serviste yaptırabilirsiniz ama aracın tramerine bu ufak kaza için o kadar fiyat yansıtmayın derim. Hem kaskoyu bozdurmamış olursunuz. Bu arada başıma geldiği için söylüyorum serviste saç kılı kadar iki çizik vardı arabamın farında bunu değişmemiz lazım demişti bana servis görevlisi.

Öncelikle çok geçmiş olsun. Umarım gönlünüzün rahat edeceği bir yerde onarımı yaptırırsınız.

Ana yol,  tali yol bahsi yapmışsınız. Bu konu da bir çok arkadaşım aynı yanılgıya düşüyor.

Görüntüdeki levhalar, bulunduğunuz yolda olmadığı sürece; tali yol, ana yol ayrımı yolun büyüklük veya trafik yoğunluğuna göre yapılmaz.

Yine aynı şekilde bu levhalar yok ise; sağdan gelen her daim haklıdır. 

Kazasız, sağlıklı, keyifli günler dilerim. 

Ekran Alıntısı.JPG

Hocam öncelikle geçmiş olsun isterseniz boyasız göçük düzelten yerler var oraya bir danışın derim. Bu aracı serviste yaptırabilirsiniz ama aracın tramerine bu ufak kaza için o kadar fiyat yansıtmayın derim. Hem kaskoyu bozdurmamış olursunuz. Bu arada başıma geldiği için söylüyorum serviste saç kılı kadar iki çizik vardı arabamın farında bunu değişmemiz lazım demişti bana servis görevlisi.
Eğer kusur sizde değilse sizin kaskonuzda herhangi bir bozulma olmuyor. Kaza fotoğrafları var, çamurluk "A" sütunu başına kadar kasmış. Satışta boyasız bile yaptırsanız bu hasarı söylemek zorundasınız. Güvenliğiniz ve kafanız rahat olsun bence. (Kasko bu günler için var.)

@yavuzbattal kapali otoparkta duran aracima motor carpti alttaki resimdeki gibi hasar olustu yetkili servise gittim bana kapinin degismesi gerektigini soyledi servis tekstilkent avek. Bana aracta hasar kaydi olacak ama karsi tarafin kaskosu tarafindan ödenecek. O zamanin parasi ile kapi arti iscilik cok oldugu icin ben kabul etmedim. Boyasiz göçük yaptirdim iz bile kalmadi. Bu olayida satarken alan kişiye kesin söyleyeceğim bana yapilmasini istemedigim birsey baskasina yapmam. Bu kadarlik bir olay içinde aracimda 5000-6000 tl hasar gözükmesini istemem. Bu tamamen kişiye göre değişir.

C9EECEC8-5C2C-499D-8844-6C182BEA1AE4.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çok geçmiş olsun. Hata karşı tarafa çıkarsa yetkili serviste yaptırın derim. Bilinçli birey yetkilide yapılan araca kıymet verir. Değişim durumunda sıfır gibi olacaktır araç

@sarayutku bu kapı sacında değişecek bir şey yok servis sizi yanıltmış, fakat arkadaşın yaptığı kazada çamurluğun değişmesi gerekli şahsen ben kazalı fotoyu görsem ve düzeltilmiş dense değişim olmadığı için bu aracı almam, bu kadar büyük hasarlı parça onarılmamalı düzeltilmemeli araç aldığımda boyalı yerine değişen tercihimdir bagaj kapağı değişmiş 5 bin düşük görürüm al geç çamurluk değişmiş 5 bin düşük al geç sağ kapıda boya var  kalsın derim nedeni de basit hasar anında o kapı esniyor artık contalara eşit baskı uygulamayacak içeri ses girecek trim sesi olışacak vs vs bizim memlekete has,  orijinalcilik hastalığına bir türlü anlam veremem, kapı orj ile servste değişmiş airbag açmamış gider boyalıyı alır değişeni almaz yav ne güzel sıfır kapı takılmış, kasko yaptırılır kaza yapılır kaskom bozulmasın 😀 kasko ne için yapılıyor illa aracınızın pert olması mı gerekiyor. Bunlar hep 20 bin birimlik arabaya 150bin birim veren ben dahil yurdum insanının korkulu rüyası konular.

Arkadaşlar bugün başıma küçük bi kaza geldi ana cadde üzerinden giderken tali yoldan hızla çıkan araç hızla sağ taraftan vurdu sağ ön çamurluk göçtü  sağ farında camın kenarında kırık var servis de sigorta veya kaskodan yaptılarsa bu küçük. Kaza bile 7 8 bin hasar kaydı çıkartıyor direk değiştiriyorlar 2 parçayı da  siz ne önerirsiniz Ankara da  Çamurluğu ve farı onarım yapabileceğim yer var mı işin ehli fotoğrafları ekliyorum araç 2014 higligne

Ekli dosyayı görüntüle 22637

Ekli dosyayı görüntüle 22638

Ekli dosyayı görüntüle 22639

Ekli dosyayı görüntüle 22640
Hocam bence şöyle yapın :  Farın sadece camı kırıldıysa farın camını değiştirin . Farı serviste değiştirmek isteseniz 2-3 bin tutar . Çıkmada alıp takabilirsiniz . Çamurluk düzeltilebilir mi bilmiyorum ama düzeltilebiliyorsa düzeltin .  Araç beyaz olduğu için şanslısınız çıkma aynı renk çamurluk da alıp değiştirebilirsiniz . 

İşlemi serviste yapsanız dediğiniz gibi 7-8 bin hasar kaydı olucak  ve ayrıca hem değişen parça hemde tramerden dolayı aracınız ikinci elde değer kaybedecek . 

Farın camı maksimum 500 e değişir .  Çamurlukta çıkma alsanız maksimum 500 tl .  Etti 1000 tl  1000 tllik işlem için 7-8 bin hasar kaydı bence gereksiz .  

Öncelikle geçmiş olsun , görünen hasarlar belli fakat görünmeyen hasarlar varmı baktırmanız lazım resimlerden tekerede çarpmış gibi görünüyor alt takım , direksiyon kutusu , jant vs kontrol edilmesi gerekir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geçmiş olsun. Bir kaç kez benzer pozisyonu zar zor atlattım. Birinde frenle durdum, Birinde ani refleksle gazı kökledim, çarpacak çarpmaya bari arka tarafa vursun mantığıyla ŞANSA KIL PAYI SIYRILDIM...

Konu hakkında tecrübeli arkadaşlar önerilerini mutlaka ekleyecektir. 

Bu arada başvurmanız durumunda değer kaybı pirimini de alıyorsunuz sanırım.

@yavuzbattal kapali otoparkta duran aracima motor carpti alttaki resimdeki gibi hasar olustu yetkili servise gittim bana kapinin degismesi gerektigini soyledi servis tekstilkent avek. Bana aracta hasar kaydi olacak ama karsi tarafin kaskosu tarafindan ödenecek. O zamanin parasi ile kapi arti iscilik cok oldugu icin ben kabul etmedim. Boyasiz göçük yaptirdim iz bile kalmadi. Bu olayida satarken alan kişiye kesin söyleyeceğim bana yapilmasini istemedigim birsey baskasina yapmam. Bu kadarlik bir olay içinde aracimda 5000-6000 tl hasar gözükmesini istemem. Bu tamamen kişiye göre değişir.

Ekli dosyayı görüntüle 22647
Sizin durumunuz farklı bence. Hasar oldukça küçük ve emniyetinizi etkileyecek cinsten değil. Ben de olsam sizin gibi davranırdım. Çok geçmiş olsun.

Geri
Üst Alt