Rcd 510 geri görüş kamerası takılır mı?

Oktayyilmazunlu

Yeni Üye
İsim
Oktay Yılmaz Ünlü
2005 model Golf 5 aracımızı yeni aldık. Üzerinde RCD 510 model teyp var. Sonradan mı takılmış, orjinali mi bilmiyorum. (Sol üstte FM yazıyor.) Söktürdüm, baktım. Arkasında sarı soket var. Kamera takılabileceğini biliyorum ama gittiğim ses sistemciler olmadığını söyledi. İnternette araştırdım. Yapan var.

Orjinal VW kamerası olması şart mı?

Ara eleman kullanmak gerekiyor mu?

Çinden gelen kameralar olur mu?

Bir de araçta park sensörü var ancak sanırım o da sonradan takılmış ve teyp ile bir bağlantısı yok çünkü OPS (optical parking system) ekranı açılmıyor. 

Acaba mevcut park sensörü teybe bağlanır mı yoksa onun da mı orjinal olması gerekiyor?

Bilgisi tecrübesi olanlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim. Teşekkürler 🙏 

Rcd 510 ingilizce ise calisir (blaupunkt uretimi olmasi lazim)

İngilizce ve menuler yeni ise boschdur gene calisir

Turkce ise bosch markadir, 2012 6. Aydan once uretildiyse destekler, sonrasi desteklemez.

Soketi goremusuniz, destek var.Normal kamerada olur sokete uyumlu.

Ops gelmesi icin sensor ve baglantilarin orjinal olmasinlasim

Upvote 0
Normal kamerada olur sokete uyumlu.
Hocam normal kameraların uyumlusu var mı acaba? Piyasadakilerin fişleri hep ikinci resimdeki gibi ama orjinal soket girişi ilk resimdeki gibi. 

Bugün Almanya’dan da sordurdum. Orda orjinal kamera burdan da pahalı. En ucuzu 140€. Orjinal kamera bütçemi aşıyor. Piyasadaki kameraları uydurmanın bi yolunu bulabilmem lazım. 

94AEAB32-55CA-417B-A5EF-F4D2048721F8.jpeg

470B9645-8EE0-4202-9EC8-15E7EAD0B426.jpeg

Upvote 0
Orjinal çıkma kamera bakabilirsin veya mevcut rdc 510 teyp yerine navimex in teyplerini tercih edebilirsin bir ara golf 5 aracımda kullanmıştım çokta memnundum geri görüş kamerasıda vardı ara yüzüde orjinal golf teypleri gibi görüntüsü de hiç bozmuyordu geri görüş kamerasıda plaka lambasınının oraya takılıyordu benim kullandığımda kötü bir görüntüde olmuyordu kozmetik açısından geri kamerasıda gayet güzeldi

Upvote 0

Geri
Üst Alt