Aracımdan Gelen Zırıltı Sesi

İsim
Umut
2017 model dizel dsg highline aracım var. Eğimli yolları yukarı doğru çıkarken 6. ve 7.  viteste 3 bin devir civarında bir zırıltı sesi geliyor. Ayağımı gazdan çektiğimde kesiliyor. videoya kaydettim dinleyip fikir belirtirseniz sevinirim. 

Güncelleme: 02.09.2019 tarihinde servise gittim problemin surucu ayak havalandirma kanallarinda oldugunu tespit edip gerekli izolasyonu yaptilar şuan aracim bebek gibi oldu aylarca o sesle niye durmusum diye kendime kiziyorum suan 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Güncelleme ile yapılan çözümü youtube video açıklamasınada eklerseniz (hatta video başlığını ilgili sorunu anlatır şekilde güncelleyerek)  benzer sorunu yaşayıp arama yapan bir çok kişiye yardımcı olmuş olursunuz.

Upvote 0
Nasıl bir izolasyon uygulaması ve tam olarak hanigi parça gözümde canlandıramadım. Görsel paylaşabilirseniz çok iyi olur.

Upvote 0
merhaba arkadaşlar benim araç dizel golf 7 ses tam olarak devir saati göstergesinin arkasından geliyor. Sesi tarif etmek ise tıpkı iki adet alüminyum borunun birbirine sürtmesi gibi 

devir saati tam 3000 e yaklaşırken zırıltı başlıyor ve 3000 i geçince veya gazdan ayağınızı çekince susuyor.

Upvote 0
Araç kullanırken gelen seslerin nereden geldiğini anlamanız yanıltıcı olabiliyor. 

Kendinizi ve etrafı tehlikeye atmadan boş bir alanda sürüş yaparken, kafanızı kol dayama hizasına getirip karşıya baktığınızda sesin geldiği yer değişebiliyor. Böylece aracın solundan geldiğini düşündüğünüz ses bi bakıyorsunuz aracın sağından geliyor. 

Denemenizde fayda var. Aman trafikte denemeyin.

Upvote 0
@ogzogz haklisiniz hocam burada surucu ben degildim dediginiz gibi telefonla video cekerken kendim de yan koltuktan kol dayamanin ustune dogru egilmistim 😀

Upvote 0
Ses tarifi de zor ! Servise 2 tane aluminyum boru bulup gitmek lazim :D

O diil bi de adam duyumuyorum dedi mi is bitti.. Ben diorum ki bozuk para ziriltisi gibi o dio ki bi yerde bozuk para unutmus olmayasiniz :D

Bi o akilli biz geri kalan tum dunya maliz ..

Upvote 0
Selamlar, bende de çeşitli zırıltı problemleri mevcut. Belki bilgisi olan arkadaşlar vardır diye buraya yazmak istedim. Araç 7,5 comfortline

1. dikiz aynası arkasındaki siyah kapak sürekli zırıltı yapıyor, dokununca gevşek olduğu görülüyor

2. güneşlik arkasındaki lamba ayna kapağına değdiği için hemen kapatırken ses yapıyor hem de bozuk yolda zırıltı yapıyor. Baştan göstergeden geliyor sanmıştım

3. kapıdaki dekor çıtaları bozuk yollarda hafif zırıltı yapıyor

4. yolcu koltuğu boşken ve araç güneşte ısınmış ise başlıktan tıkırtı sesi geliyor pürüzlü asfalt veya parke yolda. Klima soğutunca içeriyi veya hava serinken ses yok.

Golf alırken bu kadar sesli bir araba almayı beklemiyordum ama şansıma böyle denk geldi.  Benzer şikayeti olan arkadaşların görüş ve önerilerine açığım.

Teşekkürler

Upvote 0
Benim en çok sıkıntı yaşadığım olay, burçlardan gelen sesler ve tavandaki gözlük kabında gözlük varsa tıkırtı yapması....  Burçları yağlayarak çözdüm (burçlar ile ilgili konuda hem yağlanan yerlerin resimlerini hem de bir kaç güncelleme yapmıştım son durumu oradan inceleyebilirsiniz)    Gözlük bölümü için güzel bir çözüm henüz bulamadım ancak ilgili bölme çıkartılıp içine ince bir kaplama yapabilirsem on numara olacak :)  

Upvote 0
Esas konudan bagimsiz olarak: Arkadaslar bu ses olaylarini abartmiyormuyuz, golf cogu arabadan daha sessiz, insan elindekinin kiymetini kaybedince anlar, gecen aksam arabami yikiyorum, yeni kasa meganli biri geldi, yok orasindan burasindan ses geliyor, yok DSG söyle böyle Golfü yerden yere vurdu, bu yüzden megan aldim dedi, bende güldüm, o tenekeyle mutluluklar dedim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Benim en çok sıkıntı yaşadığım olay, burçlardan gelen sesler ve tavandaki gözlük kabında gözlük varsa tıkırtı yapması....  Burçları yağlayarak çözdüm (burçlar ile ilgili konuda hem yağlanan yerlerin resimlerini hem de bir kaç güncelleme yapmıştım son durumu oradan inceleyebilirsiniz)    Gözlük bölümü için güzel bir çözüm henüz bulamadım ancak ilgili bölme çıkartılıp içine ince bir kaplama yapabilirsem on numara olacak :)  
Bu resimleri paylaştığınız mesajın bi linkini atsanız ne güzel olurdu :)  

Upvote 0

Geri
Üst Alt