Golf 7 1.6 TDİ 2014 nelere dikkat etmeliyim.

zazaus

Yeni Üye
İsim
Erdi
Merhaba arkadaşlar,

Golf 7 1.6 TDİ 2014 model araç sahibiyim ve ilk arabam olduğu için biraz tecrübesizim.105.000 bakımı geldi ve standart olarak hangi parçaların değişimi gerekiyor?Aracın bütün işlemleri şimdiye kadar serviste yapılmış sizler ne önerirsiniz nelere dikkat etmeliyim.

Bilgilendirirseniz sevinirim.

@zazaus merhaba,

servis yerine iyi bir usta da iş görür. Yağ-yağ filtresi, hava-polen filtreleri değişecek. Aracınız için OEM parçaları bulmalısınız fakat aldığınız OEM parçaların sahte olmamasına azami dikkat göstermelisiniz. Yağ olarak Mobil 1 ESP Formula ya da Moly Oily önerebilirim size... Motul hiç kullanmadım. Onun da iyi olduğunu söylüyorlar...

Eğer aracınız DSG ise iyi niyet garantisi devam edeceğinden etkilidir. Ama manuelse bence hiçbir etkisi yok. Ha serviste yapılmış ha dışarda

@zazaus servis bakımlı olması alıcı açısından her zaman caziptir fakat aracı uzun yıllar kullanırım diyorsanız yazık servise dökülen paralara. Maliyetli oluyor... spesifik şeylerde servisi tercih etmenizi öneririm.. örneğin fren hidrolik değişimi, baskı balata değişimi vb.. 

@zazaus 105 binde yağ ve filtresi, hava, polen filtreleri değişiyor...  

ben yağ olarak Moly oily 4200 kullanıyorum. Çok memnunum. Daha önce Mobil 1 esp FORMULA kullanıyordum. Formula olanından piyasada bulamayınca Moly denedim. Gayet iyi geldi. Motul de iyi diyorlar fakat denemedim...

Türkiye pazarında yaygın değiller ama Eneos ve Petronas da iyidir fakat vw yeterlilikleri karşılayan ürünlerini bulmak güç...

Geri
Üst Alt