Montaj ve Kodlama Konusunda Yardım İstiyorum.

freelance

Üye
İsim
Kadir
Merhaba arkadaşlar,

Aliexpress'ten sipariş ettiğim far-yağmur sensörü,auto konumlu far anahtarı ve kararan dikiz aynası eksiksiz bir şekilde elime ulaştı.

Montaj ve Kodlama konusunda yardımcı olabilecek veya ücreti mukabilinde bu işi yapabilecek birini arıyorum.

Bolu'da ikamet ediyorum.

İyi günler hocam,

Gümrük vergisi ödediniz mi? Ödediyseniz ne kadar ödediniz?

Kolay gelsin.

@kairos34 Hocam ürünü 650 tl ye aldım.Sunum bedeli vergisi vs. toplamda 40 tl lik bir vergi ödedim.Normalde daha fazla çıkar diye tahmin ediyordum gümrük vergisi.Gümrüktekiler sanırım kafalarına göre bir bedel belirleyip onun üzerinden vergilendirmişler.Kutunun üzerinde el yazısı ile 30 $ yazıyordu.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu konuda çok güzel bir anlatım yapılmış

eliniz yatkınsa montajı çok zor değil

zaten silecek için kodlama gerekmiyor

size yakın bir ark olursa kodlama konusunda da yardımcı olabilir

Hocam selamlar aldığınız setin linkini paylaşabilir misiniz? Bende yapmayı planlıyorum.

@doganersin Evet hocam bu anlatımı gördükten sonra cesaret edip sipariş vermiştim ama kararan dikiz aynası da var bir de kodlama düşündürüyor beni.Bir hata yapıp üzülmek istemiyorum.Deneyimli birini bulursam harika olur  :)

@kairos34 bu konuda ağırlık da önemli ürün ağır ise açıp içini bakıp kontrol ediyorlar. Multimedya ekrana %20 + %20 vergi çıkar büyük ihtimal.

@freelance uzak olmasaydık beraber montaj yapabilir kodlardık

çünkü eski aracımda (polo lounge) vardı

eksikliğini hissediyorum

@doganersin Sağolasın hocam.Aracımda elzem olarak hissettiğim tek eksik şuan.İnşallah halledeceğim.Ümitliyim.Bana yardımcı olabilecek biri çıkacaktır bu forumda mutlaka :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@kairos34 aynısından aldım hocam yanlız gümrüğe takıldı düşük yazmama rağmen. mail ile extre ve ekran resmi yolladım ben başka bir satıcıdan 388 lira ya almıştım. 222 lira vergi çıktı %20+%20+ TRT Bandrolü.

Geri
Üst Alt