Golf 7'den gelen ses gıj gıj yağsız kalmış gibi

harunlee

Üye
İsim
harun
Arkadaşlar, Golf 7 1.4 benzin DSG aracım çok düşük hızlarda, örnek garaja girerken, garajdan çıkarken (açık garaj site içi) vites düşürürken mi artık yoksa kapı girişlerinden geçerken felan alt takımlardan mı dsg den mi çözemediğim gıj gıj sesler geliyor. Hani bir bir şey yağsız kalır ya öyle. 

Usta biniyor araca tur atıyoruz hiç ses yok. Kaç sefer götürdüm ses kesiliyor. Sanki bana gıcıklık yapıyor gibi :D  Çok rahatsız oluyorum başına gelen varmı? Amartisör de olabilir artık şaşırdım.

Bakar mısın benim çektiğim bir video, ses bu şekilde ise sıkıntı değil.

@harunlee ustayla garaja doğru sürseydiniz. Şaka biyana girişte sürgü kapi demirinden olabilir. Araçta da eğer manevra yaparken geliyorsa amortisor  dönmesini sağlayan bilyalı parçalardan olabilir.

Sessiz bir yolda tam sağ tam sol  yapın camları açın dinleyin. Ses kaydı yapın sonuca yaklasırsınız.  

Gıjgıj dediğiniz ses hani böyle karyola gıcırtısı gibi ise ben de yaşamıştım bu durumu. Tümseklerden geçerken duyuyordum sesi. Şanzıman ile alakalı değil. Serviste yağlama yaptılar aşağıda bi yerleri. Garantiden ödendi. 250 tl civarı fatura. Bi daha gelmedi ses.

Geri
Üst Alt