Dsg hep mi arıza veriyor?

60bin oldu hala tık yok 80 bin gibi bi kavrama degiştirriz bi 80 daha gider şehir içinde çok seri ve keyifli bi şanzuman tipi soylenenlere pek aldırış etmeyin araç yüklüyken dur kalk trafigine pek gitmiyo evet onun haricinde bence sorunsuz 

Gerçi benim araç yeni ama 3 yıldır kullanıyorum. Yurtdışında yaşıyorum geçen yıl Türkiye'ye gidip geldim (4.710km) artı Türkiyede'de yol yaptım. Hiç sıkıntı çıkarmadı. İlerde ne olur bilemem umarım bi sıkıntı çıkmaz. 

Şu anda a3 kullanıyorum ve bu 10. Dsg aracım. Sadece 2015 golf 7 tsi aracımda kavrama ince bir ses çıkartıyordu o sebeble değişti. Başka tek bir sorun yaşamadım. 

ilk aracımda 70 binde 4 yaşında bozuldu şuanda ikinci aracım yine 70 bindeyiz bakalım hayırlısı :)  

Merhaba 2016 Ocak’ta sıfır almıştım ilk aracımı Golf 7, şu anda 68 binde hiçbir sıkıntım olmadı çok şükür.

Cok iyi yaa bunlar. Gercekten kullanimla alakali galibaa.. Bosuna mi DSG pimpiriklisi oldummmm

2. 7 m de manuel aldim :/

Neler kaciriyorum kim bilir :/

@Golf835 bence yok boşuna pimpirikli olmadın. Galeriden çıkarıp eve giderken arıza veren dsg gördüm. Çok dikkatli kullanıp zaman içinde arızalanan gördüm. Kullanımla alakalı tezine pek güvenmeyin. 

Önceki aracım Golf 6 DSG 4.yılında iyi niyet garantiden kavrama değişti, daha da  sorun çıkarmadı. Şimdiki aracım Golf 7 DSG 3 yıldır sorunsuz kullanıyorum. 🧿

Golf 6 DSG alırken bende çok düşünmüştüm ama internette abartıldığı gibi bir durum yok, ki zaten araç servis bakımlıysa VW servisler de gerekli desteği veriyor.keyfi-performansı- konforu değişilmez

Makyajli kasa ve yeni motor seceneklerinde(1.0, 1.5tsi gibi) birebir ayni dsg mi kullanildi acaba.

makyajli kasa olup hic dsg arizasi yasayan oldu mu?

@Golf835 boşuna pimpirikli olmuşsun hocam bozulan derken neyi bozulmuş onuda anlamış degilim ben ya garantiden kavrama degiştiren oldu yzaten artık hayli yıl oldu bu dsg çıkalı illaki iyileştirme arge yapıldı bu saatten sonrada korkmamak lazım kronik sorun varmı yok baskı balata gibi zamanı geldiginde kavrama degiştiriyosun o kdr 

Wv nin ne yazık ki manuel ı de dsg side çok nazik dikkatli olmak gerekiyor türkiye şartlarında rakım farkı çok fazla olan bir ülkeyiz kuru çöl iklimi ve nem orani çok yüksek yerlere sık gidiyorsanız benim gibi.... dsg den bıkıp manuel e geçiş yaptım 20 binde baskı balata değiştirdim ha diyeceksiniz kullanım farkader... corsam vardı 170 binde sattım değiştirmedim polom vardı 230 binde sattım değiştirmedim 90 binde astram vardı değiştirmedim isim dolayısı  çok yol yapıyordum bir zmanlar  şimdi yapmıyorum ama o kadar ne yazık ki örnekler çok fazla ama ben golfun sanzuman ı kadar narin nazik hatta biraz kaba olursak dandik sanzuman görmedim hevesimi aldığımda satarım dedim ama golf um e gün geçtikçe daha çok bağlanıyorum :) gulu seven dikenine katlanır yada aslanı besleyen yemini düşünmez altı üstü golf ama tutku işte şöyle bağlayalım mevlam dilerse mermere geçirir disi dilerse muhallebi yerken kırar disi dsg kesinlikle şans 200 binde tıkır tıkır çalışan var arkadaşımda 30 binde patlayan da  Allah ağız tadıyla sıkıntısız kullanmayı nasip etsin cümlemizin araçlarını zor alıyoruz çok vergi ödüyoruz herşey gönlünuzce olsun saygılar 

Geri
Üst Alt