Dsg hep mi arıza veriyor?

@mbonat Boşuna mı!!  Valla hocam ben aracın yokuş aşşağı durduğunda dişlilere yüklenmesinden oldukça rahatsız oluyorum ve bu sıralamayı mutlaka yapıyorum. Gerekli veya gereksiz, Kimseden duyduğumdan değil ben manueldede önce el frenini çeker sonra vitesi 1 e veya geri ye takardım. 
hocam manuelde de araç boşta el frenini çekip , ayağı frenden çekip aracı salıp daha sonra mı 1 ' e veya geriye takıyordunuz?

@mbonat katılıyorum, ancak olması gerekenin de nasıl kulanırsam kullanayım en az 100 bin dayanması sonuçta manuelin baskı balatası da zamanla değişim gerektiriyor ama malesef durum öyle değil arıza oranı atıyorum100 de bir olacağına 10 da 5 bu da dsg fanatikliği yapmaya gerek olmadığını fakat her şeye rağmen rahat olduğunu ve servis bakımlı olunca binilebileceğini gösteriyor. Manuel almamın tek sebebi otomatik araba kullanırken çarpışan otoya binmişim hissi vermesi zevkler renkler hesabı gti alacak olsam yine manuel sipariş ettirmeye çalışırım.
Ben önceki yazılarımdada belirttim . İllaki bozulacak servis bakımlı olduğu sürece sıkıntı yok . Benim dediğim şu şanzımanın sorunu erken debriyaj bitirmesi p dişlisine yük binmesiyle alakası yok .

@mbonat Boşuna mı!!  Valla hocam ben aracın yokuş aşşağı durduğunda dişlilere yüklenmesinden oldukça rahatsız oluyorum ve bu sıralamayı mutlaka yapıyorum. Gerekli veya gereksiz, Kimseden duyduğumdan değil ben manueldede önce el frenini çeker sonra vitesi 1 e veya geri ye takardım. 
Boşuna tabiki gereksiz işler hocam bana dsgnin bozulmasıyla sizin yaptığınız işlemin alakasının bir tane mantıklı açıklamasını yapar mısınız ? Bizde öğrenelim ...

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mbonat Golf ten kasit hemen herkeste bulunan 7 lerimiz..

Sizdeki mesela.. En zayif DSG su hergun yollarda gordugumuz DSG 7 lerde.. Yanlis mi biliyorum?  

Bozuldu, zirtladi, cinladi, singirdadi dedigimiz 7 ler..

R a ayni DSG yi koymadiklarini biliyorum yani ben de.

@mbonat Golf ten kasit hemen herkeste bulunan 7 lerimiz..

Sizdeki mesela.. En zayif DSG su hergun yollarda gordugumuz DSG 7 lerde.. Yanlis mi biliyorum?  

Bozuldu, zirtladi, cinladi, singirdadi dedigimiz 7 ler..

R a ayni DSG yi koymadiklarini biliyorum yani ben de.
Bizim araçlarımızda DQ200 var

F1AD9C57-6E1F-491E-A0E1-35BD97352C88.png

@Kaya06 aynen oyle hocam haklısınız...geçen servisten bi usta ile test sürüşüne çıktık..dsg şanzumanı sordum..narin bi şanzuman mi dedim. Usta tam aksine kuru kavrama tas gibi şanzuman ama cevrede çok narin olduğu şeklinde bi önyargı oluştuğunu ama diğer markalara göre daha az sorun çıkardığından falan bahsetti..hiçte sanilan kadar narin değil aksine çok katı bi şanzuman dedi..

@Recep Gül bu tamamen şehir efsanesi hangi yetkili serviste veya hangi kullanma kılavuzun da aracı bu şekilde park edin diye bir cümle var. siz neye istinaden bu sıralamaya göre park ediyorsunuz merak ettim doğrusu.
En son aracı 15 bin bakımını götürdüğümde aracı kontrol için servis çalışanı aracı kullandı bende yanına oturmuştum. Bayiinin çevresinde 1 tur attıktan sonra aracı park etti ve bu sıralamaya göre anahtarı konaktan çıkardı.. Böyle olması gerekli Mi diye sordum "Bu şekilde yapılırsa şanzımana daha az yük bineceğini ve dolayısı ile ömrünün daha uzun olabileceğini söylemişti. Bakın "bozulmasını" değil ömrünün daha uzun olmasını sağlar dedi. Bu arada bunları Doğuş oto servis elemanı değil, Alman servis elemanı söyledi. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mbonat Hocam ben öyle yapmazsanız bozulur tabii diye bir cümle kullanmadım, elektronik birşey bu eninde sonunda illaki bozulacak. Şanzımanın ömrü daha uzun oluyor demeye çalışıyorum ama neyse.... 

@Sinyal Kimsenin macera aradığı yok, kitapçığı kimsenin yanlış dediği de yok, Ben alman servis elemanı sorduğumda, bu şekilde park etmek şanzıman ömrünü daha uzun yapar. Dedi herneyse hocam herkesin bildiği doğru kendine kalsın. Ben servis elemanından bu şekilde duydum böyle yapıyorum. Siz başka türlü yapabilirsiniz. 

sorun yaşamadım diyen arkadaşlar, bozuk yollarda ya da kasislerden geçerken şanzımandan gelen,cam açıkken daha net duyulan şıkırtı sesini sorun olarak görmüyor musunuz yoksa öyle bir ses mi gelmiyor? Benim de 2017 makyajlı kasa aracımda şanzımanla alakalı ses dışında bir sorunum yok çok şükür ama ses bazen can sıkıyor :S

Geri
Üst Alt