shell'in yağ'ını vw yetkili servisi kullanıyor, ilginç değil mi?

Xc23

Üye
İsim
Ers
Normalde vw internet sitelerinde Castrol Edge Professional Longlife III 5W-30 yağ kullanılıyor deniyor, ama sıfır aracı aldığım yetkili servis Shell marka yağ kullanıyor.

Bana enteresan geldi, çünkü sıfır araç alırken genelde yağ ekliyorlar diye biliyorum. 

İçinde Castrol yağ varken; yetkili servisin, üzerine Shell marka yağ eklemesi bana çok mantıksız geldi.

Siz ne dersiniz? Sorun olur mu bu arada yağ çizgisi tam ortada min - max seviyesi arasında.

@Xc23 Castrol kullanması size ilginç gelmedi de shell kullanması mı geldi, enteresan.

dert şu doğuş grubu castrol kullanıyor, ama başka bir yetkili servis shell. 

Neden farklı? Ikısı de yetklı servis.

Ayrıca aracın içerisinde iki farklı marka yağ bulunması ömrünü kimyasal yapısını etkilemez mi?

@Xc23 servisin pek salladığını düşünmüyorum ellerinde ne varsa  varilden koyup geçmişlerdir, iki yağın karışması ilerleyen süreçlerde 0w shell in 5w olan castrolden önce yanıp tortulaşmasına neren olabilir çünkü iki yağın yanma vs değerleri farklı. İkisi de 5w30 ise pek bişey değişeceğini sanmam 1 yıl 15k da zaten tekrar bakımdasınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Normalde vw internet sitelerinde Castrol Edge Professional Longlife III 5W-30 yağ kullanılıyor deniyor, ama sıfır aracı aldığım yetkili servis Shell marka yağ kullanıyor.

Bana enteresan geldi, çünkü sıfır araç alırken genelde yağ ekliyorlar diye biliyorum. 

İçinde Castrol yağ varken; yetkili servisin, üzerine Shell marka yağ eklemesi bana çok mantıksız geldi.

Siz ne dersiniz? Sorun olur mu bu arada yağ çizgisi tam ortada min - max seviyesi arasında.
Evet bazı yetkili servisler onay kodu tuttuğu için farklı yağ kullanabiliyorlar, Castrol Edge Prof. 5X30 LLL 115 tl iken diğerleri 50-60 tl.

Geri
Üst Alt