Hayalden öte, gerçeklik ve tecrübeler 2019

Sizin yazdığınızı sabırla okudum, içerikle ilgili katıldığım katılmadığım noktalar var. Ancak şahsımı rahatsız eden bir kaç hususu belirmek isterim:

1- Ekran karşısı dahi olsa tanımadığınız kimseyle "emir kipiyle" konuşmayınız. Zira umuma açık bir yerde herhangi birine iddialarınızı zorla dikte ettiremezsiniz. (Belki niyetiniz bu değildi, ancak buradan hoş durmuyor)

2- Üslubunuzu bir kenara bırakırsak, "giriş", "gelişme" ve "sonuç" derken ciddi bilimsel veriler üzerinden bir değerlendirme yapacağınızı düşünürken kendimi tecrübeler üzerine kurulu subjektif bir yargı tarlasının içinde buldum. Günün sonunda "bana kimse şunu-bunu demesin" noktasına geleceksek ben neden sizin yazınızı okuma zahmetine giriyorum acaba? Size karşı argüman sunamaz mıyız? Burada şekilsel olarak tek taraflı bir dayatma yok mu?

3- İstediğimi yazarım "sanane" de diyebilirsiniz elbette. Lakin burası umuma açık, farklı yaş, eğitim ve sosyal çevreden kişilerin katılım sağladığı, ekseriyetle de sorunlarına çözüm bulunduğu diğer yerlere nazaran bir hayli seviyeli kullanıcıların olduğu bir platform. Bu yüzdendir ki kendi yoğun iş tempoma rağmen hala zaman ayırabildiğim, fikirlerini nazar-ı dikkate aldığım yegane sosyal ağ golftutkusu sitesidir. 

Umarım dediklerimi yanlış anlamazsınız. Bittabi bu sitenin adminleri, kurucular varken bana söz söylemek düşmez.

Selamlar,

Evren

Moderatör tarafında düzenlendi:
@harunlee Enteresan, bu bilgilerinizi kitaplaştırmayı düşünüyormusunuz?

İlerde belki sinema filmi bile çekilir, dünyanın eksenini değiştirecek çok derin ve engin fikirler bunlar.

Sabanci ile Koc sehirlerarasi yolculuk yapicaklarmis. Sabanci demis ki Koc'a " Giderken limuzinin depoyu sen doldur, gelirken ben doldurayim ."

:D

• Beğen
Tepkiler: SCC
Ben kesinlikle inanmıyorum astra 1.6 dizelin o km leri gordugune.Arkadasimda vardı 1.6 dizel sehir disi 7 in altina indiremiyorum diyordu.Kasa da çok ağır...Ama gidiyor mus bastinmi 138 bg mi ne .Clioda imkansiz...Hatta bana 1.0 DSG golften memnunsan satiyim bende alicam ne kadara aldin Golfu diye de sorup duruyordu...

o kadar da  muhalefet edilecek bir tarz değil gibi

Girişi

EYYYYYYYYY   " GOLFFF   TUTKUSU" AHALİSİ !!!  şeklinde yapsaydı gelişme sonuç bölümlerinde korkuya kapılır  tedirgin olurduk.. 

Relax anlatım....

• Beğen
Tepkiler: SCC
Kuruş hesabı kaldı mı ya :)  neredeyse haftada bir zam gelirken hem de...

Karşılaştırma yapması çok çok çok daha kolay olan universal, global, tek değişmez (ABDdeki miles per gallon hariç) cincik gibi 100 KMde kaç litre yaktığını gösteren X litre/100 km verisi varken hem de... 

1- Ekran karşısı dahi olsa tanımadığınız kimseyle "emir kipiyle" konuşmayınız. Zira umuma açık bir yerde herhangi birine iddialarınızı zorla dikte ettiremezsiniz. (Belki niyetiniz bu değildi, ancak buradan hoş durmuyor)

2- Üslubunuzu bir kenara bırakırsak,  Günün sonunda "bana kimse şunu-bunu demesin" noktasına geleceksek ben neden sizin yazınızı okuma zahmetine giriyorum acaba? Size karşı argüman sunamaz mıyız? Burada şekilsel olarak tek taraflı bir dayatma yok mu?

Umarım dediklerimi yanlış anlamazsınız. Bittabi bu sitenin adminleri, kurucular varken bana söz söylemek düşmez.
@tahtelbahir 

tercüman olmuşsunuz 👏🏻

istatistiklerinizi bilemiyorum ama bunca yazdığınız şey kendiliğinden değil de

sizi kızdıran bir düşünceye karşı yazılmış gibi geldi

yani anlayamadım 😳

Yazının Türkçesini incelemeye gerek olmadığını düşündüm. Forum formatına biraz aykırı geldi. 5 dakikam heba oldu, cevapta yazdık oldu 10 dk gitti 🙂

Ayda en az 6 bin km yılda 72 bin km yapsın, yuvarladık en çok 80 bin oldu. Zevkime düşkünüm ama benzinli arabaya yılda 80 bin km bineceksem dizel alırdım. Verilen kuruş hesaplarıda değişik geldi. 

Şeymanın kitabı gibi olmuş. 😜

Geri
Üst Alt