BENZİNE YİNE ZAM GELMİŞ...

@Mmt0634 yazıyı paylaşma imkanınız var mı ? Doğru olma ihtimali var diğer büyük firmaların mazotunu defalarca denedim shell cidden çok sessiz çalıştırıyor, katkı oranı yüksek daha az km yapıyoruz ama bunun olumsuz tarafı da olabilir.

@bf417 en kısa zamanda hocam inş bulurum 1 değil birkaç kaynak hangisine ulaşırsam deney tarzı katkı maddelerinin uzun sürede vermiş olduğu hasar gibi birseydi opet petrol ofisi ve shell den alınmış yakıtlar karsilastiriliyordu en kısa zman da paylasacagim buldugum an yani... 

@Mmt0634 bu ses farklılığı konusu bir ara kafama takıldı araştırdım vuruntu da denilen bu durum motorine katılan parafin değeriyle ilgiliymiş parafin doğrudan setan sayısı denilen bir durumu ortaya çıkarıyor 40 ila 70 arası değer uygun 40 a yaklaştıkça yanma zorlaşıp silindirde yakıt miktarı bu nedenle artıyor, vuruntulu, motorun daha fazla basınca maruz kalmasına ve sesli çalışmasına neden oluyormuş, 70 e yaklaştıkça ve hatta geçince is oluşumu meydana geliyormuş.( Kara dumanla karıştırmayalım o farklı bir nedenden) Şu an piyasa 1-D ve 2-D normunda iki motorin var 1-D denilen daha düşük kül ve kükürte sahip pahalı mazot 2-D denilen de kamyoncu mazotu tabir ettiğimiz mazot bu iki mazotun viskozite ve parlama noktaları da farklı.

Tahmimin shell in setan oranı yüksek o nedenle daha az vuruntulu çalışıyor bu nedenle de hep shellden alıyorum ama sizin okuduğunuz yazıyı merak ediyorum büyük ihtimal setan oranı yükseldikçe silindirler daha fazla yıpranıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dıj Güçler...

Bu yorum burada kalsın;  Sene sonu 8 - 8.5 TL'nin altında olmaz !

Bende koç ailem var kredi kartı.5 kere 125 tl akaryakıt alimina 60 tl puan veriyor opette.Birde yuzde 5 puan yüklüyor.İyi bişi gibi...125 tl aldim 6 tl yükledi 4 kere daha alirsam 60 tl puanda alicam.Kampanya Ağustos 15 ine kadar sanirim.Tatil dönemin de tamamlarim sanirim.

Benizine 20 kurus indirim!!!!

Hafta başı yapılan 20 kuruş neden yapıldı sabit ti hampertol dolar zam yaptılar hafta içi düştü 20 kuruş indirim dediler şaka gibi 11 kuruş pompa ya yansıyacak mis rezillik diz boyu vergi orani %2 artti... neyse sevinelim pompa ya 11 kuruş 50 litrede 5.5 tl deli para zengin olduk alım gucumuz arttı yine iyiyiz.... 

@niclayt herkezin beklentisi o ama millet kredi çekti altin dolar euro aldı hesaplar da sürekli artıyor e amaç milleti fakirlestirmek ve alım gücünü yerle bir etmekse sanırım beklenilmeyen beklenecek ve millet doları altını satınca dolar artacak e ne olacak millete faiz ödemiş olacaklar ve zarar etmiş olacaklar daha si herşey pahalacak gibi bir sneryo aklıma gelmiyor değil ama tabik ki beklenen dolar da benzinde ekime kadar uçması nasip kısmet altınimiz benzinimiz elektirigimiz herşey imiz dolara endeksli olduğu için... 

7.06 dan shellden doldurdum bugün.Tatile çıkarken opetten arada tp den bugünde shell oldu depo karışık türlü.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dua edin de bu aralar brent petrol dusuk dolar ise sakin aksi durumda 10 lira ustu kacinilmaz olur.

tahminim bir sure daha boyle devam ederse devlet otvyi artirip 8tl yapar benzini.

Hayırlı olsun dolar aynı yerinde dolanir ham petrol desen sabit neredeyse bizde sürekli zam neye göre desek gelişen piyasa dolar hampetrol iyide sabit onlar hatta ham petrol genel olarak biraz düştü neden böyle konu actim bilmiyorum ama altı üstü 1.2 arabaya biniyoruz vergi yillik 600 bakim desen 1000 tl civari cunku kullandigimiz tum urunler ithal yag olsun orjinal filitreler... aylık ortama 1.500 km yol yaparım 2015 golf 1.2 tsi 600 tl gibi benzin masrafı bana biraz çok geldi gerçi geldiyse binme kardesim diyen olacaktır peki binmeyeyim derim konu kapanır konuda hatıra olsun zaman geçtikçe bakarız şuanda dolar 5.70 civarı ham petrol 64 dolar civarı benzin adiyamanda 7.20 saygılar...
Brent petrol düşüyor, dolar düşüyor ama yakıta indirim yol.Bayramda insanları yolalım, sonrasına bakarız diyorlar gibi

Ama yol yapti neden öyle diyorsunuz?100 binlik arabayala 7 TL'lik benzinle parali yollariyla daha coook guzel gunler göreceğiz...Arabaya para benzine para yoluna para yakinda aldigimiz dondan nefesten de vergi alacaklar anlasilan...

Ama yol yapti neden öyle diyorsunuz?100 binlik arabayala 7 TL'lik benzinle parali yollariyla daha coook guzel gunler göreceğiz...Arabaya para benzine para yoluna para yakinda aldigimiz dondan nefesten de vergi alacaklar anlasilan...
Dondan kdv alıyorlar zaten 😁

Sigara olmuş 18 tl oda sanırım vergisiz fiyat 3 tl mis bazı akıllılar 50 tl olsun demiş tabi kendilerine göre açıklama var e bikesimde benzin 10 tl olsun binen binmeyen belli olsun trafik çok diyor e onlarda haklı kendilerince neden hava kirleniyor şu bu... e poşet 10 tl olsun doğada çözülmüyor peki güzel neden rant kapısı oluyor neden bu deusunceler birilerini fakir ederken birilerini zengin ediyor orne çok fazla içtiğimiz soda bile sindirme kolay olsun dıe icerdim olmus 2 tl nie bilmem ne vergisi 1.yiz maşallah vergide e üretim yok kimse de demez ki haklısınız ama eğitimle çözülür herşey ama yok biz vergi koyalım....

ham petrol şu an itibariyle 58.60 dolar 5.52 benzin adiyamanda 7.12 şimdi tamam vergi alıyorsun % bilmem kaç kilifina da sokuyorsun yolu yap köprü yap dünyanın parasını al şaka gibi 100 birim para 130 birim para olan yol köprü bi bizde Avrupa bizi kıskanıyor onu da anladık hepsini anlamakta zorlansakta anlattılar kilifina uydurdular dis güçler şu bu peki biz şu anda neden hampetrol 66,dolar 5.80 seviymis gibi 7 tl ve üzeri fiyatlardan yakıt alıyoruz zam oldumu anında sebepsiz geliyor indirim oldu mu nasıl sabırlilar  1 hafta bekle öyle indirim gelsin sonra zaten çıkıyor hemen zam .... 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt