BENZİNE YİNE ZAM GELMİŞ...

Benden önceki sahibi sanırım kalitesiz istasyonlar tercih etmiş yakıt ucuz olsun dıe yoksa 75 binde zor muş bu tarz boğaz kelebegi sıkıntısı araç rolanti de bazen devir saati oynuyor baya bi istop edecek gibi oluyor etmiyor 1 kere etti bu boğazın temizlenmesi lazım oksijen  sensörü temizledim balata spreyi ile baya faydasını gördüm ama boğaz ben yapabilirmiyim acabirmiyim hiç bir fikrim yok konu nerden nereye geldi hem dünyanın al gücüne göre en pahalı benzinini al hemde iyisini araştırmak la geçsin zaman her millet hak ettiği gibi yönetilir denirde biz bunu hak etmedik ya yakit pahalılığı ile başlayan konu iyi yakit ucuz yakıt nasıl bulabiliriz kötü yakıtın açtığı problemler ve çözümler olarak değişecek sanırım :)

@mbonat 

bp şu an her 400 e 20TL puan veriyor ve 3 kerede de 60TL veriyor

opet ise uygulamadan katılım ile 600 TL ilk yakıta 10 kat puan veriyor

her iki istasyonda da 31 temmuz son gün

ben şu an tatilde olduğumdan 1800km yaptım bile

her iki kampanyadan da yararlanırım gibi

Boğaz kelebeğim kirli temizletemedim temizleyemedimde golf 7 de nasıl temizlenir bilmiyorum oksijen sensörü de problemli sanırım benim 2 side hata veriyor servis ucretleri uçmuş durumda bugün 75 bin bakim fiyatı sordum 1100 dediler indirimde 935 dendi 2015 aracım yaştan indirime girmiş göya serviste de değiştiremiyorum katkı iyi geldi ama ilk defa faydasini gördüm fakat katkılarda baya pahalı boğaz kelebegi sıfırı 5 kusur dendi serviste temizle yapılmıyor muş nasıl temizleyebilirim bilgisi olan varmıdır 1.2 tsi aracım 
Sökün izopropil alkol , balata spreyi , yağsız kontak temizleyici gibi şeylerle temizleyin . Eliniz değmişken maf sensörünüde temizleyin . Mafı temizlerken dikkat edin hassastır .

@mbonat teşekkür ederim hocam hafta sonunu bekleyelim dolar hampetrol düşüyor dediğiniz gibi indirim geliyor sanırımbu sefer bp den alayım bende kampanyaları varmı bakalim saygılar

@mbonat 

bp şu an her 400 e 20TL puan veriyor ve 3 kerede de 60TL veriyor

opet ise uygulamadan katılım ile 600 TL ilk yakıta 10 kat puan veriyor

her iki istasyonda da 31 temmuz son gün

ben şu an tatilde olduğumdan 1800km yaptım bile

her iki kampanyadan da yararlanırım gibi
Teşekkürler hocam bende bu ay yaklaşık 3.5 depo benzin aldım . Bilseydim hepsini ayrı istasyondan alırdım 😊

Bp ye gidip kart çıkartıyım sonra benzimi alayım hertürlü 400 tllik benzin alıcaz gibi gözüküyor.

400 tl ilk benzin nedir ki 58 litre civarı... dikkatli kullanımda 1100 1300 km civarı uzun yolda e 31 temmuza daha var durmak yok yola devam 20 tl güzel paraymış neredeyse 3 litre benzin geziyoruz bu ay :) bp güzel reklam yaptı bakalım:)  inş iyi gelir motorlara sağlıcakla kalınız herşey gönlünce olsun saygılar 

En güzeli fiyatını bilmemek günlük doldurunca çok dokunmuyor bu ülkede fiyatlara yetişemezsiniz.
Aracınıza ihtiyaç olarak biniyorsanız güzergahınız üzerinde daha hesaplı toplu taşıma araçlarını, eğer ki keyfi biniyorsanız yakıt fiyatlarını görmezden gelmenizi tavsiye ediyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@anilyucee bp iyiymiş 1200 tl verince 60 tl sini geri veriyor 400 tl ye 20 tl desek oradan onu çıkar buradan bunu ekle olmuyor her yol sizin dediğinize çıkıyor.... yazıklar olsun binbir zahmetle aldığımız hayalini kurduğumuz vergisini ödediğimiz arabalarimiza neredeyse binemeyecek hale geldik doğuşta  da hata var ama hibrit elektirikli golf  getirmiyor hem doğayı hem ekonomiyi düşünsek olmaz ama tutkusu olduğumuz golf yerini toplu tasimaya bırakıyor neyse bakalım böyle gelmiş böyle gider her millet hak ettiği gibi yönetilir...saygılar 

@golfaşkı Kötü söylenen bir söze karşı sakın cevap vereyim deme!.. Çünkü o sözün sahibinde, onun gibi daha nice düşük sözler vardır. Cevabınıza yine o bayağı ifadelerle karşılık verirler. Câhil ile sakın lâtîfe etmeye kalkma!.. Dili zehirli olduğundan gönlünü yaralar.”

Hz Ali.

Bugün lanet depoyu lanet BPden lanet 360 TLye doldurum. 360!!!

Memleketin ekonomisini göz göre göre çökertip, zengini daha zengin, fakiri daha fakir eden açgözlü yöneticilere lanet zehir zıkkım olsun. Ortalama yakıt tüketimi 5 litreyi geçince moralim bozuluyor. İnsanları soktukları hale bakın...

BPnin kampanyası ise fiyasko. Samsundaki istasyon çalışanı şuanki telefonla kayıt kampanyasına kartla da katılabilirsiniz dedi. Bu yüzden 3 defa depoyu o şekilde fulledim. 800 TLyi geçtiği için ne güzel 40 TL puanım birikmiştir dedim ve Boludaki istasyonda sadece 5 TL puan biriktiğini öğrendim. Samsundaki personelin yanlış bilgilendirme yaptığını anladım. Akabinde BPnin müşteri hizmetlerini aradım, dakikalarca telesekreterde bekletiyorlar, cevap veren yok. Toplam 10 dakika 2 farklı aramada bekledim fakat temsilciye bağlanamadım. Sonra Facebook, Twitter ve resmi sayfalarından yazdım. Sadece Twitterdan kopyala yapıştır bir cevapla döndüler fakat bir çözüm yok. Yani karşınızda muhatap yok.

Bundan sonra Shelle geçeceğim artık. Zaten daha sonra okyanusların anasını ağlatan, çevre düşmanı, doğa katili BPden bunca zamandır neden yakıt aldığımı sorgulayıp kendime kızdım. Bir daha asla...

@SCC hocam ne yazık ki soygun alım gücüne göre asgari ücret baz alınır yemesek içmesen aylık 288 litre civarı komik bir rakam çıkıyor ki bu artık her üründe böyle oldu... gaza basamıyorum artık egr ışığı yanıp duruyor oda 10 dk devirli kullan hiç turkıyeyi dusunmemisler:) partikül filtresi ni değiştirsek daha uygun neredeyse altin suyu gibi benzin mazot vergiler çok ağırlaştı 1 gün kontak kapatılsa benzin litresi olması gereken yere en azından 1 dolara iner ama ses çıkaran yok ki milletimiz 10 tl olsun da binen binmeyen belli olsun trafik azalsın zihniyetinde olan bize oluyor her millet hak ettiği gibi yönetiliyor ben 1 haftadır arabayı çıkarmıyorum tek başıma tepki gösteriyorum bişey değişmiyor ama dolar duser ham petrol düşer bizde zam yapılır nie açıklama yok hesap ortada nie millet tatilde millet Ay da 1000 ila 3000 km yol yapıyor yazıklar olsun... 

Shell çok performanslı subaplara ve turbo ya sürekli kullanımda zarar verdiği birkaç yazıda bilimsel bir şekilde okumustum aşırı oktan ve katkı zamanla zarar verdiği şeklinde ben her zaman 25 litre opet ten 25 litre shell den alıyorum karıştırıyorum yani aklınızda bulunsun  yanlış yapıyorsam veya yanlış öğrenmişsem değerli tavsiyelerinizi tecrübelerinizi okumak isterim saygılarımla 

Bu arada ham petrol çakıldı dolar 5.60 seviyelerinde deposu boş olan arkadaşlar varsa indirim gelecek deniyor 3 5 kuruş ağam bizimle eylenig orası tartışılmaz ama kar kardir paylaşmak istedim saygılar 

• Beğen
Tepkiler: SCC

Geri
Üst Alt